Aktualności

19-03-2017-14:25:02

Myslovitz zagrali w 320 metrów pod ziemiąGrupa Myslovitz dała niezwykły koncert. Charytatywna impreza odbyła się 18 marca w kopalni Guido w Zabrzu.

Myslovitz i Michał Kowalonek fot. Barbara Wierzbanowska

Występ zorganizowano wspólnie z Fundacją Rodzin Górniczych na rzecz rodzin poszkodowanych w wypadkach górniczych. Śląska kapela zagrała na głębokości 320 metrów pod ziemią.

Zdjęcie z występu można znaleźć tutaj.

Od 2014 roku zespół wspiera rodziny górników, poszkodowane w wyniku katastrof na kopalniach. Początkiem akcji było nagranie utworu "Tysiąc Żurawi". Całkowity dochód z jego sprzedaży został przekazany Fundacji Rodzin Górniczych. Dochód z koncertu w Kopalni Guido również będzie przeznaczony na ten cel. Szczególnie chcemy pomóc 9-letniej dziewczynce, która w wyniku wypadku w kopalni Mysłowice - Wesoła została sierotą. Środki zostaną przeznaczone m.in. na jej edukację, pomoce szkolne i zajęcia dodatkowe.

Myslovitz to jedna z najważniejszych polskich grup rockowych, wciąż mająca wpływ na polską scenę muzyczną. Kapela działa od początku lat 90. Do 2012 roku wokalistą formacji był Artur Rojek. Z nim w składzie zespół wylansował przeboje "Peggy Brown", "Długość dźwięku samotności", "Dla Ciebie", "Chłopcy", "Życie to surfing" czy "Kraków" z Markiem Grechutą. Od 2012 roku za mikrofonem stoi Michał Kowalonek (eks-Snowman). W maju 2013 roku ukazał się jedyny na razie longplay z nowym frontmanem, "1.577" .

Podziel się na facebooku!

TAGI: Myslovitz