Aktualności

15-02-2017-06:43:06

Lady Gaga piątym członkiem MetallikiWspólny występ Metalliki i Lady Gagi podczas gali rozdania Grammy wywołał lawinę niekoniecznie miłych komentarzy. Muzycy legendy metalu są jednak zachwyceni współpracą z gwiazdą popu. Szczególnie Lars Ulrich.

Metallica fot. Universal Music Polska

W rozmowie z dziennikarzem magazynu "Rolling Stone" przed galą w Los Angeles 12 lutego, Lars zapewniał, że współpraca nie jest wynikiem korporacyjnej umowy z udziałem rzeszy prawników obu stron, lecz doszło do niej w sposób naturalny.

Sam występ wzbudził wiele komentarzy, ponieważ nie spisała się ekipa pracująca przy scenie, zapominając włączyć mikrofon Jamesa Hetfielda. Ulrich bagatelizował zdarzenie. - Nauczyliśmy się żyć z takimi sytuacjami. Przed rokiem coś podobnego zdarzyło się Adele. Wygląda na to, że w tym była nasza kolej - mówił perkusista.

O Lady Gadze, od lat znanej ze swej fascynacji muzyką metalową, miał wyłącznie superlatywy do powiedzenia. - Ona jest kwintesencjonalnym piątym członkiem zespołu. Jej głos, postawa, wygląd, wszystko jest fantastyczne. Zaśpiewała naturalnie, bez wysiłku. Gaga jest uosobieniem ducha rocka i metalu. Niczego nie udaje. Ma w sobie tę superciepłą energię i niesamowitą łatwość występowania - chwalił Gagę Lars Ulrich.

Kilkadziesiąt godzin po występie Metalliki i Lady Gagi do sieci trafił zapis utworu "Moth Into Flame" już ze słyszalnym wokalem Jamesa Hetfielda. Okazało się, że muzyka było słychać podczas transmisji internetowej, ale nie podczas telewizyjnej. Klip znajduje się na tej stronie.

Metallica była nominowana za utwór "Hardwired" w kategorii Najlepsza rockowa piosenka, ale przegrała z "Blackstar" Davida Bowiego. Piosenka pochodzi z ubiegłorocznej płyty "Hardwired...To Self-Destruct".

Także w 2016 roku ukazał się album "Joanne", ostatni w dorobku 30-letniej Amerykanki.

Lady Gaga ma na koncie 27 milionów sprzedanych płyt i 146 milionów singli. Artystka coraz chętniej zajmuje się karierą aktorską. Zagrała w szóstym sezonie "American Horror Story" Ryana Murphy'ego oraz potwierdziła udział w filmie "A Star Is Born" Bradleya Coopera.

Podziel się na facebooku!