Aktualności

02-11-2018-15:00:00

8 premier do połowy listopada. Kto wydaje nowy album?

Okładki omawianych albumów

Podziel się na facebooku!

4 zagraniczne i 4 krajowe płyty, czyli 8 premier płytowych na pierwszą połowę listopada. Kto wydaje nowy album? Kto wyrusza w trasę koncertową, aby go promować? Kto zainspirował się polityką Donalda Trumpa, a kogo natchnęły piosenki słuchane w dzieciństwie?

2 listopada

Barbra Streisand - Walls

Legendarna Barbra powraca z nowym studyjnym krążkiem. To już trzydziesty szósty album w jej dorobku. Płyta "Walls" to muzyczna odpowiedź Barbry na sytuację polityczną w Stanach Zjednoczonych, rządy Donalda Trumpa i jego podejście do państw sąsiadujących ze Stanami Zjednoczonymi. Wydawnictwo zapowiada singiel "Don't Lie to Me". Cały krążek, trwający niespełna 50 minut wyprodukowała Julia Gillard.

2 listopada

Dead Can Dance - Dionysus

Pierwszy piątek listopada to także premiera nowej studyjnej płyty Dead Can Dance, który w czerwcu 2019 roku powróci do Polski na dwa koncerty. Występami zespół będzie promował album "Dionysus", dziewiątą studyjną płytę. Wydawnictwo podzielono na dwa akty - odpowiednio po trzy i cztery utwory. Za całość odpowiada oczywiście Brendan Perry i Lisa Gerrard. Szczegóły nadchodzących koncertów można sprawdzić tutaj.

2 listopada

The Prodigy - No Tourists

W tym miesiącu na sklepowe półki trafia także nowość od The Prodigy. Album "No Tourists" to siódmy studyjny album formacji. Za produkcję albumu odpowiada Liam Howlett, choć całość, co podkreśla Howlett, to zbiorowe dzieło wszystkich członków zespołu. Płytę zapowiada singiel "Need Some1", jedna z dziesięciu premierowych kompozycji z albumu.

9 listopada

Muse - Simulation Theory

Z nowym studyjnym albumem powraca Muse. Album "Simulation Theory" to jedenaście piosenek, w tym udostępnione już "The Dark Side", "Thought Contagion", "Something Human" i "Dig Down". Wersja rozszerzona poszerzona będzie do szesnastu utworów, a wersja super deluxe to aż dwadzieścia jeden nagrań. Za oprawę graficzną krążka odpowiada Kyle Lambert, który stworzył m.in. plakaty do serialu "Stranger Things".

Nad albumem pracowano od początku ubiegłego roku. Zespół komponował i nagrywał utwory w przerwach od trasy koncertowej w londyńskim studiu, a później przeniósł się do Los Angeles, gdzie pracował pod okiem Richa Costeya. Brzmieniowo "Simulation Theory" to nowy rozdział w karierze Muse.

9 listopada

Mela Koteluk - Migawka

Czas spojrzeć na polskie podwórko, gdzie czeka nas kolejny wyczekiwany powrót. Po Kasi Nosowskiej, Dawidzie Podsiadło i Agnieszce Chylińskiej jesienne dni swoją nową muzyką umili Mela Koteluk. Artystka powraca po dwuletniej przerwie prezentując złożony z jedenastu utworów album "Migawka", który zwiastuje singiel "Odprowadź". Producentem płyty jest Marek Dziedzic, z którym Mela współpracowała także przy poprzedniej płycie. W nagraniach udział wzięli: Tomek Krawczyk, Tomek Kasiukiewicz, Robert Rasz, Piotr Zalewski, Marek Dziedzic oraz goście: Sandra Kopijkowska, Skubas i Fair Play Quartet. Aktualnie piosenkarka przebywa w trasie koncertowej, gdzie prezentuje premierowy materiał. Bilety na koncerty są dostępne tutaj.

9 listopada

Imagine Dragons - Origins

Drugi piątek listopada to także premiera nowego studyjnego albumu Imagine Dragons. Na płycie zatytułowanej "Origins" znajdzie się dwanaście piosenek, w tym udostępnione już "Natural" i "Zero". – Szukamy nowych terytoriów, ale nie zapominamy o korzeniach. Kiedy tworzymy, nie stawiamy sobie żadnych granic i zasad. Zawsze jesteśmy podekscytowani kiedy możemy nagrywać coś nowego i brzmiącego inaczej niż dotychczas – powiedział Dan Reynolds, lider zespołu. Za produkcję albumu odpowiadają Joel Little, Mattman & Robin oraz John Hill.

9 listopada

Tęskno - Mi

W tym miesiącu ukaże się debiutancki album wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Raniszewskiej tworzących projekt Tęskno. Ich debiut to dwanaście kompozycji z autorskimi tekstami w języku polskim. Muzycznie projekt łączy brzmienia klasyczne z nowoczesnymi. Daty nadchodzących koncertów projektu można sprawdzić tutaj.

9 listopada

Grzegorz Turnau - Bedford School

W listopadzie ukaże się pierwszy anglojęzyczny album w dorobku Grzegorza Turnaua. "Bedford School" to wydawnictwo wyjątkowe także z innego powodu - poza autorską piosenką tytułową na albumie znajdą się „turnauowskie” aranżacje utworów znanych z repertuaru takich artystów jak The Beatles, Paul McCartney, Billy Joel, Donald Fagen, Sting czy Queen. Łącznie na album trafi siedemnaście utworów.

- Niektóre z nich są starsze ode mnie, inne – poza kilkoma wyjątkami – pochodzą z lat 70. i 80. A przecież te błyskotliwe utwory mogłyby równie dobrze powstać dopiero wczoraj – nie ma w nich niczego, co można by uznać za przebrzmiałe - powiedział Turnau. - Jest też ten album oczywistym wyrazem podziwu dla wszystkich moich idoli, a także osobistą pamiątką dla tych, którzy podzielali (i wciąż dzielą) moje fascynacje i którzy bywali świadkami moich późnonocnych rejsów po śpiewnikach, nierzadko nucąc ze mną - dodał. Promując album muzyk wyrusza w trasę koncertową. Daty oraz informacje o biletach są dostępne tutaj.

źródło: Ania/Koncertomania.pl
02-11-2018-15:00:00

Podziel się na facebooku!