Aktualności

28-04-2015-14:48:53

Terrific Sunday wydaje długo wyczekiwany debiutancki singiel!

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół Terrific Sunday to sensacyjny debiutant ze stajni Sony Music Poland. Właśnie ukazuje się jego pierwszy singiel zapowiadający płytę długogrającą.

Materiały prasowe

Grupa pochodzi z Poznania. Istnieje zaledwie dwa lata, ale sukcesów na koncie ma nieproporcjonalnie dużo: występ na Spring Break Festival, koncert na Openerze, finał konkursu Škoda Auto Muzyka, dwie świetnie przyjęte EP-ki nagrane własnymi siłami. Została okrzyknięta nadzieją muzyki alternatywnej.

Twórczością chłopaków z Terrific Sunday zachwycili się wpływowi dziennikarze i uznani artyści. Utwory zespołu były emitowane m.in. przez Piotra Metza („Lista osobista”) i Piotra Stelmacha („Offensywa”) z Radiowej Trójki oraz Marcina Bisiorka z Muzo.fm. Wielkimi fanami twórczości kapeli są Artur Rojek oraz grupy HEY i Muchy, z którymi Terrific Sunday spotkali się na jednej scenie.

Muzycznie zespół prezentuje nowoczesne gitarowe granie. Blisko mu do takich kapel jak Arctic Monkeys, The Kooks, Razorlight, KLAXONS i Foster The People. Wśród swoich inspiracji muzycy chętnie wymieniają Radiohead i Foals.

„Bombs Away” to ich as w rękawie. Utwór nie był wcześniej publikowany czekając na premierę pod skrzydłami Sony Music Poland. Piosenka ma niezaprzeczalny przebojowy potencjał, który z powodzeniem poradzi sobie zarówno na polskich jak i zagranicznych listach przebojów. Towarzyszy jej intrygujący i dynamiczny teledysk (zobacz TUTAJ) nakręcony w upalnej Barcelonie przez dom produkcyjny Papaya Films.

Singiel „Bombs Away” jest zapowiedzią fonograficznego debiutu Terrific Sunday. Producentem płyty został Marcin Bors (Brodka, HEY, Kasia Nosowska). Premiera planowana jest na wrzesień 2015.

źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!