Aktualności

31-12-2016-01:30:27

Najlepsze soundtracki 2016 roku

Udostępnij! Tweetnij!

Gdyby obrazowi nie towarzyszyła muzyka, kino na pewno nie działałoby na widzów tak mocno. Redakcja serwisu Collider.com wybrała najlepsze soundtracki mijającego roku.

Nick Cave fot. EMI Music Poland

Gdy mowa o filmie, uwaga koncentruje się na aktorach i reżyserach, a kompozytorów - zwracają uwagę redaktorzy Collider.com - często się pomija. "Chociaż to ich praca jest klejem, który spaja narrację" - podkreślają. Wśród rankingów na koniec roku postanowili więc przypomnieć o mistrzach nut.

Wśród kompozytorów i filmów, które wybrali, znaleźli się: Nick Cave i Warren Ellis ("Aż do piekła" - fragmentu wysłuchać można na YouTube), James Newton Howard ("Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", fragment na YouTube), Dustin O'Halloran & Hauschka ("Lion. Droga do domu", fragment na YouTube), Nicholas Britell ("Moonlight", główny temat do posłuchania na YouTube), Jóhann Jóhannsson ("Nowy początek"), Dario Marianelli ("Kubo i dwie struny"), Bear McCreary ("10 Cloerfield Lane", na YouTube można obejrzeć orkiestrę nagrywającą ścieżkę muzyczną), Mica Levi ("Jackie", fragment na YouTube ), Andy Hull i Robert McDowell ("Człowiek-scyzoryk", do posłuchania na YouTube) oraz Justin Hurwitz ("La La Land").

Nie wszyscy nie doceniają kompozytorów muzyki do filmów, seriali i gier. W 2017 roku (17 - 23 maja) w Krakowie odbędzie się już 10. Festiwal Muzyki Filmowej, który przy każdej edycji ściąga do Polski największych artystów tej gałęzi sztuki filmowej.

Udostępnij! Tweetnij!