Aktualności

28-07-2009-02:38:41

Gaba Kulka i Skinny Patrini przed Skye Edwards

Udostępnij! Tweetnij!

29 sierpnia odbędzie się pierwsza edycja festiwalu Bydgoska Fabryka Muzyki. Gwiazdą imprezy będzie Skye Edwards. Przed byłą wokalistką Morcheeby wystąpią przedstawiciele polskiej sceny alternatywnej - Gaba Kulka i Skinny Patrini.

Skye Edwards fot. Illegal Breaks

Skinny Patrini to ekscentryczny duet z Trójmiasta. Ich koncerty stanowią żywiołowe połączenie muzyki i performance'u. Dodatkowym atutem są towarzyszące temu wizualizacje. W twórczości łączą electroclash i neo-cold wave. Zadebiutowali albumem "Duty Free".

Gaba Kulka to natomiast kolejny talent i objawienie na rodzimym rynku. Piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka. W utworach miesza jazz rock i pop. Jej trzecia płyta "Hat, Rabbit", wydana tej wiosny, jest świeżym, dojrzałym i ukazującym zupełnie nowe brzmienie materiałem.

Edwards wraz z formacją Morcheeba sprzedała 5 milionów egzemplarzy płyty "Big Calm" i święciła triumfy na scenach całego świata. Na pierwszym samodzielnym wydawnictwie "Mind How You Go" (2006) prezentuje natomiast zupełnie nową odsłonę wokalnych możliwości i inspiracji.

Podczas występu w Bydgoszczy, poza utworami z solowej płyty Skye, usłyszymy też z pewnością genialne kompozycje zespołu Morcheeba.

Festiwal odbędzie się w ramach obchodów 125 lat istnienia Bydgoskich Fabryk Mebli. Wstęp na imprezę jest darmowy.

Udostępnij! Tweetnij!