Niemy Kelner - Spektakl w ramach Teatralnej Niedzieli - Mysłowice

Bilety na spektakl Niemy Kelner - Spektakl w ramach Teatralnej Niedzieli - Mysłowice - 28-11-2021

Niemy Kelner - Spektakl w ramach Teatralnej Niedzieli - Mysłowice

Spektakl Niemy Kelner

28.11.2021 19:00

Mysłowice(Śląskie) - MOKiS - Mysłowicki Ośrodek Kultury i Sztuki TRÓJKĄT


Kompania Teatralna zaprasza Państwa do pokoju w dziwnym hotelu z dwoma co najmniej dziwnymi gangsterami, i jeszcze bardziej dziwnym KIMŚ, gdy na zewnątrz zaczai się świat w postaci tajemniczego "dyspozytora". Jakże eksploatowany obecnie, zapowiadany już dawno przez Orwella, wszechobecny Wielki Brat.

Para typów podejrzanego autoramentu to intrygujący motyw zarówno filmowy jak i literacki. U Becketta: Vladimir i Estragon, u Quentina Tarantino? A proszę, chociażby w Pulp Fiction: pamiętacie taniec Travolty, psalmy głoszone przez Samuela L. Jacksona, czy też zegarek skrzętnie przechowany w- i po- ojcu Bruce'a Willisa..? Tarantino odrobił lekcje... my je sprawdzamy... wy ocenicie... dzięki bohaterom NIEMEGO KELNERA, Benowi i Gusowi, Tarantino przedarł się wreszcie na scenę, tu, w Polsce. Z niemałą pomocą reżysera spektaklu Wojciecha Malajkata, oraz aktorów Mikołaja Roznerskiego i Piotra Szwedesa, którzy jako zawodowi mordercy pracują oczyszczając ten świat z niepotrzebnych jednostek. Tym razem czekają na następne zlecenie, zabijają... na razie wolny czas... prowadząc błyskotliwe i zabawne dialogi, jednocześnie realizując dochodzące do nich " z góry" polecenia i dziwne zamówienia. Mówią o wielu rzeczach, wspominają wspólnie spędzany sen z powiek i czas, wypowiadają przy tym sporo słów (które nie służą porozumieniu, lecz skrywają intencje)... zastanawiając się nawet nad ich gramatyczną i stylistyczną poprawnością... byle tylko ukryć swój wzrastający niepokój. Czekają na odpowiedzi zadawanych przez siebie pytań, jakby czekali w napięciu na jedyny pocisk w rosyjskiej ruletce. 

Prowadząc życie łowcy znają główną zasadę:
"Życie... każdego z nas ma na muszce."
Kto kogo ma na niej tutaj? Musicie przekonać się sami.

Tytułowy NIEMY KELNER może jest w każdym w nas... czy mamy usługiwać w życiu i milczeć, czy może wyprostować się i zacząć zamawiać pełnym głosem?! Najlepsze dania życia, nie zerkając bojaźliwie na prawą stronę menu, gdzie tylko ceny?!


Perfekcyjne dialogi, ostre emocje, zmysł obserwacji, humor, napięcie, absurd, groza- to cechy charakterystyczne tego spektaklu.