Aktualności

02-03-2018-22:00:00

9 zagranicznych premier. Kto wydaje nowy album?

Okładki omawianych albumów

Podziel się na facebooku!

Co czeka nas w marcu? Kto wraca z nowym albumem? Lista tegorocznych premier nowym studyjnych albumów zagranicznych artystów zwiększa się z miesiąca na miesiąc. 

W marcu w naszym zestawieniu znalazło się dziewięć albumów. Nie zabrakło nowej płyty Davida Byrne, Editors, Judas Priest, The Neighbourhood i Jacka White'a. Jest również powracające w klasycznym składzie The Breeders i Stone Temple Pilots.

2 marca  

The Breeders - All Nerve

Po 25 latach formacja The Breeders wraca z albumem nagranym w klasycznym składzie. Kim Deal, Kelley Deal, Josephine Wiggs i Jim Macpherson nazwali swój najnowszy krążek "All Nerve." W stworzeniu albumu pomagali Courtney Barnett oraz producent Steve Albini.

https://www.youtube.com/embed/quqU4onSjh8

Na płycie znajduje się jedenaście kompozycji, pośród nich tytułowy utwór oraz udostępnione jeszcze przed premierą krążka piosenki "Nervous Mary" i "Wait in the Car."

9 marca

David Byrne - American Utopia

Były frontman Talking Heads, David Byrne powraca z nowym studyjnym albumem. Krążek "American Utopia" to jego pierwszy solowy album od czasu wydanej w 2004 roku płyty "Grown Backwards" i zarazem kolejna odsłona multimedialnego projektu "Reasons To Be Cheerful" obejmującego fotografię, muzykę, wykłady o sztuce, czy architekturze.

https://www.youtube.com/embed/euEgyXoOonk

Nad płytą wspólnie z Byrne pracowali Brian Eno i Rodaidh McDonald, a album pełen jest gości -  TTY, Happa, Isaiah Barr, Sampha, Jam City to tylko niektórzy z nich. Na wydawnictwo trafi dziesięć kompozycji.

9 marca

Editors - Violence

Anglicy z Editors wracają z szóstą studyjną płytą. Album zatytułowany "Violence" ukaże się 9 marca. Wydawnictwo, wspólnie z Editors, wyprodukował Leo Abrahams. Na płytę trafi dziewięć kompozycji, zaś wersja rozszerzona zostanie porzeżona o dwie dodatkowe piosenki.

https://www.youtube.com/embed/08h4wVssYJM

Całość zwiastuje opublikowany miesiąc temu singiel "Magazine" oraz opublikowany dwa tygodnie przed premierą płyty utwór "Hallelujah (So Low)". Promując album zespół odwiedzi Polskę - zarówno podczas wydarzeń promocyjnych, jak i podczas trasy koncertowej. Szczegóły koncertów w naszym kraju są dostępne tutaj.

9 marca

The Neighbourhood - The Neighbourhood

9 marca ukaże się trzeci studyjny album amerykańskiego zespołu The Neighbourhood. Krążek zatytułowany po prostu "The Neighbourhood" zwiastują single "Void" i "Scary Love", dwie z dwunastu kompozycji, jakie znajdą się na albumie.

https://www.youtube.com/embed/agdObcVqqMU

Decydując się na zamówienie albumu w przedsprzedaży można pobrać kolejne nowe piosenki, "Sadderdaze", "You Get Me So High" i "Stuck with Me".

9 marca

Three Days Grace - Outsider

Również 9 marca ukaże się nowy krążek zespołu Three Days Grace. Płytę "Outsider" zapowiada singiel "The Mountain". Prace nad płytą rozpoczęto w starym stylu, czyli w garażu, po czym przeniesiono się do studia nagraniowego w Ontario w Kanadzie, gdzie nad całością czuwali Gavin Brown i Howard Benson.

https://www.youtube.com/embed/XblV5A1PlDo

Efekt? Dwanaście kompozycji, brzmienie przywołujące na myśl to z pierwszych albumów zespołu. "Dla mnie "Outsider" reprezentuje poszukiwanie własnego miejsca na Ziemi. Świat coraz częściej wydaje się szalony, chcemy od niego uciec. Nasz zespół dalej robi, to co robił najlepiej i nie oglądamy się do tyłu czy na innych - to właśnie motyw przewodni tej płyty," mówi basista, Brad Walst. Płyta ukaże się na płycie CD i na winylu.

9 marca

Judas Priest - Firepower

Metalowa formacja Judas Priest wraca z osiemnastym w dorobku krążkiem, "Firepower". Album to 14 utworów w klasycznym i inspirującym metalowym stylu. Nad całością pracowano ze słynnym, a fanom Judas Priest doskonale znanym producentem, jakim jest Tom Allom. Współtworzył on brzmienie Judas Priest na płytach z lat 1979-1988.

https://www.youtube.com/embed/CUzcxJNZKC4

Promując wydawnictwo zespół odwiedzi Polskę. Koncert odbędzie się 13 czerwca w katowickim Spodku. Szczegóły wydarzenia są dostępne tutaj.

16 marca

Stone Temple Pilots - Stone Temple Pilots

Legenda po przejściach powraca. 16 marca ukaże się nowy studyjny album Stone Temple Pilots, album nazwany "Stone Temple Pilots", czyli dokładnie tak samo, jak płyta wydana w 2010 roku. Jest to też pierwsza płyta, na której usłyszymy Jeffa Gutta, nowego wokalistę formacji.

https://www.youtube.com/embed/dqItSgDZpR0

"Szukaliśmy nie tylko kogoś, kto da radę z naszym starym materiałem, ale i kogoś, kto będzie tworzył z nami nowe piosenki. Trochę nam to zajęło, w końcu jednak znaleźliśmy naszego wokalistę," wyjaśniał gitarzysta, Dean DeLeo i dodał: "Jesteśmy podekscytowani tym, co na nas czeka. Najlepszym dla nas środkiem do uczczenia naszej wspaniałej przeszłości jest tworzenie nowej muzyki".

Na płycie znajdzie się dwanaście piosenek. Całość zapowiada singiel "Meadow".

23 marca

Jack White - Boarding House Reach

23 marca ukaże się nowy studyjny album Jacka White'a. Album zatytułowany "Boarding House Reach" zapowiadają single "Connected By Love" i "Respect Commander", entuzjastycznie przyjęte przez krytyków. Są to dwie z trzynastu piosenek, jakie trafią na wydawnictwo.

https://www.youtube.com/embed/WyWqEFeKX2E

Jack White jest producentem płyty. Zajął się także zmiksowaniem płyty, nagraniem partii gitar, perkusji, partii klawiszy i oczywiście śpiewaniem. W sesjach nagraniowych wspierali go również muzycy sesyjni. Album będzie trzecim solowym wydawnictwem Amerykanina.

30 marca

Kate Nash - Yesterday Was Forever

Kate Nasz zapowiedziała powrót z nowym albumem. Pierwszy od pięciu lat studyjny krążek Nash otrzymał tytuł "Yesterday Was Forever" i powstał przy pomocy fanów, którzy wsparli jej akcję na Kickstarterze. Płytę zapowiada singiel "Drink About You".

https://www.youtube.com/embed/yj-0S1n4eQg

"Ten album to zbiór zapisków z pamiętnika nastolatki, złapanie marzeń zapisanych w czasie, patrzenie na wydarzenia z perspektywy czasu," mówi Nash charakteryzując płytę.

Przeczytaj także: 6 krajowych premier. Kto wydaje nowy album?



źródło: Ania/Koncertomania.pl
02-03-2018-22:00:00

Podziel się na facebooku!


newsy.