Aktualności

26-06-2018-18:00:00

10 płyt na końcówkę czerwca! Część 3

Okładki omawianych albumów

Podziel się na facebooku!

Czy można wymarzyć sobie lepsze zakończenie miesiąca niż takie, które daje szansę posłuchania dziesięciu zupełnie nowych albumów? Chyba nie! Ostatnie dwa piątki miesiąca to premiery przede wszystkim zagranicznych płyt.

Jacy artyści zamykają nasze podzielone na trzy części zestawienie albumów, których warto posłuchać w czerwcu? Część 1 tekstu dostępna jest tutaj, a część druga tutaj. Łącznie w czerwcu zaprezentowaliśmy aż 22 albumy!

22 czerwca

Nine Inch Nails - Bad Witch

Z dziewiątym studyjnym albumem wraca Nine Inch Nails. Album zatytułowany "Bad Witch" to półgodzinne wydawnictwo, zbiór sześciu kompozycji. Pośród nich znajdują się aż dwa instrumentalne utwory. Jest także piosenka "God Break Down the Door", która zapowiadała całość.

Pierwotnie zakładano, że "Bad Witch" będzie trzecia EPką trylogii "Not the Actual Events" z 2016 i "Add Violence" z 2017 roku, jednak ostatecznie zdecydowano się wydać nagrania, jako pełnoprawny studyjny album.

22 czerwca

Panic! at the Disco - Pray For The Wicked

Zachowując poprawność należałoby powiedzieć, że "Pray For The Wicked" to szósty studyjny album zespołu Panic! at the Disco. Nie chcą jednak drażnić fanów zespołu poprawniejsze wydaje się stwierdzenie, że to nowy studyjny album Brendona Urie. Tak czy inaczej album istnieje, zawiera jedenaście premierowych utworów. Wśród nich znalazły się udostępnione jeszcze przed premierą albumu single - "Say Amen (Saturday Night)" i "High Hopes". Za produkcję albumu odpowiada Jake Sinclair. Całość trwa nieco ponad pół godziny.

22 czerwca

Bebe Rexha - Expectations

Bebe Rexha długo kazała czekać swoim fanom na debiutancki studyjny album. Płyta "Expectations" ukazała się 22 czerwca i efektem współpracy Bebe z naprawdę imponującym gronem producentów. Nad czternastoma piosenkami artystka pracowała m.in. z Jasonem Eviganem, Davidem Garcią i The Stereotypes. Wydawnictwo zapowiadały trzy single wydany już w 2016 roku "I Got You", opublikowany rok później "Meant to Be" i wydany w czerwcu tego roku "I'm a Mess".

22 czerwca

Ewelina Lisowska - 4

Po wydanej w 2016 roku, niedocenionej płycie "Ponad wszystko" Ewelina Lisowska powraca z czwartym studyjnym albumem. Krążek zatytułowany "4" składa się z 10 premierowych kompozycji. Wśród nich znalazł się singiel "T-shirt", sarkastyczna i ironiczna piosenka utrzymana w stylu disco beat. Nad produkcją utworu czuwał Matheo.

22 czerwca

5 Seconds Of Summer - Youngblood

W czerwcu trzeci studyjny album zaprezentowali także Australijczycy z 5 Seconds Of Summer. Na płycie "Youngblood" zamieścili szesnaście utworów - trzynaście na wersji podstawowej. Całość zapowiadają single "Want You Back" i "Youngblood". Opowiadając o inspiracjach przy tworzeniu materiału grupa wskazywała na muzykę taneczną, klubową.

22 czerwca

Kasia Kowalska - Aya

10 lat czekaliśmy na nowy autorski album Kasi Kowalskiej. Artystka powraca z krążkiem "Aya", który zwiastuje utwór o tym samym tytule wydany w 2017 roku. Na płycie znalazło się jedenaście premierowych nagrań. Utrzymane w alt-folkowym klimacie utwory przynoszą wewnętrzne ukojenie, opowiadają o uzdrawiającej sile miłości, a także są próbą rozliczenia z przeszłością. Artystka zadedykowała swoją najnowszą płytę niedawno zmarłemu ojcu. Ale to nie jedyny aspekt, który sprawia, że podczas słuchania nowego albumu można przeżyć wiele wzruszeń. 

29 czerwca

Florence + The Machine - High as Hope

Do wydania nowej płyty przygotowuje się Florence + The Machine. Czwarty studyjny krążek grupy zatytułowano "High as Hope". Trafi na niego dziesięć piosenek. Nie zabraknie dostępnych już do odsłuchu "Sky Full of Song", "Hunger" i "Big God". Głównymi producentami krążka są Emile Haynie i Florence Welch.

29 czerwca

Bullet For My Valentine - Gravity

Bullet For My Valentine powracają z szóstym studyjnym albumem. O płycie "Gravity" przeczytać można same pozytywy - od słów mówiących, że to rewelacyjny album, po te sugerujące, że to płyta, która umacnia pozycję Bullet For My Valentine na muzycznej scenie. Na albumie znajdzie sie 11 kompozycji. Cztery z nich ukazały się w ciągu dwóch ostatnich lat - "Don't Need You", "Over It", "Piece of Me" i "Letting You Go". Dla zespołu jest to pierwszy album nagrany z nowym perkusistą, Jasonem Bowldem.

29 czerwca

Gorillaz - The Now Now

Na horyzoncie widać również nowy studyjny album od Gorillaz. Wydawnictwo "The Now Now" powstało szybko, właśnie tak o płycie mówi jej lider. Wszystko po to, żeby jak najwcześniej mieć nowy materiał, który będzie można zaprezentować fanom podczas koncertów. W efekcie zespół postawił na mniej współprac niż ma w zwyczaju. Na płytę trafi 11 piosenek - pośród nich "Humanity" nagrane z Georgem Bensonem i "Hollywood" z udziałem Snoop Dogga.

29 czerwca

Drake - Scorpion

Dwa lata minęły od nowej, pełnej studyjnej płyty Drake'a. W ostatni piątek czerwca do sprzedaży trafi "Scorpion", następca wydanej w 2016 roku płyty "Views". Singlem zwiastującym album jest utwór "I'm Upset". Do kawałka powstał teledysk, w którym po latach spotkała się obsada serialu "Degrassi: Nowe pokolenie", w tym między innymi Jay i Cichy Bob we własnej osobie oraz znana z "Pamiętników wampirów" Nina Dobrev. Szczegółowe informacje dotyczące krążka nie są znane.

źródło: Ania/Koncertomania.pl
26-06-2018-18:00:00

Podziel się na facebooku!


newsy.