Aktualności

31-05-2017-12:00:28

Gitarzysta Radiohead supportuje Radiohead

Udostępnij! Tweetnij!

W przyszłym tygodniu zespół Radiohead rozpoczyna europejską trasę. Wśród supportów znalazł się projekt Junun, któremu przewodzi Jonny Greenwood, czyli gitarzysta Radiohead.

Jonny Greenwood fot. Archiwum Artysty

Muzyk potwierdził dziś, że znajdzie się w koncertowym składzie formacji i rzeczywiście będzie występował przed show swej macierzystej grupy. W podwójnej roli artystę będzie można zobaczyć podczas występów w Oslo, Sztokholmie, Florencji, Dublinie i Tel Awiwie.

Junun mają na koncie imienny album, który ukazał się jesienią 2015 roku. Zestaw zawiera mieszankę muzyki arabskiej, hinduskiej i zachodniej, a zarejestrowany był w Indiach. Anglik nagrywał materiał z izraelskim kompozytorem Shyem Benem Tzurem, który dzieli swój czas między Indie i Izrael oraz lokalnymi muzykami hinduskimi, skrywającymi się pod nazwą The Rajasthan Express.

Radiohead, gwiazda tegorocznego Open'era, to jedna z bardziej wpływowych rockowo-alternatywnych formacji ostatnich lat. Zespół chętnie wzbogaca swe brzmienie i eksperymentuje. Za kluczowe dzieła w ich dorobku uważa się "OK Computer" (1997) i "Kid A" (2000), obydwa wyróżnione Grammy. Płyty Anglików rozeszły się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay kwintetu to "A Moon Shaped Pool" z maja 2016 roku.

23 czerwca ukaże się reedycja "OK Computer". Wydawnictwo zrealizowane z okazji 20-lecia przełomowej dla zespołu płyty zatytułowano "OKNOTOK".

Udostępnij! Tweetnij!