Te sprawy + warsztat - Zielonki-Parcela

Bilety na spektakl Te sprawy + warsztat - Zielonki-Parcela - 27-11-2022

Spektakl Te sprawy + warsztat - Zielonki-Parcela

Monodram Te sprawy

27.11.2022 16:00

Zielonki-Parcela(Mazowieckie) - Dom Kultury Stare Babice


„Te sprawy” to ostatni z czterech spektakli zaplanowanych w ramach projektu „Teatr Polska” zainicjowanego przez warszawski Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

27 listopada wystąpią aktorzy Teatru Kameralnego z Bydgoszczy.

„Te sprawy” to widowisko adresowane głównie do nastolatków (od 14 r.ż.) i ich rodziców. Poruszone zostaną tematy świata dorosłych, który osacza i paraliżuje młodych ludzi wchodzących w życie.

Jak z takimi problemami może poradzić sobie zwyczajna nastolatka? Jak znaleźć słowa, które wyrażą wszystkie przeżywane emocje? Jak wyzwolić się spod presji cudzych oczekiwań tak, by móc sprostać własnym? Relację z tych zmagań przynoszą „Te sprawy” – muzyczny monodram o dojrzewaniu i poszukiwaniu siebie w ciągle zmieniającej się, trudnej do oswojenia rzeczywistości.

Przedstawienie rozgrywa się w minimalistycznej przestrzeni, która zapełnia się myślami i wspomnieniami głównej bohaterki. Poznajemy jej realia – codzienne wyzwania, trudne relacje, proces niełatwych, lecz nieuchronnych zmian.

Bohaterka uczy się siebie, poznaje własne pragnienia oraz ograniczenia, a widz – zwłaszcza ten młody – ma szansę poczuć, że ze swoimi rozterkami nie jest sam. Poszukiwanie indywidualnego głosu włącza się w chór innych głosów. Różne drogi, ale wspólny cel – akceptacja siebie, budowanie autentycznych relacji, dążenie do porozumienia mimo różnic. Sztuka powstała na motywach i fragmentach „Pestek” Anny Ciarkowskiej oraz piosenek Noli.

Scenariusz i adaptacja: Sara Lech, Tomasz Kaczorowski

Na scenie: Sara Lech

Spektakl trwa: 60 minut (bez przerwy)

Bezpośrednio po spektaklu o godz. 17.15 zapraszamy na warsztat „Te sprawy, czyli rzecz o komunikacji i relacji”

Ma ono wzmocnić zrozumienie teatralnych środków wyrazu użytych na scenie. Widowisko stanowi punkt wyjścia do pracy warsztatowej poświęconej komunikacji i budowaniu relacji. Celem warsztatu jest przyjrzenie się sobie i swoim relacjom, poznanie barier komunikacyjnych i ich znaczenia podczas porozumiewania się. Będzie to także okazja, by zastanowić się, jakie czynniki oraz zachowania ułatwiają lub zaburzają komunikowanie się z innymi. Ćwiczenia warsztatowe pozwolą poznać rolę aktywnego słuchania w procesie komunikacji i zdobyć doświadczenie w prowadzenia dialogu.

Prowadzenie: Emilia Malczyk, Tomasz Kaczorowski

Czas trwania 45 min.

Warsztat przeznaczony jest dla osób, które obejrzały spektakl „Te sprawy”.