Aktualności

14-11-2018-19:00:00

7 premier na drugą połowę listopada. Nowości płytowe!

Okładki omawianych albumów

Podziel się na facebooku!

Muzyczna jesień w pełnym rozkwicie, ale nie da się ukryć, że powoli zbliżamy się do końca intensywnego okresu wydawniczego. Zanim jednak zdominują nas świąteczne piosenki i wieczne evergreeny, czeka nas kilka interesujących muzycznych premier. Od polskich i zagranicznych artystów. Część z nich będzie można podziwiać na żywo na polskich scenach już za kilka miesięcy.

Pierwsza część tekstu o listopadowych premierach muzycznych jest dostępna tutaj. W grudniu przyjdzie czas na podsumowania i zestawienie tych najlepszych albumów, które ukazały się w 2018 roku.

16 listopada

Michael Bublé - Love

Po niezwykle trudnym okresie w życiu, stoczonej walce o życie i zdrowie syna, Michael Bublé powraca z nowym studyjnym albumem. Płyta "Love' to najbardziej romantyczna płyta w dorobku artysty i możliwe, że ostatnia w jego karierze, bo jak sam wspomniał, ostatni czas mocno wpłynął na jego sposób patrzenia na codzienność. Nowa płyta to zbiór interpretacji słynnych piosenek o miłości. Na albumie znajdują się między innymi: napisana samodzielnie przez Michaela "Forever Now" i wspólnie z Charliem Puthem

"Love You Anymore". Wśród klasyków mamy chociażby kompozycję Rogersa & Harta "My Funny Valentine", "When You're Smiling", "Such A Night", "When I Fall In Love" czy "La Vie En Rose" (w duecie z Cecile McLorin Salvant). Za produkcję albumu odpowiada Michael Bublé, David Foster oraz Jochem Van Der Saag.    16 listopada

Mariah Carey - Caution

Tej artystki chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Mariah Carey wraca z piętnastym studyjnym albumem. Płytę "Caution" zapowiada singiel "With You", ale na albumie znajdzie się też dostępne już oficjalnie "GTFO" i "The Distance". Łącznie artystka wyda dziesięc utworów, za których produkcję odpowiadają m.in. Lido, Skrillex i Timbaland.16 listopada

Monika Borzym - Radio hedonistycznie. Live At Wytwórnia

Monika Borzym jest wielką fanką Radiohead. Świętując 28 urodziny zaśpiewała piosenki swojego ukochanego zespołu w aranżacjach przygotowanych przez Nikolę Kołodziejczyka. Do współpracy nad tym wyjątkowym projektem zaprosiła też zaprzyjaźnionych artystów: Martę Zalewską – multiinstrumentalistkę i wokalistkę, Trio Stryjo, w składzie – Nikola Kołodziejczyk, Michał Bryndal, Maciej Szczyciński, którzy od ponad dekady wspólnie improwizują i koncertują na całym świecie, Tomasza Żymłę – wybitnego klarnecistę basowego, oraz wybitnych, młodych waltornistów: Gabriela Czopkę, Łukasza Łacnego i Piotra Kowalskiego. Gościnnie zaśpiewał w duecie z Moniką Marcin Januszkiewicz – aktor młodego pokolenia i znakomity wokalista.To, co wyszło z połączenia tych wszystkich talentów najpierw zaprezentowano w klubie Wytwórnia, a teraz zamknięto na albumie "Radio hedonistycznie. Live At Wytwórnia". Wydawnictwo to zbiór jedenastu utworów. Całość promuje singiel "Little By Little". Promując album Monika wystąpi w Warszawie. Szczegóły dotyczące tego koncertu można znaleźć tutaj. Bilety są jeszcze dostępne w sprzedaży!

