Mayday 2 - spektakl Och-Teatru w reżyserii Krystyny Jandy - Bydgoszcz

Bilety na spektakl Mayday 2 - spektakl Och-Teatru w reżyserii Krystyny Jandy - Bydgoszcz - 23-03-2015

Mayday 2 - spektakl Och-Teatru w reżyserii Krystyny Jandy - Bydgoszcz

iNNi , Artur Barciś

23.03.2015 17:15

Bydgoszcz(Kujawsko-pomorskie) - Opera Nova - Państwowa Opera w Bydgoszczy


John Smith, londyński taksówkarz, oprócz dwóch żon i mieszkań, ma dwoje nastoletnich dzieci. Regularne podróżowanie między Wimbledonem a Streatham, gdzie mieszkają jego nieznający się nawzajem bliscy, umożliwia mu styl pracy. Jeśli Barbara i Mary narzekają, to wyłącznie na „niedoczas” pobytów Johna w domu. Sprawy komplikuje internet. Gavin, syn taksówkarza, i Vicki, jego córka, poznali się w sieci. Postanawiają się spotkać. Ich pierwsza randka to dla Johna katastrofa. Bigamia tak, kazirodztwo – jednak nie.

Z niemal zakochanymi, sympatyzują Barbara i Mary, odkąd młodzi odkrywają, że ich „ojcowie” mają ten sam zawód i to samo nazwisko. John zaczyna szaleńczą jazdę pomiędzy domami, by zapobiec katastrofie. Jego sublokator i przyjaciel Stanley głównie biega po mieszkaniu Johna, zamykając dzieci i żony na klucz, aby nie doszło do spotkania. Afera goni aferę. Absurd pogania absurd. Zamiana imion, fikanie kozłów, gonitwy z kuchennym nożem, nieporozumienia seksualne i wdziewanie masek pływackich wypełnia czas bohaterów.  Sam nie wiem, co ja tu robię – powiada w pewnym momencie Stanley. Puenty zdradzić nie możemy. Jest zaskakująca i sympatyczna.

To niemożliwe, ale sequel teatralnego hitu Raya Cooneya, jest jeszcze śmieszniejszą opowieścią o niepoprawnym bigamiście. Zdarzenia „Mayday 2″ toczą się w rockandrollowym tempie.


 


OBSADA:
Mary Smith - Maria Seweryn
Barbara Smith - Monika Fronczek
John Smith - Rafał Rutkowski
Stanley Gardner - Artur Barciś
Tata Stanleya - Jerzy Łapiński
Vicki Smith - Olga Sarzyńska
Gavin Smith - Bartłomiej FirletPowiązane