Letnie powtórki baletowe Bolshoi Ballet Summer Encores 2020 - ”Rajmonda” - Rybnik

Bilety na spektakl Letnie powtórki baletowe Bolshoi Ballet Summer Encores 2020 - ”Rajmonda” - Rybnik - 25-08-2020

Spektakl Letnie powtórki baletowe Bolshoi Ballet Summer Encores 2020 - ”Rajmonda” - Rybnik

różni wykonawcy

25.08.2020 17:30

Rybnik (Śląskie) - Teatr Ziemi Rybnickiej, Plac Teatralny 1

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Sprawdź bilety

Restransmisja spektaklu z Teatru Bolshoi z dnia 27.10.2019.

Saracen, Król Węgier i Biała Dama – takie dość przypadkowe towarzystwo zasiedla libretto „Rajmondy”, wielkiego klasycznego baletu stworzonego przez Mariusa Petipę do muzyki Aleksandra Głazunowa. Rzecz cała rozgrywa się na Węgrzech w zamku rodzinnym tytułowej Rajmondy, która obchodzi właśnie urodziny. Choć wieść głosi, że z wyprawy wojennej powraca właśnie jej narzeczony Jean de Brienne, to o rękę dziewczyny prosi przybyły na uroczystość rycerz saraceński, dziki Abderachman. Przed zalotami Saracena musi dziewczynę bronić – we śnie i na jawie – Biała Dama, opiekunka zamczyska. Wszystko kończy się dobrze: weselem i węgierskimi tańcami. Oprócz widowiskowości i tanecznej wirtuozerii głównym atutem tego baletu jest romantyczna i melodyjna muzyka. Głazunowa.

Muzyka: Aleksandr Głazunow, choreografia: Jurij Grigorowicz na podstawie choreografii Mariusa Petipy i Aleksandra Gorskiego.

W rolach głównych: Olga Smirnowa jako Rajmonda, Artemij Beliakow jako Jeanne de Brienne, Igor Cwirko jako Abderachman, Anastazja Denisowa jako Klementyna, Maria Winogradowa jako Henrietta.

Sprawdź bilety


Galerie