Aktualności

03-11-2017-00:20:00

8 polskich premier muzycznych na listopad!

Okładki omawianych albumów

Podziel się na facebooku!

Zanim wspólnie z Wami wybierzemy najlepsze polskie płyty wydane w 2017 roku czas przyjrzeć się z bliska tym, które jeszcze się w tym roku ukażą. Oto zestaw ośmiu polskich premier muzycznych na listopad.

3 listopada

Artur Rojek - Koncert w NOSPR

W oczekiwaniu na drugi studyjny album Artura Rojka fani muszą pocieszyć się, a może nacieszyć, albumem koncertowym. Artur zabiera nas w podróż w czasie, cofamy się do listopada 2015 roku, gdy wspólnie z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia wystąpił w sali NOSPR w Katowicach.

Na płycie znajdują się zarejestrowane na żywo utwory z autorskiego repertuaru Artura, ale także wyjątkowe covery przygotowane specjalnie na ten koncert. Będę też utwory z repertuaru Lenny Valentino i Myslovitz. Łącznie 15 piosenek.

3 listopada

Kortez - Mój dom

Po wielkim sukcesie albumu "Bumerang" Kortez wraca z nową płytą. Album "Mój dom" to obrazowa, osadzona w czterech ścianach i 9 aktach historia rozpadu związku. Płytę tworzyli ludzie z najbliższego otoczenia Korteza. Praca nad nią zajęła 18 miesięcy, a producentem ponownie został Olek Świerkot.

Nie bez znaczenia pozostaje okładka albumu - inspirowana frontem płyty "Blues" zespołu Breakout. Standardową wersję płyty poszerzono o drugi krążek, na którym znalazło się pięć utworów wykonanych przez Korteza i Mashę Qrellę. Wersje pochodzą z ich wspólnego koncertu, który odbył się 10.09.2017 roku w Teatrze Nowym w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

3 listopada

Mikromusic - Tak mi się nie chce

Przy pomocy fanów, dzięki zbiórce crowdfundingowej, zespół Mikromusic przygotował nowy album. To powrót do niezależności, nagrywania bez żadnych ograniczeń artystycznych i formalnych, podążając własną wizją.

Produkcją płyty zajęli się Dawid Korbaczyński, Piotr Pluta i Łukasz Sobolakow. Za kompozycje odpowiedzialni są głównie Dawid Korbaczyński i Natalia Grosiak. Całość do dziesięć premierowych piosenek, w większości inspirowana muzyką z lat 60-tych i 80-tych

10 listopada

Ania Dąbrowska - The Best Of

Wydawanie albumów z serii "zbiór przebojów" to z jednej strony informacja, że te przeboje się nagrało, a z drugiej znak, że wchodzi się na nowy etap zawodowej kariery. Ania Dąbrowska właśnie dołącza do artystów, którzy mogą pochwalić się wydawnictwem "The Best Of".

Na jej płycie znajdzie się piętnaście piosenek, w tym premierowa kompozycja "Z Tobą nie umiem wygrać" i nie wydana do tej pory na albumie "Porady Na Zdrady [Dreszcze]".

10 listopada

Lady Pank - Zimowe Graffiti 2

Po ponad dwudziestu latach od wydania kultowego albumu "Zimowe Graffiti" zespół Lady Pank wraca z kontynuacją albumu. Trafi na nią dziesięć premierowych pastorałek autorstwa niezawodnego duetu Jan Borysewicz – Janusz Panasewicz.

Za produkcję muzyczną odpowiada Wojciech Olszak, który charakterystyczne kompozycje i gitary Borysewicza ubrał w urokliwe, ciepłe, choć nie typowo świąteczne aranżacje wzbogacone o brzmienie fortepianu i saksofonu.

Dodatkową atrakcją tego albumu są wersje instrumentalne wszystkich piosenek, które znajdą się na bonusowej płycie w wersji deluxe. To specjalna gratka dla fanów talentu Jana Borysewicza, bowiem większość z tych utworów została wzbogacona o dodatkowe gitary.

10 listopada

Kamil Pawelski - Granice

Kamil Pawelski znany szerszej publiczności, jako Ekskluzywny Menel wydaje debiutancką płytę "Granice". Za produkcję płyty odpowiada Paweł Bzim Zarecki. Za większość tekstów piosenek, Pawelski.

Pośród dziewięciu kompozycji znajdzie się wspomniany już, wydany w styczniu "Waiting Room", czyli interpretacja utworu Andrew Rippa.  Gościnnie pojawiają się m.in. Marika Marta Kosakowska, Buslav, Fair Play Quartet, Jan Stokłosa, Mate.O, Maciej Mąka, Przemek Kostrzewa i Kamila Pałasz.

10 listopada

NeuOberschlesien - 3

Zespół Neuoberschlesien powraca z albumem "3". To dziesięć premierowych utworów oraz bonus. Po dotychczasowych sukcesach poprzednich płyt, w tym wydawnictwa koncertowego z orkiestrą symfoniczną zespół otwiera nowy rozdział swojej twórczości.

Efektem jest nowy album, zapowiadany, jako różnorodny, z wyraźnymi elektronicznymi inspiracjami, ale nie pozbawiony charakterystycznego dla Oberów rockowego pazura.

17 listopada

Anita Lipnicka & The Hats- Miód i Dym

Ten miesiąc przynosi także szósty studyjny album Anity Lipnickiej. Płytę wcałości nagrano w Polsce, a w procesie twórczym Anitę wspierał zespół The Hats, który tworzy czterech muzyków towarzyszących artystce od kilku lat na scenie: Bartek Miarka - gitary, Piotrek Świętoniowski - instrumenty klawiszowe, Kamil Pełka - bas, Bartek Niebielecki - perkusja.

Z tej współpracy powstał album będący połączenie ich wspólnej miłości do amerykańskiego folku, alt country i bluesa, z wyraźnymi wpływami post-hipisowskiego ducha i uwielbieniem do vintage'owych brzmień instrumentów. Materiał powstał podczas spontanicznych pobytów grupy nad jeziorem w Górach Sowich, gdzie w otoczeniu przyrody rodziły się teksty i aranżacje do poszczególnych utworów. Album zawiera 14 piosenek, pośród nich trzy autorstwa Johna Portera.

źródło: Ania/Koncertomania.pl
03-11-2017-00:20:00

Podziel się na facebooku!


newsy.