Aktualności

01-10-2018-21:43:00

11 płyt na początek października! Kto powraca? Kto debiutuje?

Okładki omawianych albumów

Podziel się na facebooku!

Październik wita nas zdecydowanie i bardzo różnorodnie, bo już w pierwszy piątek miesiąca ukazuje się kilka albumów, które mają szansę nieźle zamieszać na listach popularności. W drugim tygodniu października będzie nieco spokojniej, ale wcale nie mniej interesująco. 

Oto 11 płyt, na które należy zwrócić uwagę na początku października. Kto powraca z nowym albumem? Kto debiutuje?

5 październik

Behemoth - I Loved You At Your Darkest

Z nowym, długo wyczekiwanym studyjnym albumem powraca Behemoth. Cytując słowa Jezusa Chrystusa nazywa album "I Loved You at Your Darkest". "Użycie tych słów w kontekście tytułu naszej nowej płyty postrzegam jako ekstremalne świętokradztwo," powiedział Nergal, lider grupy.

Na płycie znajdzie się 12 kompozycji - w tym intro i outro. Całość wyprodukowana została przez Behemoth, zaś bębny współprodukował Daniel Bergstrand (Meshuggah, In Flames), miksem zajął się Matt Hyde (Slayer, Children Of Bodom), masteringiem Tom Baker (Nine Inch Nails, Marilyn Manson). W nagraniach wzięła też udział siedemnastoosobowa polska orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy. Całość zapowiada m.in. singiel "Wolves Ov Siberia".

Daty nadchodzących koncertów zespołu można znaleźć tutaj.

5 październik

Bovska - Kęsy

Bovska wraca z trzecim studyjnym albumem. Przepełniony elektroniką, elektryzujący album to efekt współpracy artystki z Janem Smoczyńskim. Na albumie znajdzie się 12 premierowych kompozycji, a całość zapowiada singiel "Kimchi". Dla osób, które zdecydują się na zakup albumu w wersji fizycznej przygotowano niespodziankę - w pudełku z krążkiem ukryty został kod QR umożliwiający dostęp do specjalnego nagrania.

Promując "Kęsy" Bovska wyrusza w trasę koncertową. Daty wszystkich koncertów oraz informacje o biletach można znaleźć tutaj.

5 październik

Filip Lato - Halo ziemia

Jeden z debiutantów w tym zestawieniu. Można go kojarzyć z programu The Voice of Poland oraz Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Fanom polskiego popu z pewnością nie jest obcy singiel "100", który Filip nagrał razem z chórem Sound'n'Grace. Po jego sukcesie, i dwóch kolejnych singlowych zapowiedziach, czas na premierę albumu "Halo ziemia". Aktualnie album zapowiada piosenka "Krawiec".

5 październik

KT Tunstall - Wax

Na październik premierę nowego albumu zapowiedziała KT Tunstall. Szkocka piosenkarka wyda jedenaście nowych kompozycji, nad którymi pracowała z Nickiem McCarthym i MyRiot. Album jest kontynuacją trylogii, w której Tunstall skupia się na trzech motywach przewodnich: dusza, ciało, umysł. "Wax" poświęcony jest ciału i jego bezpośredniemu związkowi z psychiką. Całość promuje singiel "The River".

5 październik

Katie Melua - Ultimate Collection

Na październik zaplanowano premierę nowej kompilacji największych przebojów od Katie Melua. To już druga tego rodzaju płyta artystki. Tym razem dwupłytowe wydawnictwo to nie tylko zbiór największych przebojów Katie, ale także trzy covery - udostępnione już "Bridge Over Troubled Water" i "Diamonds Are Forever" oraz "Fields Of Gold". Całość to 33 kompozycje, które samodzielnie wybrała Katie. Są one podsumowaniem jej 15-letniej kariery.

