Aktualności

16-03-2017-11:53:50

Polska reprezentacja na Life Festival Oświęcim

Udostępnij! Tweetnij!

Organizatorzy Life Festival Oświęcim ogłosili kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznej edycji festiwalu. Tym razem poznaliśmy polską reprezentację imprezy. Udział potwierdzili Czesław Śpiewa, BeMy, Bisquit i Leski.

BeMy fot. Universal Music Polska

Zespoły Czesław Śpiewa i BeMy są ucieleśnieniem pokojowej idei LFO, zgodnie z którą muzyka ma moc jednoczenia ludzi ponad wszelkimi granicami. Urodzony w Zabrzu Czesław Mozil jako dziecko wyjechał do Danii, a po wieloletniej emigracji wrócił do ojczyzny i szturmem podbił polską scenę muzyczną swą wybuchową mieszanką punk rocka i folku z kabaretem. W projekcie Czesław Śpiewa na scenie towarzyszą mu duńscy przyjaciele z Royal Danish Music Academy i Rhythmic Music Conservatory, grający m.in. na szklanych dzwoneczkach, rozmaitych dęciakach i ukulele. Ten kolorowy skład zagra na LFO utwory z właśnie wydanej płyty "Księga Emigrantów. Tom II" oraz przeboje znane z poprzednich albumów: "Debiut", "Pop" i "Księga Emigrantów. Tom I".

Równie frapujący życiorys mają bracia Mattia i Elie Rosinscy - założyciele grupy BeMy. Urodzili się i wychowali we Francji, studiowali w prestiżowej londyńskiej Academy of Contemporary Music (gdzie zakolegowali się m.in. z Edem Sheeranem), a w 2013 r. wystąpili w polskiej edycji "Must Be The Music". Telewizyjny program okazał się dla nich trampoliną do sławy - zespół zajął 2. miejsce, a juror Adam Sztaba stwierdził, że "gdyby The Beatles jeszcze istnieli, brzmieliby jak BeMy". Na LFO będzie okazja usłyszeć na żywo kawałki z ich debiutanckiej płyty "Grizzlin'", nominowanej do Fryderyka w kategorii: Fonograficzny debiut roku.

Czesław Śpiewa i BeMy wystąpią podczas pierwszego dnia stadionowych koncertów LFO 2017, w piątek, 23 czerwca. Dzień później na scenach oświęcimskiego MOSiR-u zaprezentują swe nieprzeciętne umiejętności Bisquit oraz Leski.

Warszawska grupa Bisquit zaczynała od grania standardów jazzowych, by po kilkunastu latach działalności dorobić się statusu jednego z najciekawszych wykonawców na polskiej scenie muzycznej. Supportowali Joe Cockera i Jamiroquai, ich piosenki pojawiały się w filmach, serialach i na składankach promujących polską muzykę za granicą. Przywiązują równie wielką wagę do poszukiwania oryginalnych dźwięków, jak i do pisania niebanalnych tekstów. 10 marca ukazuje się ich najnowsza, czwarta w dyskografii płyta "Nagi król".

Leski, czyli Paweł Leszoski, to kolejny artysta nominowany do Fryderyka za debiutancki album - w jego przypadku chodzi o płytę "Splot" z 2015 r. Sam komponuje muzykę i pisze teksty do swych hipnotyzujących piosenek, trafiających do serc coraz większej rzeszy fanów, wśród których nie brakuje jego kolegów i koleżanek po fachu. - Z kapitalną lekkością wyważa proporcje słów i dźwięków, tworząc wyjątkowy zaczyn muzycznych doznań - uważa Mela Koteluk, jedna z gwiazd LFO 2015.

Festiwalowe koncerty będą się odbywać naprzemiennie na dwóch scenach usytuowanych na stadionie oświęcimskiego MOSiR-u w dniach 23-24 czerwca.

Udostępnij! Tweetnij!