Aktualności

14-09-2015-17:28:59

Marcelina nie może zasnąć

Udostępnij! Tweetnij!

Do sieci trafiła piosenka zapowiadająca nową studyjną płytę pochodzącej z Cieszyna, a stacjonującej we Wrocławiu Marceliny. Album pod tytułem "Gonić burzę" ukaże się 9 października.

Marcelina fot. EMI Music Poland

Płytę zapowiada piosenka "Nie mogę zasnąć". Za słowa odpowiada Marcelina, za muzykę wokalistka oraz Robert Cichy. Utworu można posłuchać na tej stronie.

Jak informuje wydawca Marceliny, "Nie mogę zasnąć" to piosenka o bezsennych nocach, o chwilach, kiedy nie wie się, czy jeszcze się śpi, czy już nie. "Zarazem przed oczami ma się te dziwne, niepołączone ze sobą historie i obrazy, jak z Hitchcocka. Muzyka też jest trochę cięższa, stąd taka inspiracja" – czytamy w zapowiedzi.

Robert Cichy jest producentem płyty "Gonić burzę". Sama Marcelina mówi o wydawnictwie.

- To już moja trzecia płyta, jestem, więc trochę zestresowana, ale też podekscytowana, bo zdecydowanie weny i pomysłów nie brakuje. Mam bardzo dobry czas twórczy, mnóstwo pomysłów, które w połączeniu ze zdobytym podczas ostatnich lat doświadczeniem w studiu jak i na scenie, znajdą swoje ujście właśnie w tym krążku. Uważam, że ta płyta to mój duży artystyczny krok w przód.

W sesji brali również udział basista Jacek Szafraniec i perkusista Marcin Ułanowski. Jeden z tekstów napisał Jacek "Budyń" Szymkiewicz z zespołu Pogodno.

Marcelina zagra wkrótce kilka koncertów:

17.10 - Elbląg - Mjazzga
18.10 - Olsztyn - Nowy Andergrant
23.10 - Warszawa - Hybrydy
24.10 - Łódź - Scenografia
30.10 - Racibórz - Przystanek Kulturalny Koniec Świata
31.10 - Kielce - klub Gin-Ger

Poprzednia płyta Marceliny to "Wschody Zachody" z 2013 roku.

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Marcelina