Aktualności

29-09-2016-23:23:00

Sprawdź 22 płyty warte posłuchania w październiku!

Okładki ukazujących się w październiku płyt

Podziel się na facebooku!

Jesień sprzyja nie tylko dobrym koncertom, ale także wydawaniu nowych albumów. Kto zamierza poszerzyć swoją dyskografię w październiku? Na które płyty zagranicznych artystów warto zwrócić uwagę? Kiedy się ukażą?

Już we wrześniu naliczyliśmy 14 albumów, na które warto było czekać. Październik przynosi ich prawie o dziesięć więcej, co wyraźnie pokazuje, jak dużo nowej, dobrej muzyki czeka na nas tej jesieni. Kiedy się ukażą, jakie noszą tytuły i czy przyjdzie nam posłuchać ich na żywo? Oto nasze zestawienie ciekawie zapowiadających się październikowych premier muzycznych.


Na 7 października Brytyjczycy z Archive zapowiedzieli premierę swojego dziesiątego studyjnego albumu. Płyta nosi tytuł The False Foundation i trafi na nią dziesięć utworów.

Zespół nie ukrywa, że wydanie dziesiątego albumu to wielkie wydarzenie w karierze zespołu, które miało swój wpływ na proces nagrywania i tworzenia materiału. W ramach trasy promującej wydawnictwo grupa zagra w Polsce dwa koncerty. Odwiedzą Warszawę i Poznań. Bilety na koncerty można znaleźć pod tym adresem.


Także Amerykanie z Alter Bridge zaplanowali premierę krążka The Last Hero na 7 października. Będzie to ich piąty krążek w karierze, a jego producentem jest Michael "Elvis" Baskette. Wydawnictwo zwiastuje singiel "Show Ma a Leader," który to rozgłośni radiowych, i serwisów streamingowych, trafił w lipcu tego roku. Na podstawową wersję wydawnictwa trafi 13 utworów, zaś rozszerzone zostaną poszerzone odpowiednio o jedną a nawet dwie piosenki.

Promując płytę Alter Bridge zagra w Katowicach. Bilety na koncerty można znaleźć pod tym adresem.


Po ponad 30 latach solowego milczenia Barry Gibb, założyciel Bee Gees przerywa ciszę i decyduje się na wydanie albumu. Płyta In the Now ukaże się 7 października. Znajdzie się na niej 12 utworów, które nagrano w Miami pod czujnym okiem, i uchem, Gibba i Johna Merchanta.

W tworzeniu albumu muzykowi pomagali także synowie, Stephen i Ashley, z którymi wspólnie napisał wszystkie utwory, jakie zostaną wydane na płycie. W rejestracji piosenek w studiu nagraniowym w Miami pomagał Barry'emu zespół, który towarzyszył mu podczas ostatniej trasy koncertowej w 2014 r. Ostatni album Bee Gees ukazał się w 2001 roku, a ten album będzie swego rodzaju powrotem Gibba do muzyki.


Z początkiem października przyjdzie też czas na nowe dźwięki od Green Daya. Amerykanie zapowiedzieli premierę płyty Revolution Radio na 7 października i do tej pory zaprezentowali już trzy utwory, jakie na to wydawnictwo trafią.

W rozmaitych wywiadach udzielanych w ramach promocji płyty zespół nie ukrywa, że tym razem mocno inspirowała go polityka, bardzo obecna w życiu każdego człowieka, bez względu na to czy tego chce, czy nie. Stąd też obok charakterystycznych gitar pojawiają się teksty o zabarwieniu politycznym.

W ramach promocji albumu Green Day odwiedzi Polskę. Grupa zagra w styczniu 2017 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Bilety na koncert można znaleźć pod tym adresem.


Kaiser Chiefs wracają 7 października z albumem Stay Together stworzonym wspólnie z Brianem Higginsem. Na wydawnictwo trafi jedenaście premierowych utworów. Pośród nich znajdzie się singiel Parachute, który zwiastuje album. Będzie to pierwszy album grupy od 2013 roku. Grupa poszła dość mocno we współpracę z czołowymi twórcami popu. Album zmiksował Serban Ghenea pracujący wcześniej nad utworami Rihanny i Taylor Swift.

