Aktualności

31-01-2017-22:34:00

Tych 7 płyt warto posłuchać w lutym!

Podziel się na facebooku!

Po styczniu, który niezbyt często zaskakuje muzycznie przychodzi luty. A on daje już namiastkę tego, jak ciekawy muzycznie ma szansę stać się rok 2017 roku. Na naszą listę 7 muzycznych, płytowych nowości, na które powinniście zwrócić uwagę w lutym trafiło siedem pozycji. 

Tymczasem tak prezentuje się szczęśliwa siódemka tych, na które już czekamy i radzimy Wam, żebyście i Wy wpisali je do swoich lutowych muzycznych planów.


W grudniu grupa Elbow zapowiedziała premierę nowego studyjnego albumu. Krążek "Little Fictions" zapowiadał singiel "Magnificent (She Says)." Będzie to pierwszy studyjny materiał grupy działającej w kwartecie - na początku ubiegłego roku z zespołu odszedł perkusista, Richard Jupp.

"Ten album brzmi, jak czterech ludzi, którzy uwielbiają to co robią i uwielbiają to co robią, robić razem," powiedział Mark Potter, gitarzysta Elbow. Premiera "Little Fictions" odbędzie się 3 lutego.W najbliższy piątek nowy album wyda także LeAnn Rimes. Płyta będzie nosić tytuł "Renmants" i będzie 16 studyjnym longplayem w karierze tej utytułowanej choćby nagrodą Grammy piosenkarki. Jest to jednocześnie pierwszy album LeAnn pod szyldem nowej wytwórni płytowej. Artystka nagrywa teraz dla Sony RCA Records.

Wydawnictwo zwiastuje singiel "Long Live Love". Na płycie znalazły się piosenki napisane m.in. z Darrellem Brownem znanym ze współpracy z Alicią Keys, Toby'm Gadem współpracującym z Beyonce, czy Diane Warren znaną z pisania dla Lady Gagi. Na płytę trafi 14 piosenek, które LeAnn określa słowem "uzdrawiające."


Na polskim rynku muzycznym też nie zabraknie nowości. W piątek nowy album wydaje Maciej Balcar. Dwa lata po premierze płyty "Ruletka" Maciej wraca ze "Znakami." Na krążku znajdzie się 11 premierowych utworów, do których muzykę skomponował sam Maciek. Autorami tekstów jest m.in. dobry przyjaciel artysty – Krzysztof Feusette, jak i uznany Wojciech Byrski.

Całość zapowiadana jest, jako " rewia dźwięków i brzmień" oprawiona "mocną warstwą tekstową".Grupa Happysad wydaje 10 lutego siódmy studyjny album. Krążek zatytułowany "Ciało Obce" zwiastuje singiel "Nadzy Na Mróz", który jest jedną z 11 premierowych kompozycji, jakie trafią na płytę.

"Cała płyta to energia sześciu osób, z których każda miała realny wpływ na jej kształt, ale także na atmosferę podczas komponowania materiału i jego nagrywania," powiedział zespół zapytany o nowy materiał.

Materiał powstawał w ponad stuletniej stodole w miejscowości Nowe Kawkowo, a jedną z piosenek nagrano nocą, przy ognisku.


Po latach przerwy Amy Macdonald wreszcie wydaje czwarty studyjny krążek! Płyta "Under Stars" ukaże się 17 lutego, a promują ją single "Dream On" i "Down By The Water."

"Praca nad albumem trwała ponad 2,5 roku – nad tą płytą spędziłam zdecydowanie najwięcej czasu. Chciałam, żeby wszystko potoczyło się szybciej, ale teraz kiedy skończyliśmy cieszę się, że się nie spieszyliśmy," powiedziała Amy. Na wydawnictwo trafi 11 premierowych piosenek, z których połowę Amy zaprezentowała już fanom.

Promując płytę artystka zawita do Polski, by zagrać koncerty w Poznaniu i w Warszawie. Szczegóły występów są dostępne tutaj.


17 lutego do sprzedaży trafi również nowy krążek Ryana Adamsa. Płyta nosi tytuł "Prisoner" i zapowiada ją m.in. singiel "Do You Still Love Me?." Materiał na płytę powstawał, jak wspomina sam muzyk, w momencie, w którym rozwodził się z żoną.

"Przechodzenie przez publiczny rozwód jest bardzo upokarzające, to potworna rzecz. Zajęło mi trochę czasu przypomnienie sobie, kim byłem i co w sobie lubiłem," powiedział. Jest to pierwsza płyta Ryana od wydanej w 2014 roku jego wersji piosenek z płyty "1989" Taylor Swift.


W ostatni piątek lutego ukaże się trzeci studyjny album Mroza. Płyta nosi tytuł "Zew" i promuje ją singiel "Sierść." To pierwszy materiał artysty od czasu wydanej w 2014 roku, i przyjętej zdecydowanie lepiej niż debiut, płyty "Rollercoaster."

Na płytę trafi 11 premierowych kompozycji, które mają zaskakiwać klasycznym, brudnym brzmieniem i dźwiękami kojarzącymi się z latami 90-tymi.
Coś pominęliśmy? Mamy nadzieję, że kilka naprawdę świetnych albumów, o których premierze nie mamy pojęcia!

źródło: Ania/Koncertomania.pl
31-01-2017-22:34:00

Podziel się na facebooku!


newsy.