Aktualności

26-06-2017-10:14:33

The Dumplings z orkiestrą na Open'erze

Udostępnij! Tweetnij!

Duet The Dumplings szykuje wyjątkowo koncert dla openerowej publiczności. Zespół wraca na festiwal i przyjedzie z orkiestrą.

The Dumplings fot. Zuzanna Gołaś

Do Justyny i Kuby dołączy 9 -osobowy skład żywych instrumentów: smyki, sekcja dęta, bas i perkusja. Jest to niepowtarzalna okazja, aby usłyszeć wszystkie największe utwory zespołu w nietypowych aranżacjach.

- Bardzo cieszymy się, że ten długo oczekiwany moment nastąpi już za chwile - mówią artyści. - Dotychczasowe brzmienia przerodzą się w delikatne muśnięcia smyków i imperialne (jak to zabawnie Kuba określa) brzmienia dęciaków. Elektroniki oczywiście też nie zabraknie. Dużo pracy i serca włożyliśmy wszyscy w ten projekt i bardzo liczymy na Waszą obecność.

Na Spotifyu można sprawdzić, jak utwór "Ach nie mnie jednej" brzmiał z orkiestrą podczas wydarzenia nowOsiecka w katowickim NOSPRze.

Duet The Dumplings tworzą Justyna Święs i Kuba Kara. Muzyka formacji oscyluje między elektropopem a ambitnym popem. Ich debiutancka płyta "No Bad Days" pochodzi z maja 2014 roku i została wyróżniona Fryderykiem. W listopadzie 2015 roku premierę miał drugi album zespołu "Sea You Later", promowany singlem "Kocham być z Tobą", który dotarł do 5. miejsca Listy Przebojów Trójki. Zespół nagrał utwór "Oddychasz" do audiobooka "Lśnienie". Grupa wystąpiła też na cenionym przez muzyczną branże festiwalu SWXW w Austin, w Teksasie.

Udostępnij! Tweetnij!