Aktualności

31-03-2017-22:24:00

7 płyt wartych uwagi w kwietniu!

Podziel się na facebooku!

Wiosna za oknem, a w świecie muzyki coraz więcej ciekawych propozycji muzycznych. Przed nami kwiecień, kolejny bardzo obiecujący miesiąc dla miłośników rozmaitych brzmień.

Czy swoją muzyczną ofertą kwiecień przebija marzec? Mamy wrażenie, że to jednak marzec był, jak na razie, najlepszym miesiącem wydawniczym tego roku. Niemniej, warto zwrócić uwagę na 7 płyt, jakie trafią na sklepowe półki (i do bibliotek serwisów streamingowych) w ciągu nadchodzących 30 dni.

Na nowy studyjny krążek Deep Purple z jednej strony czeka się z ekscytacją, z drugiej chciałoby się, aby "Infinite" ukazywało się pod inną nazwą. 

Dwudziesty studyjny album w dyskografii Deep Purple ukaże się 7 kwietnia.

Na wydawnictwo trafi dziewięć premierowych kompozycji oraz cover The Doors, piosenka "Roadhouse Blues". Promując album Deep Purple wyruszają w pożegnalną trasę koncertową, podczas której zagrają dwa koncerty w naszym kraju.

Wszystkie niezbędne informacje na temat polskiej odsłony The Long Goodbye Tour są dostępne tutaj.


Michelle Branch oficjalnie dołącza do grona artystek, które nie chcą przegapić szansy na wydanie nowego albumu w 2017 roku. "Hopeless Romantic," bo taki tytuł nosi najnowsza studyjna płyta Michelle, będzie jej pierwszą od 14 lat płytą długogrającą. 

Ostatnim wydawnictwem Michelle jest EPka, "Everything Comes and Goes" z 2010 roku.Współproducentem i współautorem kompozycji z nowej płyty jest obecny partner życiowy piosenkarki, Patrick Carney. Wspólnie stworzyli 14 piosenek, które trafią na podstawową wersję krążka.

Opowiadając o albumie Michelle przyznała, że Patrick był pierwszą osobą, która kazała jej pomyśleć, jak ona chciałaby, żeby brzmiała jej muzyka. Płyta trafia do sprzedaży 7 kwietnia.

Na debiutancki album tego duetu czekają wszyscy ci, którzy przez ostatnie miesiące zasłuchiwali się w ich przeboje. 

7 kwietnia The Chainsmokers wydadzą album "Memories…Do Not Open." Na płycie znajdzie się 12 piosenek, w tym duet z zespołem Coldplay, piosenka "Something Just Like This" oraz cieszący się dużą popularnością singiel "Paris." 

Co ciekawe, na wydawnictwo nie trafi jeden z największych przebojów The Chainsmokers, nagrana wspólnie z Halsey piosenka "Closer," od lata 2016 roku bijąca rekordy popularności zarówno w rozgłośniach radiowych, jak i serwisach streamingowych, jak i na YouTube.


Również Sheryl Crow jest gotowa wydać nową studyjną płytę. Dziewiąty album Artystki nosi tytuł "Be Myself" i ukaże się 21 kwietnia.Na wydawnictwo trafi 11 piosenek, w tym "Long Way Back" i "Halfway There," które są już oficjalnie dostępne. 

W ich stworzeniu Sheryl pomagał Jeff Trott, z którym w przeszłości napisała m.in. "If It Makes You Happy" i "A Change Would Do You Good".

W rozmowach na temat płyty Crow powtarza, że płyta z jednej strony powstała w oparciu o brzmienie jej poprzednich krążków, ale z drugiej nie jest to album odtwórczy. "Chodziło o to, żeby znów zacząć obcować z dźwiękami, z których pochodzę, aby potem móc sprawdzić, dokąd tym razem mnie zaprowadzą."

Już 28 kwietnia ukaże się nowy album grupy Kasabian. Płytę nazwano "For Crying Out Loud", a całość zwiastuje singiel "You're In Love With A Psycho".

Za skomponowaniem i wyprodukowaniem wszystkich 12 utworów, które znalazły się na krążku ponownie stoi Sergio Pizzorno, gitarzysta i drugi wokalista zespołu.

"Postanowiłem dać sobie sześć tygodni na napisanie albumu tak, jak tworzyło się kiedyś, i to stało się dla mnie bardzo inspirujące." 

Płyta ukaże na nośniku CD oraz winylu. Dodatkowo, dostępna będzie także kolekcjonerska, dwupłytowa wersja CD Deluxe.


Pisząc o kwietniowych premierach nie sposób nie wspomnieć o "Humanz" od zespołu Gorillaz. 

Chociaż zespół wykonał już wszystkie piosenki podczas specjalnego koncertu w Londynie, i tak wciąż jest na co czekać.

Na podstawową wersję albumu trafi 14 piosenek, zaś na rozszerzonej pojawi się pięć dodatkowych. W oświadczeniu prasowym na temat albumu podano, że nagrywano go w studiach w Londynie, Paryżu, Nowym Jorku, Chicago i na Jamajce.

Album ukaże się niemal dokładnie sześć lat po premierze "The Fall". Utwory wyprodukowali Gorillaz, The Twilight Tone z D / P oraz Remi Kabaka. 


Na zakończenie kwietniowych premier warto wspomnieć o nowym albumie The Cranberries. Płyta "Something Else" to wyjątkowe działo. 

Powstało z udziałem Irish Chamber Orchestra i zawiera zbiór hitów zespołu w nowych, akustycznych aranżacjach oraz trzy zupełnie nowe utwory: "The Glory", "Rupture" i "Why".

Na albumie znajdzie się 13 kompozycji. Zaraz po wydaniu albumu The Cranberries pojawią się w Polsce i 1 maja zagrają koncert we Wrocławiu podczas Thanks Jimi Festival. 

Więcej o ich koncercie można przeczytać tutaj.

źródło: Ania/Koncertomania.pl
31-03-2017-22:24:00

Podziel się na facebooku!


{* *} newsy.