Kariera po polsku - Spektakl komediowy w reżyserii Macieja Damięckiego - Skarżysko-Kamienna

Bilety na spektakl Kariera po polsku - Spektakl komediowy w reżyserii Macieja Damięckiego - Skarżysko-Kamienna - 07-12-2019

Kariera po polsku - Spektakl komediowy w reżyserii Macieja Damięckiego - Skarżysko-Kamienna

Spektakl Kariera po polsku

07.12.2019 17:00

Skarżysko-Kamienna (Świętokrzyskie) - Miejskie Centrum Kultury, ul. Słowackiego 25

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


KARIERA PO POLSKU, to sztuka o dwóch spryciarzach, którzy nieoczekiwanie dla siebie robią urzędniczą "karierę". Przypadek sprawia, że żona burmistrza małego miasteczka, chcąc zemścić się na zdradzającym ją w jej mniemaniu mężu, postanawia mu udowodnić, że burmistrzem może zostać każdy i przebrana za żebraczkę, udaje się do miasta żeby znaleźć kogoś, kogo mogłaby namówić na udawanie przed burmistrzem eksperta od ekonomii. Spotyka dwóch cwaniaków i od tej chwili zaczyna się ciągnące się przez całą sztukę pasmo nieprzewidzianych zdarzeń i pomyłek. W dodatku na wieść o tym, że gdzieś w Polsce pojawił się geniusz od spraw gospodarczych, do miasteczka przyjeżdża sam minister gospodarki. Od tego momentu kariera cwaniaków zaczyna się toczyć w błyskawicznym tempie. Ale na końcu następuje nieoczekiwany zwrot akcji, który cały misternie ułożony plan, wywraca do góry nogami. Wszystko bowiem okazuje się wielką mistyfikacją. Widz w pewnym momencie zrozumie, że został wciągnięty przez aktorów w grę, w którą sam uwierzył. W przedstawieniu niebagatelną rolę odgrywa również papuga, która co chwila we wszystko się wtrąca, stając się mimo woli centralną postacią sztuki. Całość jest satyrą na płyciznę intelektualną i moralną naszych czasów. Nie trzeba czegoś umieć, wystarczy być odpowiednio bezczelnym i chwalić się znajomościami żeby zrobić karierę. Karierę po polsku. Komedia, prawdziwa komedia.


Doskonała, premierowa, dwugodzinna komedia teatralna - w obsadzie: Małgorzata Lewińska, Artur Dziurman, Dariusz Gnatowski, Dariusz Kordek.