Aktualności

01-09-2017-23:59:00

15 płyt na wrzesień. Na te premiery trzeba zwrócić uwagę!

Okładki omawianych albumów

Podziel się na facebooku!

15 płyt na wrzesień to nasza redakcyjna propozycja płytowych nowości, które otwierają obfity i interesujący jesienny okres wydawniczy. Na liście znalazły się zarówno propozycje krajowe, jak i zagraniczne. Na te premiery naprawdę warto zwrócić uwagę!

 • 1 września

LCD Soundsystem- "american dream"

Formacja LCD Soundsystem rozpoczyna wrzesień premierą albumu "american dream". Pośród dziesięciu premierowych piosenek znalazły się też te wydane przed premierą płyty, "call the police" i "tonite".

Producentem płyty, która trwa niespełna siedemdziesiąt minut jest lider formacji, James Murphy.

 • 1 września

Natalia Przybysz - "Światło nocne"

Z nową studyjną płytą wróciła także Natalia Przybysz. Nad brzmieniem materiału zatytułowanego "Światło nocne" czuwał Jurek Zagórski. W pracy nad płytą udział brali również Mateusz Waśkiewicz, Filip Jurczyszyn i Hubert Zemler tworzący stały skład zespołu wokalistki.

Promując album Natalia wyruszy w trasę koncertową. Daty koncertów, oraz informacje o biletach, można znaleźć pod tym adresem.

 • 8 września

Tori Amos - "Native Invader"

Z piętnastą studyjną płytą powraca Tori Amos. Album zatytułowany "Native Invader", który piosenkarka wyprodukowała w pełni samodzielnie, promuje singiel "Cloud Riders".

Na podstawową wersję krążka trafi 13 piosenek. Na rozszerzonej znajdą się dwie dodatkowe kompozycje.

- Na tej płycie przyglądam się naturze i temu, jak - dzięki swojej odporności - potrafi się uzdrawiać - opowiada artystka. - Stawiam też pytanie dotyczące naszego udziału w niszczeniu naszej ziemi, jak również samych siebie i naszych relacji.

 • 8 września

Nothing But Thieves - "Broken Machine"

Po sukcesie pierwszej płyty, bardzo dobrze przyjętej przez polską publiczność, zespół Nothing But Thieves powraca z drugim krążkiem. Powstawał on pod okiem Mike'a Crossey'a, znanego m.in. z pracy z takimi zespołami, jak The 1975 i Twenty One Pilots.

Płytę zapowiadają takie single, jak "Amsterdam", "Sorry" i tytułowe "Broken Machine". Na rozszerzonej wersji albumu znajdzie się piętnaście piosenek.

Promując wydawnictwo Nothing But Thieves zagrają koncert w Polsce. Panowie odwiedzą nasz kraj już 28 listopada. Szczegółowe informacje na temat tego wydarzenia, wraz z cenami biletów, są dostępne tutaj.

 • 8 września

Kult - "Made in Poland"

Oto nowy, podwójny album Kultu, stanowiący zapis dźwiękowy koncertów Pomarańczowej Trasy z 2016 roku. Płyta zawiera zarówno utwory, które na stałe gościły w repertuarze podczas tej trasy, jak i prawdziwe perełki, rzadko wykonywane przez zespół.

Na CD1 znajdzie się 16 piosenek, pośród nich m.in. "Baranek a nad nią motylek", "Arahja" i "Ballada o dwóch siostrach". Na CD2 18 kompozycji, w tym m.in. "Celina-opowieść płocka", "Mieszkam w Polsce" i "Totalna stabilizacja".

 • 15 września

Foo Fighters - "Concrete And Gold"

Gdy patrzymy na wrzesień i myślimy o muzycznych premierach w ostrzejszym klimacie pierwsze, co przychodzi nam do głowy to nowy album Foo Fighters. Płyta zatytułowana "Concrete And Gold" ukaże się już 15 września.

Album zwiastuje singiel "The Sky Is A Neighborhood", do którego teledysk wyreżyserował sam Dave Grohl. Oprócz tej piosenki na wydawnictwie znajdzie się także znane nam już "Run" oraz dziewięć innych kompozycji.

Podczas koncertów Foo Fighters zaprezentowali także utwór "La Dee Da". Za produkcję albumu odpowiada Greg Kurstin.

 • 15 września

Maryla Rodowicz - "Ach świecie..."

Maryla Rodowicz nie planowała nagrać płyty, ale stało się zupełnie odwrotnie. To album nagrany bez pośpiechu, dojrzały, melancholijny i bardzo ciepły. Przywodzi na myśl pierwsze, folkowe nagrania królowej polskiej piosenki oraz rozmarzony album "Jest cudnie" sprzed niemal dekady.

Wydawnictwo promuje singiel "Hello", który ukazał się w czerwcu tego roku. Witold  Łukaszewski jest autorem większości piosenek, które znajdą się na albumie. Swoje trzy grosze dołożyli też Robert Gawliński, który zaśpiewał z Marylą tytułowy utwór (jest również jego autorem) i Romuald Lipko, do spółki z Jackiem Cyganem.

