Zamkowy Gwiazdozbiór - Daniel Olbrychski - Szczecin

Bilety na spektakl Zamkowy Gwiazdozbiór - Daniel Olbrychski - Szczecin - 20-04-2022

Spektakl Zamkowy Gwiazdozbiór - Daniel Olbrychski - Szczecin

Daniel Olbrychski

20.04.2022 18:00

Szczecin(Zachodniopomorskie) - Galeria O


Zapraszamy na spotkanie z Danielem Olbrychskim – wybitnym aktorem teatralnym i filmowym, przez wielu nazywanym „niekwestionowanym królem polskiego kina".


Daniel Olbrychski zagrał w blisko 180 filmach kinowych i telewizyjnych. Zdobył uznanie w Polsce i za granicą. Był odtwórcą głównych ról w ekranizacjach największych dzieł polskiej literatury, takich jak „Potop", „Ziemia Obiecana" czy „Wesele".


Pracował z wybitnymi polskimi reżyserami, między innymi Andrzejem Wajdą, Jerzym Hoffmanem, Krzysztofem Zanussim, Krzysztofem Kieślowskim, a także ze znanymi reżyserami zagranicznymi, np. Volkerem Schlöndorffem czy Claude'm Lelouchem. Wystąpił w zagranicznych superprodukcjach, m.in. w 2010 roku u boku Angeliny Jolie w filmie „Salt" (rola drugoplanowa).


Grał w filmach, które były nominowane do Oscara (np. „Potop", „Ziemia obiecana", „Blaszany bębenek", „Przekątna gońca" czy „Panny z Wilka"), dwie produkcje („Blaszany bębenek" i „Przekątna gońca") Nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej otrzymały. Obecnie występuje na deskach warszawskiego Teatru 6 Piętro.


Spotkanie z Danielem Olbrychskim poprowadzi Konrad Wojtyła, dziennikarz, poeta i krytyk literacki.


Powiązane