Noc w Leningradzie – spektakl plenerowy - Wrocław

Bilety na spektakl Noc w Leningradzie – spektakl plenerowy - Wrocław - 23-05-2019

Noc w Leningradzie – spektakl plenerowy - Wrocław

Noc w Leningradzie

23.05.2019 21:00

Wrocław (Dolnośląskie) - Centrum Kultury Impart, ul. Mazowiecka 17

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Tego jeszcze nie było! Kultowa rockowa balanga opuszcza mury Impartu!  Solidna dawka energetycznych dźwięków z Sankt Petersburga po raz pierwszy w swojej historii zostanie zagrana na specjalnej scenie na podwórku Impartu. Zapowiada się wypełnione potężną dawką rocka i czarnego humoru muzyczne szaleństwo!  

Znakomicie zrealizowany muzyczny spektakl od początku wciąga widzów niezwykle wiarygodnie i sugestywnie tworzonym nastrojem permanentnej balangi, doskonałą grą aktorów Mariusza Kiljana i Tomasza Marsa niesamowitą energią granej na żywo, ostrej muzyki, w wykonaniu instrumentalistów, którzy również uczestniczą w działaniach scenicznych.

Przedstawienie zbudowane jest na bazie twórczości legendarnego, undergroundowego zespołu „Leningrad” z Sankt Petersburga.

– W twórczości  „Leningradu”  i ich lidera Siergieja Sznurowa można odnaleźć ducha anarchii, czarny humor i skłonności do operowania radykalnymi środkami wyrazu. Bohaterowie jego piosenek to niebieskie ptaki, artyści, lumpy, którzy całkiem dobrze czują się na marginesie życia społecznego. To też ludzie odwróceni plecami do polityki, do Putina, współczesnej Rosji. Celebrujący wolność w ramach niczym nieograniczonej artystycznej anarchii. 

Piosenki Sznurowa to z jednej strony przewrotne, dekadenckie teksty , z drugiej zaś ostra energetyczna muzyka, porywająca słuchacza od pierwszych taktów. Czuć w niej wpływy wielu gatunków muzycznych, ale w całości składa się ona na niezwykle oryginalny projekt artystyczny. W Rosji  „Leningrad” jest niezwykle popularny , jego znaczenie na tamtym rynku można porównać do wpływów Kazika i „Kultu” w Polsce”. – mówi Łukasz Czuj, reżyser wrocławskiej realizacji.

 

„Leningrad” już od dziesięciu lat elektryzuje publiczność zgromadzoną w Imparcie, która po każdym występie domaga się bisów. W maju, po raz pierwszy w swojej historii, spektakl zostanie zagrany na specjalnej plenerowej scenie na podwórku Impartu!


Koncepcja i reżyseria: Łukasz Czuj
Aranżacja i kierownictwo muzyczne: Krzysztof Łochowicz
Tłumaczenie tekstów: Michał Chludziński
Projekty kostiumów i przestrzeni: Elżbieta Rokita


Występują: Mariusz Kiljan, Tomasz Mars
Zespół w składzie:
Piotr Płonka – gitary,
Marek Henryk Mars – kontrabas i gitara basowa,
Marek Krupa – piano, saksofon, akordeon,
Damian Mielec – perkusja, instrumenty perkusyjne