GWT 2023- "KŁAMSTWO" - Grudziądz

Bilety na spektakl GWT 2023- "KŁAMSTWO" - Grudziądz - 22-04-2023

Spektakl GWT 2023- "KŁAMSTWO" - Grudziądz

Spektakl Kłamstwo

22.04.2023 19:00

Grudziądz(Kujawsko-pomorskie) - Centrum Kultury Teatr


GRUDZIĄDZKA WIOSNA TEATRALNA 2023 - "KŁAMSTWO"
Spektakl wyreżyserowany przez Wojciecha Malajkata jest niesamowitym i przenikliwym, a przy tym, o zgrozo, zabawnym studium, właśnie… Kłamstwa.
Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”! Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody’ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst.
Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział: „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy”.
W spektaklu wystąpią: Anna Korcz, Adriana Kalska, Piotr Szwedes i Mikołaj Roznerski.

*******