5 październik

Maciej Maleńczuk - The Ant

Przez jednych uwielbiany, przez innych niekoniecznie. Maciej Maleńczuk powraca z nowym studyjnym albumem. Jest to efekt współpracy z amerykańskim perkusistą Grantem Calvinem Westonem. Płyta, podobnie jak krążek "Jazz For Idiots" jest w dużej mierze albumem instrumentalnym, ale znajdują się tam też utwory, w których można usłyszeć wokal Maleńczuka. Całość to dziesięć nagrań.

"Tym razem nie jest już to „for idiots”. Być może „from Idiots”, ale jazz już od dawna jest za mądry. Dostajesz słuchaczko/słuchaczu do ręki krążek, któremu poświęciłem dużo pracy, ćwiczeń na instrumentach, czasu na przemyślenia i logistyki. Był to dla mnie rodzaj wyzwania, którego się podjąłem. Miłego słuchania. Może nie wszystko od razu. Dwa, trzy numery i pauza na myślenie... taka to nienapisana teoria, żeby słuchacz myślał i z tego powodu słuchał," powiedział Maleńczuk. 

Daty nadchodzących koncertów artysty można sprawdzić tutaj. Również tam znajdują się informacje o dostępności biletów.

5 październik

Twenty One Pilots - Trench

Do gry powraca duet Twenty One Pilos. 5 października ukaże się ich nowy studyjny album, płyta "Trench". Czy nowy album powtórzy sukces wydanego w 2015 roku albumu "Blurryface"? O tym przekonamy się za rok o tej porze, bo mniej więcej rok zajęło "Blurryface" osiągnięcie szczytu popularności. Na razie wiadomo, że na nowej płycie znajdzie się 14 utworów, a czego cztery są już udostępnione. Promując album zespół wyrusza w światową trasę koncertową. Ta zahaczy także o Polskę, ale bilety na koncert (niestety) są już wyprzedane.

5 październik

You Me at Six - VI

Zanim odwiedzą Polskę wydadzą nowy studyjny album. Grupa You Me at Six powraca z krążkiem zatytułowanym "VI", szóstym studyjnym albumem. Nowy album to dziesięć premierowych utworów, które mają być zaskoczeniem dla fanów grupy. Oto kolejny zespół, który niegdyś słynął z lekkiego punkowego zacięcia kieruje się w stronę elektronicznych, tanecznych dźwięków. Album powstawał we współpracy z Danem Austinem.

Promując "VI" zespół odwiedzi Polskę. Koncert w Warszawie zaplanowano na koniec stycznia 2019 roku. Szczegóły są dostępne tutaj.

12 październik

Eric Clapton - Happy Xmas

Do grudnia niby jeszcze daleko, ale to właśnie jesienią ukazuje się najwięcej świątecznych płyt. W październiku ukaże się pierwszy tego typu album w dorobku Erica Claptiona. Płyta "Happy Xmas" to z jednej strony zbiór kultowych świątecznych utworów, jak i premierowa kompozycja "For Love on Christmas Day". Pośród 14 utworów jest także jeden zadedykowany Avicci'emu - "Jingle Bells".

12 październik

Katarzyna Nosowska - Basta

Zaryzykujemy stwierdzenie, że na ten album czeka cała Polska. Katarzyna Nosowska powraca z solowym albumem i najprawdopodobniej najbardziej odważną płytą w swojej karierze. Album "Basta" ukaże się 12 października. Nosowska bez sentymentów i lęku otrząsa się ze wszelkich naleciałości, łatek i wyobrażeń, które przylgnęły do niej przez wszystkie lata spędzone na scenie.

Na płycie znajdzie się jedenaście utworów, pośród nich znane już "Ja Pas!" i "Nagasaki". Za brzmienie materiału odpowiada Michał "Fox" Król. Promując album Nosowska wyrusza w trasę koncertową. Daty, informacje o biletach są dostępne tutaj.

AKTUALIZACJA: Debiutancki album Sary Jaroszyk ukaże się 19 października. O płycie napiszemy w drugiej części październikowego przeglądu premier muzycznych.

źródło: Ania/Koncertomania.pl
01-10-2018-21:43:00

Podziel się na facebooku!