Aktualności

30-01-2017-06:21:31

Syn Phila Collinsa opowiada, jak to jest grać dla taty

Udostępnij! Tweetnij!

Phil Collins w ubiegłym roku ogłosił minitrasę. W czerwcu 2017 roku wystąpi w Londynie, Kolonii i Paryżu. Podczas występów na perkusji wspierać go będzie jego 15-letni syn.

Phil Collins fot. Warner Music Poland

Podczas rozmowy z magazynem "Rolling Stone", Nicholas Collins opowiedział, jak to jest bębnić dla taty. - Byłem w kontakcie z muzyką ojca całe moje życie, więc to w zasadzie moje druga natura - mówi nastolatek.

Młody perkusista przyznał, że podczas trasy Collinsa "Not Dead Yet" będzie chciał być wierny stylowi swego rodzica. - Inaczej gra mój tata, a inaczej inny perkusista (na koncercie), ale ja chcę grać tak jak on, w końcu to on napisał te piosenki i on ułożył partie perkusji.

Wśród ulubionych perkusistów chłopak wymienia Johna Bonhama z Led Zeppelin, Chada Smitha z Red Hot Chili Peppers, Taylora Hawkinsa z Foo Fighters, Gingera Bakera z Cream oraz jazzmana, Buddy'ego Richa.

Pod tym adresem można sprawdzić 15-latka grającego jeden z hitów ojca podczas inauguracji ubiegłorocznego turnieju tenisowego US Open.

Nicholas Collins jest członkiem kapeli What You Know, która nazwę wzięła z piosenki Two Door Cinema Club.

Phil Collins wylansował przeboje "In the Air Tonight", "Against All Odds", "Sussudio" czy "Another Day in Paradise". Jest jednym z trzech wykonawców, obok Paula McCartneya i Michaela Jacksona, który sprzedał ponad 100 milionów płyt solo i z zespołem.

Udostępnij! Tweetnij!