Aktualności

14-12-2017-23:30:00

15 piosenek roku według czytelników Koncertomania.pl

Podziel się na facebooku!

Rocznych podsumowań ciąg dalszy. Jak wygląda 15 Najlepszych Piosenek według czytelników Koncertomania.pl? Kto znalazł się w Top 10, a kogo w ogóle zabrakło? Czy najlepsze piosenki wydane w 2017 roku pokrywają się z listą 26 Najlepszych Płyt, jaką pomogliście nam stworzyć? Czas to sprawdzić!

Poprosiliśmy Was o wskazanie piosenek z 2017 roku, które Waszym zdaniem są najlepsze.  W zestawieniu znalazło się piętnaście miejsc, ale aż dwadzieścia utworów! Dlaczego tak? Już tłumaczymy!

Wielu z Was, kierując się zamiłowaniem do artysty lub zespołu, za najlepsze utwory uznało albumowe single. W ten sposób niektórzy twórcy doczekali się kilku utworów, z dokładnie taką samą liczbą głosów, w zestawieniu.

15. The Rasmus - Paradise/Wonderman

Album „Dark Matters” znalazł się na #16 miejscu zestawieniu 26 Najlepszych Płyt według czytelników Koncertomania.pl. Nie dziwi więc nas, że również w zestawieniu najlepszych piosenek tego roku znalazł się utwór, a w zasadzie dwa, wydane na tej płycie. Przypominamy utwór „Wonderman” oraz fakt, że w 2018 roku zespół wraca do Polski. Szczegóły koncertów oraz informacje o biletach są dostępne tutaj.

14. U2 - You're the Best Thing About Me/American Soul

„You're the Best Thing About Me” i „American Soul”, te dwa single z albumu „Songs Of Experience” uznaliście za najlepsze utwory mijającego roku.

13. Kamil Bednarek - Talizman/Jak długo jeszcze

Kamil Badnarek również może pochwalić się więcej niż jednym utworem w rankingu. Według Was zarówno singiel „Talizman”, czyli tytułowa piosenka z nowego albumu Bendarka, jak i „Jak długo jeszcze” zasłużyły, żeby trafić do szczęśliwej trzynastki najlepszych utworów.

12. Ed Sheeran – Perfect

Jeśli chodzi o singiel „Perfect” to Ed Sheeran nie próżnuje. Obok albumowej wersji w sieci można posłuchać dwóch przeróbek. Nie są to byle jakie wersje, bo w jednej Edowi towarzyszy Beyoncé, a w drugiej Andrea Bocelli. Nie będziemy już dociekali, która z tych trzech jest najlepsza, ale ta pierwsza to najczęściej emitowany utwór w polskich rozgłośniach radiowych.

11. Linkin Park - One More Light

Trudno było nam wyobrazić sobie zestawienie najlepszych piosenek roku bez „One More Light” Linkin Park. Po śmierci Chestera utwór nabrał nowego, niezwykle emocjonalnego znaczenia. Piosenka wzrusza bardziej niż wzruszała w momencie premiery. W naszym zestawieniu zajęła #11 miejsce.

10. Kortez - Wyjdź ze mną na deszcz

Pierwszą dziesiątkę otwiera utwór „Wyjdź ze mną na deszcz” pochodzący z drugiej studyjnej płyty Korteza, albumu „Mój dom”. Album był na #7 miejscu publikowanego przez nas zestawienia najlepszych płyt.

9. Lady Pank – Otuleni

Weterani polskiej sceny muzycznej mogą liczyć na Wasze wsparcie, jak mało kto. Po #24 miejscu w zestawieniu 26 Najlepszych Płyt, utwór „Otuleni” Lady Pank wspina się #9 miejsce.

8. Sarsa - Bronię Się / Volta / Motyle i Ćmy

Takich fanów, jak ma Sarsa może pozazdrościć jej nie jeden artysta. Piosenkarka ma aż trzy utwory w naszym zestawieniu. Trzy single z albumu „Pióropusze”, w tym piosenkę „Volta”, która rozbrzmiewała w filmie o tym samym tytule.

7. Andrzej Piaseczny - Wszystko dobrze 

Rok 2017 był dla Andrzeja Piasecznego bardzo intensywny. Świętował 25-lecie kariery artystycznej i wydał nowy album. Właśnie z niego pochodzi piosenka „Wszystko dobrze”, która Waszym zdaniem jest #7 najlepszym utworem tego roku.

6. Margaret – What You Do

O krok od pierwszej piątki była Margaret z singlem „What You Do”, który zwiastował jej drugi studyjny album, płytę „Monkey Business”. Teledysk do utworu ma niespełna jedenaście milionów odtworzeń w serwisie YouTube.

5. Ewa Farna - Bumerang 

Ewa Farna i singiel „Bumerang” otwierają pierwszą piątkę. Utwór nie pochodzi z żadnej ze studyjnych płyt Ewy, ale promuje jej wyjątkowy dokument, przygotowany z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Teledysk, w którym wykorzystano m.in. prywatne nagrania Ewy, ma prawie 8 milionów odtworzeń w serwisie YouTube.

4.  Natalia Nykiel - Total Błękit

 Waszym zdaniem #4 najlepszą piosenką mijającego roku jest jeden z singli Natali Nykiel z albumu „Discordia”. Piosenka„ Total Błękit”, przy której powstawaniu pomagała Maria Peszek była o krok od podium.

3.  Anita Lipnicka & The Hats - Z miasta

A na podium Anita Lipnicka i The Hats z singlem „Z miasta”, który był niezwykle przyjemną zapowiedzią wydanej jesienią płyty „Miód i dym”. Tutaj znajdziecie listę nadchodzących, także tych zaplanowanych na rok 2018, koncertów Anity.

2. KaeN feat. Ewa Farna – Echo

Ewa Farna po raz drugi, ale tym razem na miejscu #2 i w duecie z KaeNem. Tak naprawdę to KaeN w duecie z Ewą Farną, bo utwór „Echo”, który jest #15 najchętniej emitowaną piosenką w polskich rozgłośniach radiowych to jego utwór. Witamy na podium!

1. Michał Szpak - Don't Poison Your Heart 

Bez żadnego zaskoczenia, bo wiedzieliśmy, że fani Michała Szpaka zadbają o miejsce na podium. Utwór „Don’t Poison Your Heart”, z naprawdę dużą przewagą głosów, zajmuje #1 miejsce w naszym zestawieniu, a Michał Szpak drugi rok z rzędu staje na naszym piosenkowym podium. Gratulujemy!

źródło: Ania/Koncertomania.pl
14-12-2017-23:30:00

Podziel się na facebooku!