Polski Teatr Tańca "Volta" i "Open field" w Poznaniu

Bilety na koncert Polski Teatr Tańca "Volta" i "Open field" w Poznaniu - 09-02-2016

Koncert Polski Teatr Tańca "Volta" i "Open field" w Poznaniu

09.02.2016 20:00

Poznań(Wielkopolskie) - Centrum Kultury Zamek


POLSKI TEATR TAŃCA

"Volta”, chor. Andrzej Adamczak

Jednym z założeń spektaklu „Volta” jest pokazanie przemian, które zachodzą w jednostce podczas konfrontacji z grupą. Lęk przed alienacją oraz strach przed wejściem w bliską relację to dwa bieguny postaw, między którymi oscylują bohaterowie przedstawienia Andrzeja Adamczaka. „Volta” poddaje analizie mechanizmy kierujące ludźmi podczas podejmowania kluczowych decyzji, które w sposób nieodwracalny wpływają na ich dalsze losy i miejsce w społeczeństwie.

Wyrazisty, precyzyjny i doskonale zatańczony - kto nie był na premierze "Volty" Polskiego Teatru tańca w choreografii Andrzeja Adamczaka - powinien żałować! Doskonały spektakl, doskonały taniec, wspaniała muzyka i świetne kostiumy - Polski Teatr Tańca w najwyższej formie.
Lilia Łada, "Codzienny Poznań", 08.12.2013

„Volta” Adamczaka to ważny głos o dyskusji o kondycji współczesnego człowieka. Choreograf nie konstruuje diagnoz, nie ocenia, stawia natomiast pytania, a kiedy wydaje się, że już jesteśmy gotowi do odpowiedzi, do wyrażenia własnego zdania, myli trop. Jego bohaterowie są zmienni, lubią życiowe volty...

Stefan Drajewski, "Głos Wielkopolski", 09.12.2013

choreografia: Andrzej Adamczak
muzyka: Iwo Borkowicz
kostiumy: Mariusz Szmytkowski
premiera: 7 i 8 GRUDNIA 2013, MP2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich
czas trwania: 50 min
"Open field”, chor. Nadar Rosano
 Relacje między ludźmi tworzą z jednej strony zamknięte, ograniczające przestrzenie, a z drugiej otwarte pola, w których człowiek może szukać nowych sposobów wyróżnienia się, oczyszczenia swojej tożsamości w obliczu wspólnoty, której jest częścią. Spektakl „Open Field” jest próbą nakreślenia granic wolności jednostki w społeczeństwie. Artyści szukają odpowiedzi na pytania, jak można poszerzyć granice wyznaczane przez zbiorowość i co się stanie gdy wszelkie społeczne normy zostaną zerwane.

„Open Field" to niezwykle spójna nie tyle opowieść, co raczej wędrówka grupy ludzi - wędrówka nie tyle przez określone miejsca, co przez wydarzenia, doświadczenia życiowe, czas... Z każdym kolejnym gestem narasta zafascynowanie perfekcją taneczną tego spektaklu - zespół działa jak jeden organizm, dzięki czemu wszystkie gesty stają się niezwykle wyraziste i przejmujące.
Lilia Łada, "Codzienny Poznań", 20.09.2014
 Oglądając „Open Field”, zastanawiałem się, na ile w Izraelu można być indywidualistą, czy można oderwać od wojny, armii, życia w ustawicznym konflikcie. Kiedy i gdzie można być sobą, na przekór religii, na przekór obowiązującym wzorcom społeczno-pilitycznym? Kiedy i gdzie można manifestować swoją inność, odrębność, osobność? Gdzie przebiega granica wolności i niezależności człowieka? Nadar Rosano nie daje żadnej odpowiedzi... Opowiada tylko.
Stefan Drajewski, "Głos Wielkopolski", 21.09.2014