 • 15 września

Anastacia - "Evolution"

Autorka hitów "I'm Outta Love" i "Paid My Dues" 15 września wyda album zatytułowany "Evolution". Płyta zapowiadana jest na najbardziej intymny i wielowymiarowy album w jej karierze. Zawiera 13 utworów nagranych w Sztokholmie pod okiem producenta Andersa Bagge (Céline Dion, Madonna, Jennifer Lopez).

"Kiedy komponuję inspirują mnie głównie melodie. Zanurzam się w swoim świecie i zapominam o wszystkim wokół. Zakładam słuchawki i koncentruję się tylko na muzyce" - powiedziała Anastacia.

Album zapowiada singiel "Caught In The Middle", którego premiera odbyła się w lipcu.

 • 22 września

Enter Shikari - "The Spark"

Brytyjczycy z Enter Shikari również zapowiedzieli na wrzesień premierę nowego krążka. Album zatytułowany "The Spark" promuje singiel "Live Outside", jedna z jedenastu piosenek, jakie trafią na wydawnictwo.

Produkcją płyty zajął się David Kosten, w przeszłości pracujący m.in. z Evertyhing Everything. Płyta zapowiadana jest na najbardziej melodyjną, najbardziej osobistą płytę w dorobku zespołu, która ma być soundtrackiem do wydarzeń, jakie dzieją się na świecie.

 • 22 września

The Killers - "Wonderful Wonderful"

Nowy longplay The Killers to ponoć, brzmieniowo oczywiście, płyta zbliżona do drugiego krążka kapeli. Z tamtej płyty, wydanej w 2006 roku "Sam's Town", pochodzą przeboje "When You Were Young" i "Bones".

Materiał na "Wonderful Wonderful" powstawał w Las Vegas, San Diego, Los Angeles i Joshua Tree z producentem Jacknife'em Lee (U2, R.E.M., Editors). Nad brzmieniem czuwał też Stuart Price (Madonna, The Killers).

Na krążku znajdą się utwory "The Man", "Rut", "Some Kind Of Love", mający aż 9 lat "Run For Cover" czy "Life To Come", którego współtwórcą jest Ryan Tedder (OneRepublic, Adele, Beyoncé).

Całość to dziesięć piosenek, na wersji rozszerzonej znajdą się jeszcze trzy dodatkowe ścieżki.

 • 29 września

Echosmith - "Inside A Dream"

Na start nowego rozdziału w swojej jeszcze bardzo krótkiej muzycznej karierze gotowi są muzycy Echosmith. Od 2016 roku występują, jako trio, a 29 września wydadzą pierwszy album w okrojonym składzie.

Krążek "Inside A Dream" zapowiada singiel "Goodbye". Nad całym materiałem rodzeństwo Sierota pracowało w Los Angeles, swoim rodzinnym mieście. Niedawno zespół udostępnił drugi utwór, piosenkę "Future Me".

Szczegółowe informacje na temat płyty, w tym liczba piosenek, pozostają na razie nieznane.

 • 29 września

Hurts - "Desire"

Uwielbiany przez Polaków zespół Hurts wraca z nowym albumem. Płyta zatytułowana "Desire" ukaże się 29 września. Promują ją single "Beautiful Ones" i "Ready To Go".

Na wydawnictwie znajdzie się trzynaście kompozycji. Zapowiadając płytę zespół zaznaczał, że to jedne z lepszych piosenek, jakie stworzyli.

Promując płytę Hurts zagrają w Polsce. Koncerty odbędą się w Poznaniu i w Warszawie. Informacje o biletach można znaleźć pod tym adresem.

 • 29 września

Miley Cyrus - "Younger Now"

Najgłośniejszy muzyczny, wrześniowy powrót w świecie popu? Zdecydowanie Miley Cyrus. Nowa płyta dziewczyny, która swoimi dwoma poprzednimi albumami nieźle namieszała, ale też narobiła wielu skandali. Teraz spogląda w stronę swoich początków.

Płyta "Younger Now" to zbiór jedenastu piosenek, w tym trzech już udostępnionych, czyli "Malibu", "Inspired" i tytułowe "Younger Now". Na krążki znajdzie się też duet z Dolly Parton. Całość wyprodukował Oren Yoel.

 • 29 września

Shania Twain - "Now"

W tym miesiącu, po piętnastu latach przerwy, z nowym albumem powraca Shania Twain. Jej piąty studyjny album otrzymał tytuł "Now".

Wydawnictwo zwiastują dwie piosenki - "Swingin' with My Eyes Closed" i "Life's About to Get Good". Za produkcję odpowiadają Ron Aniello, Jake Gosling, Jacquire King, Matthew Koma i sama Shania Twain.

 • 29 września

Wolf Alice - "Visions Of A Life"

Nasza ostatnia wrześniowa propozycja to drugi studyjny album angielskiej formacji Wolf Alice. Za produkcję albumu "Visions Of A Life" odpowiada Justin Meldal-Johnsen, w przeszłości pracujący m.in. z zespołem Paramore i Tegan i Sara.

Na płycie znajdzie się 12 piosenek, w tym "You Foo" i "Don't Delete the Kisses" oraz wydane w sierpniu "Beautifully Unconventional".

źródło: Ania/Koncertomania.pl
01-09-2017-23:59:00

Podziel się na facebooku!