Niemy Kelner - Żagańska Noc Rozrywkowa: Spektakl teatralny ,,Niemy Kelner"

Bilety na spektakl Niemy Kelner - Żagańska Noc Rozrywkowa: Spektakl teatralny ,,Niemy Kelner" - 30-11-2021

Niemy Kelner - Żagańska Noc Rozrywkowa: Spektakl teatralny ,,Niemy Kelner"

Spektakl Niemy Kelner

30.11.2021 19:00

Żagań(Lubuskie) - Centrum Kultury


Żagański Pałac Kultury zaprasza na spektakl "Niemy kelner" w wykonaniu znanych aktorów scen warszawskich. 30 listopada o godzinie 19:00 na scenie w sali Kryształowej Żagańskiego Pałacu Kultury zobaczyć będzie można Mikołaja Roznerskiego oraz Piotra Szwedesa. Reżyserią spektaklu zajął się Wojciech Malajkat.


Tytułowy Niemy Kelner może jest w każdym w nas… czy mamy usługiwać w życiu i milczeć, czy może wyprostować się i zacząć zamawiać pełnym głosem?! Najlepsze dania życia, nie zerkając bojaźliwie na prawą stronę menu, gdzie tylko ceny?! Perfekcyjne dialogi, ostre emocje, zmysł obserwacji, humor, napięcie, absurd, groza - to cechy charakterystyczne utworów znakomitego dramaturga jakim jest Harold Pinter.


Między absurdem a rzeczywistością, śmiechem i tragedią jest bardzo cienka granica. Wszystko stoi tu na ostrzu noża, a właściwie u wylotu lufy. Czym to się skończy? Głupota nie ma na ten spektakl wstępu, z obu stron. Nawet na gapę. Z prawdziwą przyjemnością znajdziecie się państwo sam na sam w pokoju w dziwnym hotelu z dwoma co najmniej dziwnymi gangsterami, i jeszcze bardziej dziwnym kims, gdy na zewnątrz zaczai się świat w postaci tajemniczego "dyspozytora" - jakże eksploatowany obecnie, zapowiadany już dawno przez Orwella, wszechobecny Wielki Brat.