W wywiadach promujących krążek Kaiser Chiefs przyznają, że stosunkowo niedawno dotarło do nich, że ludzi interesuje przede wszystkim ich prywatne życie i sposób, w jaki to życie chcą przeżyć. Na krążek trafią utwory będące wynikiem współpracy zespołu z MNEK i Waynem Hectorem odpowiedzialnym za sukces One Direction.


Również 7 października nową płytę wyda Norah Jones. Album Day Breaks będzie jej pierwszym krążkiem od 2013, kiedy to wspólnie z wokalistą zespołu Green Day wydała płytę zatytułowaną "Foreverly."

Na album trafi 12 utworów. Wśród nich znajdzie się singiel "Carry On", który zapowiada wydawnictwo oraz piosenka Peace Horace Silver, jazzowy standard po raz pierwszy zarejestrowany w 1959. Jest to jeden z trzech coverów, o jakie na tej płycie pokusiła się Norah. Dwa pozostałe to "Fleurette Africaine (African Flower)" pierwotnie wykonywany przez Duke'a Ellingtona i "Don't Be Denied" Neila Younga. Pozostałe piosenki to autorskie kompozycje Jones napisane na pianinie.


Czwarty studyjny album w październiku wyda również One Republic. Płyta Oh My My ukaże się 7 października i zapowiada ja singiel Wherever I Go wydany w maju. Na krążek trafi także piosenka Kids, drugi singiel z płyty. Łącznie na albumie znajdzie się 16 utworów oraz cztery dodatkowe na wersji rozszerzonej.

Wśród producentów płyty znajduje się Ryan Tedder, lider zespołu, który od lat wspomaga bardzo znane i mniej znane muzyczne osobowości w tworzeniu światowych przebojów. Opisując album wspomniał, że jest to płyta bardzo nowoczesna, ale jednocześnie stworzona tak, żeby było słychać żywe instrumenty.

Na płycie znajdą się trzy duety - w tytułowym utworze "Oh My My" zespół wspiera Cassius, w piosence "A.I" usłyszymy Petera Gabriela, a w "NbHD" Santigold.


Po odwykach, walkach o życie i zawarciu nowego związku małżeńskiego Sum 41 przygotowuje się do premiery albumu 13 Voices. Prace nad albumem rozpoczęto już w czerwcu 2014 roku. Jest to również pierwszy album nagrany z gitarzystą Davem Bakshem, który w 2015 roku powrócił do zespołu.

Na podstawowej wersji płyty znajdzie się 10 piosenek, cztery dodatkowe trafią na wersję rozszerzoną, a jeszcze dwie na wydawnictwo azjatyckie. Album zwiastuje singiel "War" opublikowany w sierpniu. Produkcją krążka zajął się lider Sum41, Deryck Whibley.


Inna warta uwagi płyta, której premierę zaplanowano na 7 października nosi tytuł Friends i będzie częścią dorobku grupy White Lies. Na podstawową wersję wydawnictwa trafi 10 utworów, zaś edycja azjatycka zostanie poszerzona o dodatkowe cztery. Płytę zwiastuje singiel "Take It Out on Me" z czerwca oraz "Come One" z września.

Poprzedni studyjny krążek grupy, "Big TV" ukazał się w 2013 roku. Dlaczego ten nosi nazwę "Friends"? Zespół tłumaczy, że na przestrzeni ostatnich lat zauważył, że przyjaźń zaczęła być oznaką dorosłości. Zmieniło się też ich podejście do tego słowa i relacji, jakich oczekują od ludzi, których uważają za przyjaciół. 

W ramach promocji albumu grupa White Lies odwiedzi Polskę. Zespół zagra w listopadzie w Gdańsku i w Warszawie. Bilety na koncerty można znaleźć pod tym adresem.


Po 10 latach walki z wytwórnią płytową z nowym krążkiem powraca JoJo. Amerykanka już 14 października wyda album Mad Love. Będzie to trzeci studyjny album w jej karierze. Płytę zwiastuje singiel "Fuck Apologies" nagrany wspólnie z Wizem Khalifą.

