Szekspir - reinkarnacja - Wrocław

Bilety na spektakl Szekspir - reinkarnacja - Wrocław - 30-07-2021

Spektakl Szekspir - reinkarnacja - Wrocław

Monodram Szekspir - reinkarnacja

30.07.2021 19:00

Wrocław(Dolnośląskie) - Sala Formalna - Centrum na Przedmieściu


Współczesny Szekspir wyczuwając niepokoje społeczne i obserwując pojawiające się zagrożenia, boryka się̨ z samotnością̨, z brakiem możliwości ekspresji. Internetowy streaming został jego jedynym połączeniem ze światem zewnętrznym, a video które tworzy okazuje się być multimedialną mapą kreowanych przestrzeni. Gubiąc się w labiryncie własnych myśli i emocji wpada w trans. Ucieleśnieniając postaci tworzy sytuacje, w których zaczyna żyć. Ukazuje się̨ jako nieprzewidywalny demiurg, badając napięcia między światem wirtualnym a własną schizofreniczną wyobraźnią̨.

Zamknięty w izolacji roztacza wokół siebie aurę̨ wręcz irracjonalnego kultu, która objawiając się̨ pod postacią̨ dymu, ujawnia ciemne zakamarki własnego ego – rządzę̨ władzy, nikczemności, fetysz zemsty i wreszcie… wątpliwości. Do czego to wszystko zmierza? Dlaczego krzywdzimy? Kim jesteśmy? Jak okiełznać drzemiące w nas demony?

Adam Pietrzak tworząc swoja pierwszą solową wypowiedź sceniczną, zaprosił do współpracy swojego wieloletniego przyjaciela Piotra Mateusza Wacha. Razem, biorąc na warsztat wybrane szekspirowskie postaci – budują̨̨ niepokojący świat onirycznych obrazów – pełnych seksualnego napięcia, frustracji oraz wewnętrznej walki. Nie ma w nich jednak śladu po pierwotnych sytuacjach scenicznych ich literackich pierwowzorów. Widzimy skonfliktowanego z samym sobą̨ artystę, uwiezionego w klatce własnego umysłu, który jedynie poprzez narcystyczną autoekspresję wprost do obiektywu kamery – pełne pasji monologi czy ekstatyczny taniec – stara się nawiązać kontakt ze światem zewnętrznym. Kim jest osoba po drugiej stronie ekranu? Jakie miejsce w przedstawionym przez Pietrzaka i Wacha uniwersum zajmuje widz? Na te pytania każdy z nas musi odpowiedzieć́́ sam.

scenariusz ADAM MICHAŁ PIETRZAK
reżyseria ADAM MICHAŁ PIETRZAK i PIOTR MATEUSZ WACH
choreografia PIOTR MATEUSZ WACH
scenografia KLAUDIA LASZCZYK
muzyka TYMOTEUSZ WITCZAK
projekcje ANNA SZALWA
zdjęcia do animacji GRZEGORZ STADNIK
obsada ADAM MICHAŁ PIETRZAK
czas trwania spektaklu 45 MINUT

SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD 16 ROKU ŻYCIA
W SPEKTAKLU UŻYTE ZOSTAJE ŚWIATŁO STROBOSKOPOWE!