Aktualności

09-01-2017-08:05:21

"La La Land" i Childish Gambino ze Złotymi GlobamiPo raz 74. wręczono Złote Globy. Triumfował, także w kategoriach muzycznych, obraz "La La Land". Wyróżniono też rapera Childish Gambino.

Childish Gambino fot. Archiwum Artysty

Musical o romansie jazzowego pianisty Sebastiana (Ryan Gosling) i aspirującej aktorki Mii (Emma Stone) dostał nagrody we wszystkich siedmiu kategoriach, w których był nominowany, także za muzykę oraz piosenkę "City of Star", którą wykonują Emma Stone i Ryan Gosling. W obydwu przypadkach statuetkę odbierał kompozytor Justin Hurwitz. Aktorskiego duetu można posłuchać pod tym adresem.

Hurwitz w kategorii najlepsza ścieżka dźwiękowa pokonał m.in. Hansa Zimmera i Jóhanna Jóhannssona, a w przypadku piosenki okazał się lepszy niż Justin Timberlake czy Iggy Pop.

Warto też wspomnieć, że ceremonię z dwiema statuetkami opuścił Childish Gambino, który naprawdę nazywa się Donald Glover. Raper i aktor został doceniony za rolę w swoim serialu "Atlanta". Całą produkcję również wyróżniono w kategorii najlepszy serial komediowy lub musicalowy.

Złote Globy przyznaje Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Obok Oscarów to najważniejsze nagrody w Hollywood. Często zresztą ich laureaci potem królują na gali Amerykańskiej Akademii Filmowej. Przyznawane są jednak nie tylko w filmowych, ale i telewizyjnych kategoriach.

Podziel się na facebooku!