Offline Tour: Deathinition, Over The Under, Fabryka Kości w Częstochowie

Koncert Offline Tour: Deathinition, Over The Under, Fabryka Kości w Częstochowie - 25-03-2017

Koncert Offline Tour: Deathinition, Over The Under, Fabryka Kości w Częstochowie

DEATHINITION , FABRYKA KOŚCI , Over The Under

25.03.2017 19:00

Częstochowa(Śląskie) - Teatr From Poland


OFFLINE TOUR
Deathinition - thrash metal BYDGOSZCZ,
Over The Under - southern/groove metal BYDGOSZCZ,
Fabryka Kości - CZĘSTOCHOWA,
Wjazd: 10 zł w przedsprzedaży i w dniu koncertu.

Trasa koncertowa promująca debiutancki album Deathinition "Online". Płyta ukazała się 28 stycznia 2017 roku, promują ją dwa single:
Złota kariera: https://www.youtube.com/watch?v=gsdYcnNJ9YE
Zmierzch wartości: https://www.youtube.com/watch?v=W6nVm__uTPE

DEATHINITION
Thrash metalowy zespół Deathinition powstał w 2008 roku, pierwszy koncert zagrał w marcu 2009 roku w bydgoskiej Estradzie. Dwa lata później grupa wydała pierwsze demo, a w 2013 roku EPkę „Art Of Manipulation”. Płyta ta doczekała się entuzjastycznych recenzji na całym świecie oraz dwóch reedycji: jako kasetowy split z kanadyjskim Terrifier (2015, Tridroid Records, USA) oraz jako split CD z cyklu Bootcamp Series (2017, Divebomb Records, USA). Obecny skład wykrystalizował się w 2014 roku. Dziś Deathinition tworzą: Igor Kościelniak (gitara), Adam Langowski (wokal), Witold Kozak (perkusja), Maciej Piszczek (gitara) i Miłosz Wardański (gitara basowa). Zespół dzielił scenę z takimi gwiazdami jak: Andralls, Assassin, Bonded By Blood, Candlemass, Christ Agony, Death Angel, Elm Street, Fueled By Fire, Helstar, Hirax, Kat, Majster Kat, Saxon, Suicidal Angels, Vicious Rumors, Violator oraz większością nowofalowych ekip z Polski. Grupa trzykrotnie wystąpiła podczas Śliwka Fest, dwukrotnie na Muszla Fest, a w 2016 roku na Rock Hard Ride Free Festival oraz na bydgoskich juwenaliach. Mówią, że zagrają wszędzie i w każdych warunkach porwą publikę do szaleńczego headbangingu. Bydgoski zespół Deathinition jest ponadto jednym z bohaterów międzynarodowej gry planszowej Thrash’n Roll, stworzonej przez Game Fabrica z Łodzi. Fabuła gry przedstawia losy kilku zespołów metalowych i jest to pierwsza tego rodzaju gra na świecie. Produkcja jest bardzo wysoko oceniana przez ekspertów.

OVER THE UNDER
https://www.youtube.com/watch?v=ON10607LdrE
Southern/groove metalowy zespół powstały na przełomie 2012/2013 roku. Pomysł zainicjowany zotał przez Karola Korniluka (voc/git), który postanowił stworzyć zespół z muzyków tak samo zakochanych w ciężkich metalowych riffach jak on. Tym sposobem do zespołu dołączył kolejno Krystian Borowski (drums) i Mateusz Wiśniewski (bass). Przyjaźn budowana przez lata na scenie i poza nią jak również jednakowe uwielbienie rock n rolla pozwoliło muzykom rozpocząć pracę nad własnym materiałem na płytę.
Bezkompromisowość w tekstach, ciężkie riffy inspirowane brzmieniem klasyków z NOLA oraz autentyczność w przekazie to efekt, który zespół chciał osiągnąć nagrywając swój debiutancki LP, którego premiera odbyła się z początkiem 2016 roku w ich rodzinnym mieście Bydgoszcz.

FABRYKA KOŚCI
https://www.youtube.com/watch?v=iUmS1lfAKjA
Geneza zespołu przypadła na 2010 rok. Od tamtego czasu formacja zdobywa coraz większą popularność wśród fanów. Scenicznym debiutem był występ na pierwszej edycji Liquid Metal Festu w 2011 roku. Od tamtej pory zespół ewoluuje i przygotowuje się do coraz większych wyzwań. W 2012 zajmuje pierwsze miejsce w finale III edycji Free Art Fest From Poland. 19 Pazdziernik to data wydania mini albumu " Zielona Wyspa", którą zespół promował podczas trasy w całej Polsce. Pod koniec 2014 Fabrykę opuszcza basista Jacek Suder . Niedługo potem zastępuje go Tomek Marecki. Epizod z nowym basista to wspólne komponowanie oraz zagranie kilku koncertów. Wiosną do zespołu powraca Jacek a zespół zamyka się w sali prób by przygotować materiał na płytę.
Do tej pory zespół miał okazje dzielić scenę z zespołami takimi jak : Mordor , Kat , Proletariat , Chaos Engine Research , Eskalacja , Terrordome i wiele innych .
W muzyce Fabryki można znaleźć odniesienie do różnych stylów i gatunków. Załoga nie próbuje szufladkować swej twórczości. Częstochowski kwintet zgodnie twierdzi, że: „rozmawianie o muzyce, jest jak tańczenie o architekturze”. Fabrykanci nie zdecydowali się na kopiowanie jakiegoś konkretnego stylu, lecz na tworzenie swojego, własnego. Wynika to z faktu niechęci do zamykania się na muzykę oraz różnorodnych upodobań muzycznych każdego z członków zespołu.