WISŁAWIE - GRAŻYNA - Poznań

Bilety na spektakl WISŁAWIE - GRAŻYNA - Poznań - 17-03-2024

Spektakl WISŁAWIE - GRAŻYNA - Poznań

Spektakl Wisławie

17.03.2024 19:00

Poznań(Wielkopolskie) - Teatr Muzyczny


W roku 2023 Grażyna Szapołowska, ceniona aktorka teatralna i filmowa,

obchodziła wyjątkowy jubileusz 70-lecia urodzin. Z tej okazji artystka

przygotowała spektakl słowno-muzyczny pt. Wisławie - Grażyna, który jest

dedykowany polskiej noblistce Wisławie Szymborskiej w 100-lecie urodzin.

Premiera spektaklu odbyła się 30 czerwca 2023 r. na Scenie Relax w

Warszawie.

Na program spektaklu składają się wiersze Noblistki m.in. takie jak: „Nic dwa

razy się nie zdarza”, „Portret kobiecy”, "Kot w mieszkaniu", „Muzeum”,

uzupełniane wspomnieniami o poetce.

Scenariusz i reżyseria - KATARZYNA JUNGOWSKA

Muzyka - KARO GLAZER

Reżyseria świateł - JACQUELINE SOBISZEWSKI

Wizualizacje - HEKTOR WERIOS

Kostiumy i charakteryzacja - KAROLINA TRĘBACZ

Udział biorą: GRAŻYNA SZAPOŁOWSKA, PIOTR MAKARSKI, NATALIA LESZ - jako Wisława

Szymborska (projekcja multimedialna)

Grażyna Szapołowska - Grażyna Szapołowska jest jedną z najbardziej uznanych i cenionych polskich aktorek teatralnych i filmowych. Zadebiutowała rolą Jagody w polsko-jugosłowiańskim dramacie „Zapach ziemi”. Współpracowała z Krzysztofem Kieślowskim, u którego zagrała w „Bez końca” oraz słynnym „Krótkim filmie o miłości”, za występ, w którym otrzymała liczne nagrody. Na dorobek artystyczny aktorki składają się również znaczące role w takich filmach jak „Przez dotyk” w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz, „Nadzór” Wiesława Saniewskiego, „Magnat” Filipa Bajona czy „Wielki Szu” Sylwestra Chęcińskiego. Jej rola Telimeny w słynnym filmie Andrzeja Wajdy „Pan Tadeusz” spotkała się z ogromnym uznaniem publiczności i krytyków. Jest również autorką książek: „Ścigając pamięć”, „Poza mną”, „Zapomniałam o tobie” oraz zbioru opowiadań „Pocałunki”. W roku 2016 ukazała się płyta „Kochaj mnie”. Aktorka została odznaczona Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Natalia Lesz - Aktorka i wokalistka. Absolwentka Akademii Teatralnej w Nowym Jorku i Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Laureatka wielu nagród muzycznych. Finalistka 18 Konkursu „Piosenki o Osieckiej”. Jako aktorka ma na swoim koncie role w wielu filmach i serialach. Zagrała główną rolę w krótkometrażowym filmie fabularnym „Test” w reż. Teresy Czepiec, który zdobył m.in. Srebrną Palmę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Meksyku, nagrodę dla najlepszego filmu zagranicznego na Festiwalu Filmowym na Florydzie oraz nagrodę w konkursie „First Shot” na Festiwalu Filmowym „Suspense Film Festival” w Kołobrzegu.

Katarzyna Jungowska - Urodzona w 1978 r. w artystycznej rodzinie. Studiowała na Wydziałach Aktorstwa i Reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej. Aktualnie uczestniczy w produkcji seriali dla Telewizji Polsat. Reżyserka dokumentu „Jacek”, krótkometrażowej fabuły „Popatrz na mnie” oraz filmu pełnometrażowego „5-te Nie Odchodź”.

Karo Glazer - Wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna obdarzona cztero oktawową skalą głosu. W trakcie swojej kariery blisko współpracowała m.in. z Larsem Daniellsonem, Mikiem Sternem, Richardem Boną oraz wielokrotnymi laureatami nagrody Grammy, producentami Martnem Waltersem i Larrym Kleinem. Karo przez ponad 4 lata pełniła funkcję głównego coacha wokalnego w musicalu „Thriller” na deskach londyńskiego West Endu.

Piotr Makarski - Aktor, performer, wokalista, lektor, konferansjer, muzyk. W latach 1995-97 występował na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni jako adept Studia Wokalno-Aktorskiego. Dyplom ukończenia studiów aktorskich zdobył w PWST we Wrocławiu w 2001 r. Gra w serialach i filmach m.in. „Klan”, „Na dobre i na złe”, „Plebania”, „Na Wspólnej”, „Ślad”, “Diagnoza”, “O mnie się nie martw” “Chaos”, “Ziarno prawdy”. Pracuje głosem w dubbingu, reklamie i audiobookach.

Jacqueline Sobiszewski - Reżyser świateł, fotograf. Studiowała na Wydziale Operatorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Zaprojektowała światła do ponad 50 produkcji teatralnych, operowych i koncertów. Pracowała dla: Teatru Wielkiego Opery Narodowej, TR Warszawa, Teatru Narodowego w Warszawie, Narodowego Starego Teatru w Krakowie, Burg theater w Wiedniu, Opéra de Lyon, Schaubühne w Berlinie, Bayerische Staatsoper w Monachium i Toneelgroep Amsterdam.

*******