Aktualności

14-08-2018-21:00:00

3 na 3. Sylwetki gwiazd Kraków Live Festival

fot. materiały prasowe

Podziel się na facebooku!

Festiwalowe lato powoli dobija do portu, ale zanim zacumuje na dobre w Krakowie odbędzie się Kraków Live Festival. Wydarzenie, które w tym roku może poszczycić się jednym z najlepszych line-upów, a może i najlepszym, jeśli chodzi o polskie letnie festiwale muzyczne.

Do Krakowa zawita śmietanka zagranicznej sceny muzycznej, a całość dopełnią polskie nazwiska, których w składzie nie brakuje. My przyglądamy się jednak tym zagranicznym, największym gwiazdom festiwalu, które 17 i 18 sierpnia wystąpią na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego.  

DIE ANTWOORD 17.08 - Main Stage - 19:00

Szaleni, nieprzewidywalni, a przede wszystkim energetyczni. Die Antwoord mają na koncie cztery studyjne albumy, rzeszę fanów w Polsce i status zespołu, który tworzy muzykę, o której nie zapomną pokolenia. Obecnie przygotowują się do wydania nowej studyjnej płyty, która według ich zapewnień, będzie ich ostatnim albumem. Czy tak się stanie? Przekonamy się z czasem. Podczas koncertu w Polsce nie powinno natomiast zabraknąć utworu "Love Drug", który promuje płytę zatytułowaną "27".

KENDRICK LAMAR 17.08 - Main Stage - 21:00

Skróconą biografię tego człowieka coraz trudniej jest napisać. Od czego zacząć? Od niesłabnącej popularności jego muzyki, czy o tym, że w tym roku jego album "Damn." otrzymał Pulitzera? Jedno jest pewne, Kendrick Lamar to czołowe nazwisko amerykańskiego rapu. Artysta inspirujący, intrygujący, nie bojący się zabierać głosu w ważnych sprawach i chętnie wspierający innych twórców. Jego występ na Kraków Live Festival to bez wątpienia jeden z najciekawszych koncertów, jakie w tym roku zobaczą polscy fani muzyki.

STORMZY 17.08 - Main Stage - 23:00

To właśnie on zamknie pierwszy dzień krakowskiego festiwalu. W lutym 2017 roku ukazał się jego debiutancki album. Płyta przyniosła mu rozpoznawalność, uznanie krytyków i otworzyła drzwi do (przede wszystkim) europejskiej kariery. Stormzy odwiedzi Polskę promując album "Gang Signs & Prayer".


JESSIE WARE 18.08 - Main Stage - 19:00

Drugi dzień Kraków Live Festival otworzy piękna i uwielbiana przez Polaków Jessie Ware. Artystka chętnie, i dość często, występuje dla polskiej publiczności. Angielka ma na koncie trzy studyjne albumy. Ostatni, zatytułowany "Glasshouse" ukazał się w październiku 2017 roku.

A$AP ROCKY18.08 - Main Stage - 21:00

Kolejnym raperem uzupełniającym line-up tegorocznej edycji festiwalu jest Rakim Mayers znany jako A$AP Rocky. W maju tego roku wydał swój trzeci studyjny album. Płyta "Testing" uważana jest za jego najdojrzalsze wydawnictwo, choć recenzje otrzymała różne - jedni z uznaniem wypowiadali się o nowym materiale, inni byli nieco bardziej powściągliwi. Polscy fani będą mieli szansę posłuchać A$AP Rocky podczas sobotniego koncertu.

MARTIN GARRIX 18.08 - Main Stage - 23:00

Festiwalowe szaleństwo zamknie kolejne bardzo lubiane przez polską publiczność nazwisko, Martin Garrix. Lista współprac, jakie ma na koncie zdaje się nie mieć końca. Współpracował m.in. z Duą Lipą, Troyem Sivanem i Khalidem. Jako dziecko marzył o tym by być DJ-em i grać na największych festiwalach na świecie. Jest żywym dowodem na to, że marzenia się spełniają!

źródło: Ania/Koncertomania.pl
14-08-2018-21:00:00

Podziel się na facebooku!