Na krążek trafi 12 utworów i 15 na wersję rozszerzoną. Obok bardzo popowych i elektronicznych brzmień znajdą się też utwory stylem nie nawiązujące do poprzednich wydawnictw JoJo. Przykładem takiej inności jest tytułowy utwór z płyty, który pokazuje mocną, dojrzałą barwę głosu piosenkarki. Płytę poprzedziło wydanie trzech singli, które ukazywały się w 2015 roku. Żaden z nich nie znalazł się jednak na trackliście finalnej wersji płyty.


Katie Melua zimę powita już w październiku wydając album In Winter. Wydawnictwo będzie o tyle ciekawe, że przypomina o korzeniach i pochodzeniu tej gruzińskiej piosenkarki. Artystka połączyła siły z gruzińskim, żeńskim chórem Gori, z którym z resztą w listopadzie odwiedzi Polskę. Tak powstała płyta, która ukaże się 14 października.

Na album trafią tradycyjne gruzińskie pieśni, ukraińskie kolędy i fragment z "Nieszporów" Rachmaninowa. Chór Gori specjalizuje się w śpiewaniu polifonicznym. Obecnie potwierdzono wydanie 9 utworów. Piosenki będą wykonywane również w języku angielskim. Na liście można znaleźć dobrze nam znaną "Cichą Noc", po angielsku, oraz piosenki napisane przez Katie specjalnie na potrzeby tego projektu.

Informacje o planowanych w Polsce koncertach Katie są dostępne pod tym adresem.


Panowie z Kings of Leon kazali fanom cierpliwie czekać na następce "Mechanical Bull", ale oto i jest. Krążek WALLS, oprawiony mocno charakterystyczną okładką, ukaże się 14 października, a zapowiada go singiel "Waste A Moment" wykonany na żywo premierowo podczas koncertu w Polsce.

Produkcją całości zajął się Markus Dravs, w przeszłości związany m.in. z grupą Coldplay, Florence and the Machine i Arcade Fire.  Ostatecznie zespół zrezygnował z używania pełnego tytułu, "We Are Like Love Songs," który był roboczą nazwą płyty. Na albumie znajdzie się 10 premierowych kompozycji.


21 października zespół Bon Jovi zaprezentuje fanom trzynasty studyjny krążek. Album nosi tytuł This House Is Not For Sale i zwiastuje go piosenka o takim samym tytule, która w wakacje trafiła do rozgłośni radiowych.  Będzie to pierwszy krążek grupy nagrany bez gitarzysty, Richiego Sambory.

Na podstawową wersję wydawnictwa trafi 12 utworów, zaś na rozszerzoną 5 dodatkowych.  Niemieccy fani będą mogli się cieszyć jeszcze jednym ekstra utworem. Za produkcję albumu odpowiada John Shanks i Jon Bon Jovi. Do tej pory zespół udostępnił trzy nagrania z płyty, w tym utwór "Knockout."


Po premierze singla "Get Ready" amerykańska grupa Jimmy Eat World ogłosiła, że 21 października wyda album zatytułowany Integrity Blues. Produkcją krążka zajął się Justin Meldal-Johnsen, który odpowiada m.in. za ostatni i nadchodzący studyjny krążek grupy Paramore.

Na albumie znajdzie się 11 piosenek, w tym tytułowy utwór. Wraz z ogłoszeniem szczegółów nowego wydawnictwa Jimmy Eat World ogłosili trasę koncertową, jednak omija ona Polskę.


Po trzech latach od poprzedniego krążka z nową płytą wraca Korn. Album The Serenity of Suffering ukaże się 21 października, a okładka wydawnictwa, stworzona przez Rona Englisha, zawiera elementy z czterech innych okładek płyt tej grupy. Produkcją płyty zajął się Nick Raskulinecz.

W utworze "A Different World" zespołowi towarzyszy Corey Taylor z grupy Slipknot. Łącznie na album trafi 11 piosenek oraz dwie dodatkowe na rozszerzoną wersję. Całość zwiastuje udostępniony w lipcu singiel "Rotting in Vain."        


Możemy się mylić, ale znaki na niebie i ziemi mówią, że album Joanne od Lady Gagi to najbardziej wyczekiwany album tej jesieni. Przynajmniej w krainie muzyki rozrywkowej i pośród płyt ukazujących się 21 października. Płytę zapowiada singiel "Perfect Illusion, " którego pierwotna wersja prezentowała inne, nieco mniej zarażone współczesną technologią brzmienie Lady Gagi.

