GRAŻYNA BRODZIŃSKA I JEJ GOŚCIE- KRYNICA NA BIS - Warszawa

Bilety na spektakl GRAŻYNA BRODZIŃSKA I JEJ GOŚCIE- KRYNICA NA BIS - Warszawa - 17-12-2018

Spektakl GRAŻYNA BRODZIŃSKA I JEJ GOŚCIE- KRYNICA NA BIS - Warszawa

Grażyna Brodzińska

17.12.2018 19:00

Warszawa (Mazowieckie) - Teatr Polski, ul. Karasia 2

728

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi
„KRYNICA NA BIS czyli GRAŻYNA BRODZIŃSKA I JEJ GOŚCIE” 
17.12.2018 Godz. 19:00 Teatr Polski, Warszawa

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert, który miał swoją premierę podczas
50-go Jubileuszowego
  Europejskiego festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju.
W
ystąpi niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej;
obdarzona niezwykłą siłą wyrazu, czarująca osobowością – GRAŻYNA BRODZIŃSKA.
 
Artystce towarzyszyć będą utalentowani soliści reprezentujący różne gatunki i style muzyczne: znakomity tenor
  z Petersburga - ALEXANDER TROFIMOV,
wybitny artysta musicalowy – JANUSZ KRUCIŃSKI
oraz nazywany polskim Frankiem Sinatrą – MARCIN JAJKIEWICZ.
       

Oprawę muzyczną zapewni ORKIESTRA CREO

pod batutą MATEUSZA WALACHA
oraz
wirtuoz skrzypiec i multiinstrumentalista  BOGDAN KIEREJSZA

 Wydarzenie swoimi występami uświetnią również tancerze:

HANNA KOLANO I MICHAŁ KOLANO

   

Wieczór wypełnią dźwięki największych przebojów muzyki klasycznej (operetka, opera, pieśni neapolitańskie), musicalowej oraz piosenki ze światowego repertuaru!

Koncert poprowadzi dziennikarz muzyczny RMF Classic – DARIUSZ STAŃCZUK   

"Ambasadorem koncertu jest firma Fyrklövern - jedna z największych firm 
w branży porcelany, szkła i dekoracji".

 

Podczas koncertu będzie można posłuchać  m.in. : charyzmatycznego czardasza z operetki „Harbina Marica”,  Dicitencello  vuie”,  uwielbiane „Usta milczą dusza śpiewa” oraz dość nietypowe „O sole Mio”. Dynamiki dodadzą utwory w iście Latynoskim klimacie„Besame Mucho”,La Bella Tangolita” oraz „Aquarela do Brasil”.
Nie zabraknie także wzruszających i
  chwytających za serce przebojów-  „This is the moment”, „Moon River” oraz „Caruso”.

 

INFORMACJA O SOLISTACH

GRAŻYNA BRODZIŃSKA (sopran – klasyka)
  

 Pierwsza Dama Polskiej Sceny Muzycznej . Króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście. Prezentując najwyższy kunszt sztuki wokalnej, swoim repertuarem obejmuje zarówno klasykę, musical jak i światowe przeboje z gatunku różnych  nurtów muzycznych. Posiada w swoim repertuarze utwory napisane wyłącznie dla niej. Zachwyca widzów głosem, elegancją i temperamentem. Niezmiennie pełne sale koncertowe i problemy w zdobyciu biletów na kolejne występy, to fakt najlepiej podsumowujący charakterystykę artystki.

Jak powiedział  Bogusław Kaczyński: „Jej pojawienie się na scenie wywołuje dreszcz emocji, a potem burzę oklasków. Potrafi ona, jak    nikt inny, wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba zniewala należnym gatunkowi patosem. Dodatkowo potrafi obnosić po scenie swoje przepiękne suknie z maestrią godną największych”.

 

ALEKSANDER TROFIMOV  (tenor klasyka) 

 
Znakomity tenor, solista Mariinsky Theatre w Petersburgu. Laureat m.in. Festiwalu Operowego Georg Ots (2015),  Międzynarodowego  Konkursu  Wokalistów Grand Prix w Petersburgu (2012) oraz Międzynarodowego Konkursu im. Franza Lehára (Słowacja, 2010).  Jest on także zwycięzcą konkursu Spring-Romance All-Russian (2011) oraz laureatem nagrody specjalnej "Za najlepsze wykonanie romansu de Falla" na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej Elena Obraztsova (2014). W 2016 został zaproszony do udziału w uroczystym koncercie Festiwalu "MEDIA AS-2016" w Moskwie, oraz na Stravinsky Festival -"Royal Festival Hall" w Londynie. Brał także udział w festiwalu Open-air Feel Russia (Monachium, Niemcy) i w festiwalu kolorów "Symphony of the Côte d'Azur" w Villa Ephrussi de Rothschild. Mimo iż ma on w swoim dorobku wiele występów w kraju i za granicą, w Polsce zaprezentuję się po raz pierwszy! 

