Aktualności

20-03-2017-10:37:49

Helloween Pumpkins United na koncercie w WarszawieNa tę wiadomość czekali fani Helloween. Jesienią tego roku zespół ruszy w specjalną trasę koncertową, podczas której towarzyszyć im będą Michael Kiske i Kai Hansen. Do Polski ekipa zawita 28 listopada i zagra w Hali Koło w Warszawie.

Helloween Pumpkins United fot. Franz Schepers

W trakcie prawie 3-godzinnego koncertu oryginalny line up wykona wiele klasyków Helloween, powstałych w trakcie trzech dekad funkcjonowania zespołu. Na scenie nie zabraknie również obecnych członków grupy, w związku z tym wybuchowy skład prezentuje się tak: Andi, Michi (wokal), Kai, Weiki, Sascha (gitary) i Markus, Dani (sekcja rytmiczna).

Helloween to bezspornie jeden z najlepszych materiałów eksportowych Niemiec. Uważani za ojców chrzestnych niemieckiego speed metalu, stali się jednym z najbardziej wpływowych zespołów metalowych na świecie. W trakcie swojej ponad trzydziestoletniej kariery muzycy zagrali na największych festiwalach metalowych, wśród których można wymienić choćby Rock in Rio, Loudpark w Tokyo, Wacken czy nasz rodzimy Woodstock. Helloween pojawiało się na tej samej scenie co Iron Maiden, Black Sabbath, Dio, Slayer czy Ozzy Osbourne.

Do tej pory zespół wydał 15 albumów studyjnych i 3 płyty koncertowe, które łącznie sprzedały się w nakładzie 8 milionów sztuk, 14 z nich pokryło się złotem, a 6 platyną.

Podczas pracy nad książką "Hellbook", dokumentującej działalność zespołu, muzycy zdali sobie sprawę z tego jak wiele udało im się osiągnąć i jak wiele jeszcze przed nimi. To wtedy zrodził się pomysł trasy Pumpkins United. Fani nigdy nie przestali prosić o takie "zjednoczenie" i w końcu dostają swoje marzenie.

Ceny biletów:

150 zł (przedsprzedaż)
170 zł (w dniu koncertu)

Bilety w sprzedaży od 24 marca na: Shop.metalmind.com.pl; Ticketpro.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, Tickeptortal.pl, eBilet.pl.

Podziel się na facebooku!