Aktualności

08-01-2017-14:30:24

Nowa EP-ka i teledysk Davida BowieNa 70. urodziny Davida Bowiego ukazała się pośmiertnie jego nowa EP-ka.

David Bowie fot. Sony Music

Zestaw nosi tytuł "No Plan" i składa się z trzech niepublikowanych dotąd utworów oraz kawałka
"Lazarus" znanego z płyty "Blackstar". Poza nagraniem tytułowym na krążek trafiły "Killing a Little Time" i "When I Met You". Do numeru "No Plan" powstał teledysk, który można obejrzeć pod tym adresem. Za reżyserię wideo odpowiada Tom Hingston. W klipie widzimy telewizyjne ekrany, na których pojawiają się słowa piosenki.

Zamieszczone na EP-ce kompozycje nie są zupełnie nieznane. Wcześniej wykorzystano je w musicalu "Lazarus" z Michaelem C. Hallem w roli głównej.

David Bowie pisał lub nagrywał praktycznie ze wszystkimi wielkimi - od Iggy'ego Popa, przez Freddiego Mercury'ego, aż do Johna Lennona. Sprzedał 136 milionów albumów, dysponował jedynym w swoim rodzaju głosem, a jego twórczość wywarła znaczny wpływ na wielu wykonawców, takich jak Nirvana czy Franz Ferdinand.

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku. Jego ostatnia płyta, "Blackstar", ukazała się na dwa dni przed jego śmiercią, w dniu jego 69. urodzin. W księgarniach znaleźć można wznowioną i uaktualnioną biografię muzyka, "Starman. Człowiek, który spadł na ziemię".

Podziel się na facebooku!