Nie wątpliwie duża w tym zasługa producentów krążka, którymi są m.in. Kevin Parker, Mark Ronson, Beck i Father John Misty. Na album trafi 11 utworów, a w piosence "Hey Girl" usłyszymy nie tylko Lady Gagę, ale także Florence Welch z grupy Florence and the Machine.


Nową płytę na październik zaplanował również Michael Bublé. Kanadyjczyk 21 października wyda swój dziewiąty album zatytułowany Nobody But Me. Na album trafią trzy premierowe piosenki muzyka i aż dziewięć coverów. Sam Michael przyznał, że to jedna z tych płyt, których stworzenie sprawiło mu najwięcej przyjemności i przyniosło dużo zabawy.

Album przepełniony coverami będzie też zawierał muzyczne duety. W utworze "Someday" usłyszeć będzie można Meghan Trainor, która jest współautorką piosenki wspólnie z Harry'm Stylesem. W ten sposób Michael po raz pierwszy nagrał utwór, z którego stworzeniem nie miał nic do czynienia. Zaś w tytułowym utworze z płyty, "Nobody but Me" wystąpi Black Thought.


The Pretenders również wracają z nową muzyką. Na płycie Alone, która ukaże się 21 października znajdzie się m.in. singiel "Holy Commotion" udostępniony w sieci, jako zapowiedź całości. Nad produkcją albumu czuwał Dan Auerbach.

Krążek będzie zawierał 12 premierowych piosenek. Jest to pierwszy albumowy materiał grupy od 2008 roku i pierwszy nowy materiał Chrissie Hynde od czasu solowego albumu wydanego w 2014 roku. Nad albumem pracowano w Nashville.Ostatnią wartą uwagi premierą muzyczną zaplanowaną na 21 października jest trzeci studyjny album The Pretty Reckless. Płyta nosi tytuł Who You Selling For i zwiastuje ją singiel "Take Me Down, " do którego niedawno udostępniono teledysk.

Na wydawnictwo trafi 12 piosenek. Ich produkcją zajmie się Kato Khandwala. Album ma pokazać nowe, inne oblicze The Pretty Reckless, jednak zespół nie zamierza iść w elektroniczną czy też popową stronę. Wręcz przeciwnie – cały czas chcą grać w stylu, który dzisiaj można uznać za klasyczny.


28 października Australijczycy z Empire of the Sun wydadzą swój trzeci studyjny album. Płyta nosi tytuł Two Vines i powstała przy współpracy z Peterem Mayesem. Nad płytą czuwali także dawno współpracy Davida Bowiego, Henry Hey i Tim Lefebvre. Całość zwiastuje utwór "High and Low" wydany w wakacje.

Nad krążkiem pracowano na Hawajach i w Los Angeles. Łącznie trafi na niego 15 premierowych utworów, w tym piosenka o tajemniczym tytule "ZZZ."


Po odnoszącym bardzo duże sukcesy na listach przebojów duecie z P!nk, Kenny Chesney jest gotowy na wydanie całej płyty. Album Cosmic Hallelujah ukaże się 28 października. Będzie to już siedemnasty studyjny longplay muzyka.

Początkowo płyta miała się ukazać w lipcu i nosić tytuł "Some Town Somewhere," jednak plany zmieniono. Za produkcję krążka odpowiada Buddy Cannon i Kenny Chesney.

Na płycie znajdzie się 12 kompozycji, pośród nich wspomniany duet z P!nk, "Setting the World on Fire" oraz utwór "Noise" będący pierwszym singlem zwiastującym album.


Ostatni wyczekiwany przez nas longplay ukazujący się 28 października należy od Tove Lo. Drugi studyjny album Szwedki nosi tytuł Lady Wood i zwiastuje go singiel "Cool Girl."

Tove Love jest współautorką wszystkich kompozycji, które trafią na płytę. Również duetu z Wiz Khalifą zatytułowanym "Influence" i "Vibes" z Joe Janiakiem.

źródło: Ania/Koncertomania.pl
29-09-2016-23:23:00

Podziel się na facebooku!