Aktualności

03-10-2017-20:50:00

7 krajowych premier na październik!

Okładki omawianych albumów

Podziel się na facebooku!

Złota polska muzyczna jesień? Spoglądając na listę premier, jakie zapowiedzieli polscy artyści trudno będzie nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Na naszą listę październikowych krajowych premier trafiło siedem propozycji.

6 października

Daria Zawiałow - A kysz! (reedycja)

Po wydaniu dobrze przyjętej debiutanckiej płyty "A kysz!" Daria Zawiałow postanowiła zaskoczyć fanów i wydać reedycję albumu. Nowa wersja albumu będzie wzbogacona o ekskluzywne dodatki i wydana w zupełnie nowej oprawie graficznej.

Na płycie, poza utworami z podstawowej wersji, znalazły się dwie zupełnie nowe, nigdzie wcześniej niepublikowane piosenki - "Od tygodnia na Saskiej" oraz zadziorny singiel "Na skróty". Daty nadchodzących koncertów Darii można znaleźć tutaj.

6 października

Kuba Badach - Oldschool

Po latach obecności na scenie muzycznej Kuba Badach nareszcie wydaje pierwszy solowy, muzycznie autorski krążek. "Dla mnie "oldschool" jest pewnym hasłem, odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek. Od dziecka najbardziej poruszały mnie utwory, w których dużo się działo, gdzie ciekawe melodie osadzone były na bogatych strukturach harmonicznych spiętych wielopłaszczyznowymi aranżacjami," mówi o albumie Badach.

Płytę zwiastuje utwór "Życie", a wydaniu płyty towarzyszy trasa koncertowa. Daty koncertów można sprawdzić pod tym adresem.

6 października

Paulina Przybysz - Chodź tu

Paulina Przybysz po raz pierwszy wydaje płytę sygnowaną jej własnym imieniem i nazwiskiem. Płytę zapowiadają dwa single, "Dzielne kobiety" i "Pirx".

Promując płytę Paulina wyruszy w trasę koncertową. Daty nadchodzących koncertów można znaleźć tutaj.

13 października

Andrzej Piaseczny - O Mnie, O Tobie, O Nas

Świętując 25-lecie kariery artystycznej Andrzej Piaseczny wydaje nowy studyjny album. Płyta zatytułowana "O Mnie, O Tobie, O Nas" to wspólne dzieło Piaska z Anią Dąbrowską. "Dla nas obojga było oczywiste, że prędzej czy później znowu się spotkamy", przyznaje Piaseczny. "Los zetknął nas ponownie w pierwszej edycji "The Voice of Poland" i znów zamieniliśmy na ten temat kilka zdań: może powinniśmy, może kiedyś, może za chwilę... Kwitło to więc bardzo wiele lat i wreszcie wydało owoce.

Z jednej strony słychać w nich charakterystyczny sznyt Ani, z drugiej – to bez wątpienia styl i klimat Andrzeja. O pogodzenie dwóch żywiołów w studiu zadbał Michał Przytuła. Stary, dobry znajomy, z którym Piaseczny współpracował jeszcze w latach 90., a którego uchu do dobrej, przebojowej muzyki zawdzięczamy również produkcje Kayah czy Reni Jusis. Daty jesiennych koncertów Piaska można znaleźć tutaj.

13 października

Maciej Maleńczuk - Maleńczuk gra Młynarskiego

Maciej Maleńczuk wybrał dwanaście utworów z różnych okresów twórczości Wojciecha Młynarskiego. Album powstawał z krakowskimi muzykami, m.in. gitarzystą Markiem Piątkiem i perkusistą Wiesławem Jemiołem.

Maciej Maleńczuk chciał początkowo, by na perkusji zagrał Janek Młynarski, ale syn poety przyznał, że nie będzie miał do piosenek swojego ojca obiektywnego stosunku i udzielił Maleńczukowi zgody na zrobienie tej płyty.

20 października

Coma - Metal Ballads vol. 1

Zespół Coma bardzo szybko stworzył materiał na nowy studyjny album. Premiera pierwszego singla zwiastującego album odbyła się podczas finałowego koncertu Męskiego Grania. Utwór "Lajki" zebrał mieszane recenzje fanów. Jak będzie z płytą? Przekonamy się 20 października.

Promując płytę Coma wyruszy w trasę koncertową. Daty nadchodzących koncertów można znaleźć tutaj.

20 października

Natalia Nykiel - Discordia

Z drugą studyjną płytą wraca Natalia Nykiel. Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Michał Fox Król. Muzykę napisali Fox i Natalia. Artystka jest także w dużej części odpowiedzialna za warstwę tekstową płyty. Do współpracy zaprosiła także takich artystów jak Maria Peszek, Julia Marcell, Dawid Podsiadło, Bunio czy Kamil Durski.

Na edycji specjalnej płyty znajdą się także dodatkowe utwory wyprodukowane przez Duita i zespół Kamp!. Premierze albumu towarzyszyć będzie wyjątkowa trasa koncertowa "Total Tour", na którą złoży się 5 ekskluzywnych koncertów. Szczegóły są dostępne tutaj.

źródło: Ania/Koncertomania.pl
03-10-2017-20:50:00

Podziel się na facebooku!


newsy.