Koncerty w Willi Grohmana 6/6 w Łodzi

Koncerty w Willi Grohmana 6/6 w Łodzi - 28-06-2017

Koncerty w Willi Grohmana 6/6 w Łodzi

Dzikie Jabłka

28.06.2017 20:00

Łódź(Łódzkie) - Muzeum Książki Artystycznej


Zapraszamy na ostatnie wydarzenie w ramach cyklu sześciu środowych, bezpłatnych Koncertów w Willi Grohmana!

Koncert zespołu Dzikie Jabłka

data: 28 czerwca 2017 (środa)
godzina: 20:00
miejsce: Muzeum Książki Artystycznej, ul. Tymienieckiego 24
wstęp: wolny

Projekt "Koncerty w Willi Grohmana" nawiązuje do historycznych wydarzeń, czyli cyklicznych koncertów, które organizował w swojej willi łódzki biznesmen i filantrop, a których bohaterem był m.in. Ignacy Jan Paderewski. Prezentowany program obejmuje szeroki wachlarz gatunków: od muzyki poważnej wszystkich epok, poprzez muzykę ilustracyjną, piosenkę literacką, projekt multimedialny, aż po muzykę świata.

Ostatnim, szóstym wydarzeniem cyklu jest koncert zespołu Dzikie Jabłka.

Dzikie Jabłka - to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej, który z wdziękiem i niepowtarzalną charyzmą odkrywa nowe oblicze polskiej muzyki tradycyjnej i muzyki etnicznej. Występy zespołu są dla odbiorców niezwykłym przeżyciem i potężną dawką pozytywnej enerii. Dowodem tego są entuzjastyczne reakcje publiczności, znakomite recenzje oraz liczne nagrody na czołowych polskich festiwalach muzyki folkowej.

Repertuar zespołu Dzikie Jabłka to wspólnie brzmiące dwa żywioły: słowiańska melodyjna nuta i porywający rytm afrykańskich bębnów. To nie inspiracja Afryką czy polskim folklorem, lecz ich żywe zespolenie. Ta muzyka ma smak owoców z drzewa, które rośnie w polskim ogrodzie, ale korzeniami sięga aż do Afryki.

„Połączyła nas miłość do muzyki korzeni oraz idea promowania tolerancji i wielokulturowości. Naszą muzyką pokazujemy, że każda kultura, która wyrasta z ziemi, niezależnie od tego, na którym kontynencie, dotyka tych samych miejsc w naszych duszach. Że różnice nie są po to, by dzielić, ale żeby ubogacać. Odkryliśmy bowiem, że to, co żywe, posiada puls i o ile kultury różnią się od siebie ogromnie, to puls jest często ten sam. Połączenie Afryki i Polski przychodzi nam więc tak naturalnie, jak jabłka łączą się z cynamonem.”

Naturalna swoboda, świetny kontakt z publicznością, znakomity warsztat muzyczny, oryginalne brzmienie egzotycznych instrumentów i charakterystyczny biały śpiew to tylko niektóre z atutów zespołu, którego występy są niezwykłym przeżyciem i potężną dawką pozytywnej energii.

Nagrody zespołu Dzikie Jabłka: III miejsce oraz Nagroda Publiczności „Burza Braw” w konkursie XVII Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2014; I miejsce w konkursie Scena Otwarta XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe" 2013 - “za ogień i charyzmę, harmonię i spójność koncepcji w łączeniu kultur: słowiańskiej i afrykańskiej, oraz powrót do idei folku”; nagroda im. Anny Kiełbusiewicz dla najlepszej wokalistki konkursu Scena Otwarta dla Małgorzaty Ciesielskiej-Gułaj – wokalistki zespołu Dzikie Jabłka; Złota Fujara czyli Grand Prix konkursu V Dragon Folk Fest 2014 w Poznaniu; 4xTAK i znakomite recenzje jurorów w VI edycji programu Must Be the Music – Tylko Muzyka, wrzesień 2013.


PEŁEN PROGRAM KONCERTÓW W WILLI GROHMANA:

1/6 --> 24 maja 2017, środa, godz. 20:00
Koncert kameralny w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Łodzi - część I

2/6/ --> 31 maja 2017, środa, godz. 20:00
Koncert kameralny w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Łodzi - część II

3/6 --> 7 czerwca 2017, środa, godz. 21:00
"Miłosz w żywych obrazach" - koncert multimedialny w wykonaniu Pawła Odorowicza

4/6 --> 14 czerwca 2017, środa, godz. 20:00
"Rytm Języka" - koncert w wykonaniu artystów z Teatru CHOREA z Łodzi, oraz... NIESPODZIANKA taneczno-muzyczna!

5/6 --> 21 czerwca 2017, środa, godz. 20:00
"Już się raczej nie przejmuję" - koncert z piosenkami zmarłego barda Marcina Różyckiego, w wykonaniu Tomasza Deutryka i Pawła Odorowicza

6/6 --> 28 czerwca 2017, środa, godz. 20:00
Kocert zespołu Dzikie Jabłka - czyli fuzja polskiej muzyki folkowej i afrykańskich rytmów



Projekt finansowany przez Łódzkie Centrum Wydarzeń w ramach Programu KULTUGRANTY.

Organizacja: Muzeum Książki Artystycznej – Fundacja Correspondance des Arts.

Współpraca: Stowarzyszenie Monar, Klub Profilaktyki Środowiskowej „Nie nuda”, Klub 40 i 4.

Wsparcie: Fabryka Sztuki w Łodzi, Teatr CHOREA w Łodzi, Teatr Pinokio w Łodzi.