16 listopada

Paweł Domagała - 1984

W ostatnich miesiącach to jego przebój zdominował listy najpopularniejszych piosenek emitowanych w polskich rozgłośniach radiowych. Singiel "Weź nie pytaj" zapowiada drugi studyjny album Pawła Domagały. Album zatytułowany "1984" promuje także piosenka "Wystarczę ja", jedna z dwunastu piosenek, które trafią na album. W oświadczeniu prasowym dotyczącym albumu można przeczytać, że "1984" jest podsumowaniem pierwszej rundy meczu: Paweł Domagała kontra świat. To płyta bardzo osobista, przepełniona autorefleksjami i powrotami do dzieciństwa. Współtwórcą albumu, podobnie jak w przypadku albumu "Opowiem Ci o mnie" jest Łukasz Borowiecki.Promując album Domagała wyruszy w dwie trasy koncertowe. Pierwsza koncerty odbędą się w tym roku, jednak bilety zostały już wyprzedane. Druga część trasy zaplanowana została na początek 2019 roku. Pełna lista dat wraz z informacjami o biletach (te nadal są dostępne!) znajduje się tutaj.

16 listopada

Zaz - Effet Miroir

Bardzo lubiana przez Polaków Zaz również zaplanowała premierę swojej studyjnej płyty na listopad. Album "Effet Miroir" będzie promowała dwoma koncertami w Polsce, które odbędą się na początku przyszłego roku. Wszystkie szczegóły na ich temat można znaleźć tutaj. Nową płytę promował singiel "Qué Vendrá", jedna z piętnastu premierowych kompozycji zawartych na płycie."Z mojej perspektywy to utwór o tym, jak idziemy przez życie. Tytuł jest odbiciem ostatnich ośmiu lat, które spędziłam na koncertach w różnych częściach świata i przypomina mi o wszystkich spotkaniach i naukach, które mi się w tym czasie przydarzyły. "Qué Vendrá" można przetłumaczyć z hiszpańskiego na "co będzie, to będzie". Tekst mówi o tym, aby brać życie takim, jakie jest i niczego nie żałować", powiedziała Zaz.

16 listopada

Mark Knopfler - Down The Road Wherever

W listopadzie ukaże się także nowy studyjny album Mark Knopflera, który w ramach promocji albumu zagra dwa koncerty w Polsce - szczegóły dostępne tutaj. Album "Down The Road Wherever" nagrano w studiu Knopflera w zachodnim Londynie. Jest to 14 premierowych, eleganckich utworów inspirowanych całym spektrum tematów z jego życia.

"Tworzenie płyty to nie zawsze autostrada, czasami droga może być naprawdę kręta i wyboista. Jednak na tym polega cała radość z nagrywania," powiedział.Za produkcję krążka odpowiadają Knopfler oraz Guy Fletcher. Autorem wszystkich kompozycji jest Mark Knopfler. – "Down The Road Wherever" to fragment "One Song At A Time". Mój dobry przyjaciel Chet Atkins powiedział kiedyś, że wydostał się z biedy piosenka po piosence. Bardzo utkwiło mi to w głowie," tak Mark uzasadnia tytuł albumu.

16 listopada

Ewa Szlachcic - D.N.A

Możecie ją kojarzyć z pierwszej edycji programu The Voice of Poland lub z Teatru Rampa. Ewa Szlachcic wydaje nową studyjną płytę, która ukazuje pokazuje ją w nowej i odważnej odsłonie. Kompozycje są zapisem przeżyć, doświadczeń związanych z podążaniem wokalistki własną drogą - nie tylko artystyczną, ale i życiową. Muzycznie "D.N.A" zaskakuje przebojowym rytmem, porywającą pulsacją bitów, a przede wszystkim produkcją muzyczną. Materiał został wyprodukowany przez topowych młodych producentów: Mikołaja Trybulca z Linii Nocnej i Piotra Gozdka. Całość promuje singiel Hola, hola", do którego słowa napisała Patrycja Kosiarkiewicz.źródło: Ania/Koncertomania.pl
14-11-2018-19:00:00

Podziel się na facebooku!