Balet "Giselle" - Ukrainian Classical Ballet - Perła romantycznego baletu. Po raz pierwszy w Polsce! - Dąbrowa Górnicza

Bilety na spektakl Balet "Giselle" - Ukrainian Classical Ballet - Perła romantycznego baletu. Po raz pierwszy w Polsce! - Dąbrowa Górnicza - 07-03-2024

Spektakl Balet "Giselle" - Ukrainian Classical Ballet - Perła romantycznego baletu. Po raz pierwszy w Polsce! - Dąbrowa Górnicza

Balet GISELLE

07.03.2024 19:00

Dąbrowa Górnicza(Śląskie) - Pałac Kultury Zagłębia


"Giselle" to ujmujący balet romantyczny, który zachwyca publiczność swoją delikatną i wzruszającą historią.

Opowieść rozgrywa się w dwóch aktach i opowiada o miłości, poświęceniu i transcendencji. "Giselle" jest znany nie tylko z wzruszającej fabuły, ale także z wspaniałych tańców i technicznej wirtuozerii, której wymaga od wykonawców. Balet wciąż pozostaje jednym z najbardziej uwielbianych i wykonywanych na całym świecie, przyciągając publiczność swoją piękną i pełną emocji interpretacją miłości i nadprzyrodzoności.

W pierwszym akcie poznajemy młodą i naiwną wiejską dziewczynę, Giselle, która zakochuje się w przystojnym i szlachetnym młodzieńcu, Albertcie. Nieświadoma, że Albert jest w rzeczywistości księciem z dworu, Giselle oddaje mu swoje serce bez reszty. Jednak jej marzenia o wspólnej przyszłości zostają zniszczone, gdy prawda o tożsamości Alberta wychodzi na jaw.

W drugim akcie, po śmierci Giselle, wchodzimy w krainę duchów zmarłych dziewcząt, znaną jako Wilisy. Giselle staje się jednym z Wilisów i przyłącza się do nich. Wilisy to tajemnicze istoty, które nocą wędrują po cmentarzach, szukając mężczyzn, aby ukarać ich za zdradę. Giselle, mimo swojego smutku, wykazuje dobre serce i miłosierdzie, kiedy Albert odwiedza jej grób. Pomaga mu uniknąć kary, której chcą go poddać Wilisy, wyrażając prawdziwą miłość i przebaczenie.

Wspaniałe kostiumy, niezapomniana muzyka i emocjonujące tańce ożywią przed Państwem tę romantyczną historie. Przyjdźcie i zobaczcie piękno "Giselle" na scenie Pałacu Kultury Zagłębia!

Zespół Ukrainian Classical Ballet został założony w 2017 roku w Kijowie, misją którego jest prezentacja najlepszych ukraińskich tancerzy na scenach świata oraz kontynuacja tradycji wysokiego poziomy stuki tańca baletowego. W ciągu swojej historii zespół realizował więc niż 700 przedstawień baletowych w więcej niż 20 krajach świata! I teraz po raz pierwszy będzie możliwość zapoznać się ze piękna sztuka zespołu Polskiemu widzu.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl