Aktualności

30-12-2017-22:00:00

15 koncertów roku według czytelników Koncertomania.pl

Podziel się na facebooku!

Rok 2017 to kolejny bardzo obfity koncertowo rok na mapie Polski. Zagrały dla nas duże zagraniczne gwiazdy, nie zabrakło ciekawych tras polskich artystów, a wśród nich tych pożegnalnych. Muzykę na żywo można było usłyszeć na stadionach, w halach i salach koncertowych, w większych i mniejszych klubach.

Poprosiliśmy Was o wskazanie najlepszych koncertów zagranicznych artystów oraz najlepszych koncertów/tras koncertowych polskich artystów. Z wszystkich komentarzy powstał ranking piętnastu najlepszych koncertów roku według czytelników Koncertomania.pl. Oto on!

Top 10 zagranica*

10. Queen + Adam Lambert

6 listopada w łódzkiej Atlas Arenie legenda rocka ponownie zaprezentowała się polskiej publiczności. Koncert był tak udany, że otwiera zestawienie tych najlepszych z 2017 roku. Bardzo nas to cieszy!

9. Scorpions

Grudzień rozpoczął się przy dźwiękach Scorpions, który 1 grudnia wystąpił w Ergo Arenie. Fanów z pewnością ucieszyła informacja, że zespół odwiedzi Polskę ponownie i to już niebawem. Crazy World Tour 29 lipca zawita do Łodzi. Informacje o wydarzeniu są dostępne tutaj.

8. Helloween 

28 listopada w warszawskiej Hali Koło wystąpiła formacja Helloween. Wskazaliście ich koncert, jako #8 najlepszy z zagranicznych koncertów, jakie w 2017 roku odbyły się w Polsce.

7. Linkin Park

W ostatnich latach zespół Linkin Park stał się częstym gościem w Polsce. Nie omijali naszego kraju promując swoje kolejne wydawnictwa i nie ominęli Polski także w 2017 roku, promując krążek "One More Light". Koncert odbył się 15 czerwca w krakowskiej Tauron Arenie. Był częścią Impact Festivalu i jak się niedługo potem okazało, ostatnią wizytą Chestera w Polsce.

6. Nick Cave & The Bad Seeds

Szóste miejsce przyznaliście październikowemu koncertowi Nicka Cave'a & The Bad Seeds na warszawskim Torwarze. Kto był ten wie, jak niezwykłe było to wydarzenie. Prawda?

5. F.T. Islandstrong>

Pierwsza wizyta koreańskiego F.T. Island w Polsce, a dokładnie w klubie Palladium w Warszawie musiała należeć do udanych (i długo przez fanów wyczekiwanych), bo uplasowała się na wysokim #5 miejscu tego zestawienia.

4. David Garrett

David Garrett pokochał występy w Polsce i zagrał aż trzy koncerty w ramach trasy "Explosive - Live". Wydarzenia odbyły się w Krakowie, Warszawie i Gdańsku, a czytając Wasze komentarze odnieśliśmy wrażenie, że wielu z Was było na każdym z nich. Mylimy się?

3. Coldplay

Pierwszą trójkę otwiera Coldplay z czerwcowym koncertem na Stadionie Narodowym w Warszawie. Bez wątpienia, biorąc pod uwagę choćby samo miejsce, w jakim odbywał się koncert, było to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń mijającego roku.

2. Enrique Iglesias

Na drugim miejscu gorące klimaty, czyli majowy koncert Enrique Iglesiasa w Ergo Arenie. Hiszpański piosenkarz nie może narzekać na brak fanów w naszym kraju, co potwierdził wyprzedany koncert w krakowskiej Tauron Arenie z grudnia 2016 roku. Nic tylko czekać na kolejny występ w naszym kraju.

1. Depeche Mode

Tak, pierwsze miejsce nie jest żadnym zaskoczeniem. Na szczycie listy znaleźli się Panowie z Depeche Mode, którzy w lipcu 2017 roku wystąpili na Stadionie Narodowym. W 2018 roku również będzie ich można zobaczyć w Polsce i to więcej niż jeden raz - na własnych koncertach i na festiwalu. Szczegóły tych wydarzeń są dostępne tutaj.

*nie wszystkie wykorzystane w tekście materiały video są bezpośrednio związane z omawianymi koncertami.

Top 5 Polska*

5. Hey

Pożegnalna trasa koncertowa legendy polskiej muzyki, czyli zespołu HEY nie mogła umknąć temu zestawieniu. Hey otwiera Top 5 najlepszych krajowych koncertów, a raczej krajowych tras koncertowych, bo w przypadku rodzimych artystów trudno mówić o jednorazowych występach na przestrzeni całego roku.

4. Agnieszka Chylińska

Wszyscy ci, którzy uważali, że muzyczna kariera Agnieszki Chylińskiej zakończyła się lata temu musieli przeżyć ogromny szok widząc, jak pozytywnie przyjęto na rynku album "Forever Child". I choć płyta ukazała się w 2016 roku, w 2017 Chylińska wciąż koncertowo ją promowała. Waszym zdaniem zagrała tak rewelacyjną trasę, że ląduje na #4 miejscu.  

3. Ralph Kamiński

Bardzo ciekawym, ale też miłym zaskoczeniem okazała się obecność w topie najlepszych Ralpha Kamińskiego. Jak widać ten młody, obdarzony niebywałą charyzmą i interesującą barwą głosu Artysta skrada serca coraz szerszej widowni. Bardzo nas to cieszy!

2. LemON

Czy zespołu LemON, który w 2017 roku wydał album "Tu" i trafił do wszystkich naszych wcześniejszych podsumowań roku mogło zabraknąć w tym zestawieniu? Oczywiście, że nie! Zgarniają zasłużone #2 miejsce.

1. Michał Szpak

Zaskoczenie? Patrząc na zaangażowanie fanów Michała Szpaka pierwsze miejsce wydawało się bardziej niż pewne! Gratulujemy tym bardziej, że to rok 2018 zapowiada się dla Michała na naprawdę intensywny koncertowo czas. Daty pierwszych ogłoszonych koncertów, wraz z informacjami o biletach, można znaleźć tutaj.

Co przyniesie 2018? Chyba nie musimy mówić, że zapowiada się na jeszcze ciekawszy, jeszcze intensywniejszy i jeszcze bardziej koncertowo-napakowany rok. Jeśli do niedawna myśleliście, że to 2017 był wypasiony, mnogość ogłoszeń koncertowych na rok 2018 delikatnie przyćmiła to, co wydarzyło się w 2017. Będzie co podsumowywać!

źródło: Ania/Koncertomania.pl
30-12-2017-22:00:00

Podziel się na facebooku!