JANUSZ KRUCIŃSKI (musical)

 

Miłośnikom musicalu znany jest z licznych wcieleń. Che w „Evicie”, tytułowy „Jekyll & Hyde”, Val Jean w „Nędznikach”, czy Sam Carmichael w przebojowej „Mamma Mia” to tylko kilka z wielu ról kreowanych przez niego na scenach teatrów muzycznych –warszawskiej „Romy”, chorzowskiej „Rozrywki” i innych. Artysta poruszający się na co dzień pomiędzy klasyką, a … thrash metalem jest świetnym przykładem na to że nie trzeba obawiać się tej przepaści, jeśli wypełni się ją materią miłą sercu.

MARCIN JAJKIEWICZ (rozrywka/jazz)

  Wokalista jazzowy, rozrywkowy, uważany przez wielu za polskiego Franka Sinatre. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uczestnik wielu programów  rozrywkowych, takich jak Szansa na sukces, Idol. Jest laureatem nagrody Festiwalu Jedynki z Sopotu oraz wokalistą w zespole Tango Corazon Quintet  Marcina Wyrostka. Gościnnie występuje również w popularnym muzycznym show telewizyjnym „Jaka to Melodia”. W roku 2012 został zaproszony do współpracy z Grażyną Brodzińską, z którą koncertują w teatrach i filharmoniach na terenie całej Polski

 

BOGDAN KIEREJSZA (skrzypce) – skrzypek, multiinstrumentalista i kompozytor; do tego showman i ulubieniec publiczności.  Koncertował niemalże na wszystkich kontynentach prezentując utwory polskich kompozytorów i skrzypków okresu ostatnich 300 lat. W listopadzie 2011 roku odbył trasę koncertową po Kuwejcie i Emiratach Arabskich, gdzie koncertował m.in. w słynnej „Opera House” w Katarze oraz w „Abu Dhabi Theatre”, gdzie do tej pory nie występował żaden Polak. Podczas koncertów zabawnie opowiada o świecie muzyki, wybitnych kompozytorach i granych przez siebie utworach, a koncerty cieszą się dużym uznaniem publiczności wzbudzając powszechny aplauz.

 

INFORMACJA O ORKIESTRZE

ORKIESTRA CREO pod batutą MATEUSZA WALACHA

 

Orkiestra „CREO”, czyli Cracow Event Orchestra powstała w 2008 roku. Składa się utalentowanych muzyków młodego pokolenia, wykształconych w najlepszych małopolskich
i śląskich uczelniach muzycznych. Swoją pasją, talentem oraz niezwykłym entuzjazmem sprawiają, iż każdy zagrany przez nich utwór nabiera klasycznego, a jednak świeżego i niespotykanego brzmienia. Orkiestra świetnie sprawdza się zarówno w repertuarze muzyki klasycznej, jak i w utworach bardziej nowoczesnych i rozrywkowych.
 

MATEUSZ WALACH – dyrygent, aranżer 

Jako kompozytor, aranżer, dyrygent i producent muzyczny zrealizował kilka płyt, m.in. Justyny Steczkowskiej, Zdzisławy Sośnickiej, Beaty Bednarz, Enej  i in. Jest również autorem muzyki teatralnej. Był stypendystą miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki oraz beneficjentem akademickiego stypendium rektora, nagradzającego najlepszych studentów. W 2012 roku został również laureatem konkursu na najlepszego studenta RP Studencki Nobel 2012 na szczeblu uczelnianym i wojewódzkim (wyróżnienie). 

Od 2010 roku realizuje aranżacje dla Teatru Rozrywki w Chorzowie, a od 2014 roku kontynuuje tę współpracę jako dyrygent. Objął kierownictwo muzyczne spektaklu Niedziela w Parku z Georgem S. Soundheima i J. Lapine'a, musicalu Billy Elliot L. Hall'a i E. John'a oraz musicalu Rękopis znaleziony w Saragossie J. Potockiego w realizacji M. Wojtyszki i K. Dębskiego.

Współpracuje z Grażyną Brodzińską, Justyna Steczkowską  Kayah  Marcinem Wyrostkiem, Łukaszem Zagrobelnym, zespołem Bracia, Ewą Urygą, Kasią Wilk, zespołem Universe, Alvernia SPtudios, orkiestrą Filharmonii Lubelskiej i innymi. 

Zapraszamy na spektakl Grażyna Brodzińska w Warszawie
Koncert odbędzie się w/na Teatr Polski przy ul. Karasia 2.