Rock in Summer - Paramore w Warszawie

Koncert Rock in Summer - Paramore w Warszawie - 04-07-2011

Koncert Rock in Summer - Paramore w Warszawie

Paramore

04.07.2011 16:30

Warszawa(Mazowieckie) - Amfiteatr w Parku Sowińskiego


Już 4 lipca w warszawskim Parku Sowińskiego po raz pierwszy w Polsce wystąpi formacja Paramore! Będzie to kolejna tegoroczna odsłona imprezy Rock In Summer.

Ceny biletów:
    - 120 zł - I pula
    - 130 zł - II pula
    - 140 zł - od 1.07


Przypomnijmy że w ramach Rock In Summer wystąpią także zespoły Gogol Bordello, Happysad i Heroes Get Remembered (21 czerwca) oraz Deftones (16 sierpnia). Wszystkie występy odbędą się w Parku Sowińskiego.

Początki Paramore sięgają roku 2004, kiedy to do założycieli zespołu, braci Josha i Zaca Farro, dołączyła charyzmatyczna wokalistka Hayley Williams. W tym samym roku zespół podpisał kontrakt z amerykańską wytwórnią Fueled by Ramen, który zaowocował wydaniem pierwszego długogrającego albumu „All We Know Is Falling”. Debiutancki krążek, mający swoją premierę 24. lipca 2005 roku, okazał się strzałem w dziesiątkę, błyskawicznie sytuując się na wysokich miejscach listy Billboardu.Prawdziwym przełomem w dziejach formacji było jednak wydanie drugiego studyjnego albumu „RIOT!”, który ujrzał światło dzienne w połowie czerwca 2007 roku, podbijając serca odbiorców i zyskując status Platynowej Płyty m.in. w U.S.A, Australii, Kanadzie i Japonii. Na "RIOT!" złożyły się zarówno kompozycje pełne charakterystycznej dla Paramore młodzieńczej energii i spontaniczności, jak otwierająca płytę "For A Pessimist, I'm Pretty Optimistic", jak i nieco bardziej stonowane i melancholijne utwory „We are broken” czy „Hallelujah”. Trasę koncertową promującą „RIOT!” zwieńczyło wydanie w 2008 roku koncertowego DVD zespołu „The Final Riot! Tour”, który sprzedał się w ponad 50.000 egzemplarzach, zyskując tym samym status Złotej Płyty.

Kolejnym zwrotnym momentem w dziejach formacji okazał się rok 2008, w którym to dwie piosenki zespołu – „Decode” oraz „I Caught Myself” – znalazły się na ścieżce dźwiękowej do bijącego rekordy filmu „Zmierzch”. Udział w soundtracku dostarczył Paramore ogromnej popularności, pozwalając trafić ich muzyce do słuchaczy na całym świecie.

Premiera najnowszego albumu Paramore „brand new eyes” miała miejsce pod koniec września 2009 roku. Na krążku znalazło się 11 kompozycji, w tym m.in. takie hity jak promujący płytę dynamiczny utwór „Ignorance” czy wybrana na trzeci singiel akustyczna ballada „The Only Exception”. Inspiracją dla muzyków podczas powstawania płyty były wpływy muzyczne takich zespołów jak Mew, Jimmy Eat World czy Death Cab For Cutie. Wkrótce po premierze „brand new eyes” Paramore wyruszyli w trasę koncertową promującą najnowsze wydawnictwo, która objęła niemal wszystkie kontynenty. 

Formacja ma również na swoim koncie rozliczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia, takie jak m.in. dwukrotna nominacja do nagrody Grammy,  czy nagroda Teen Choice Awards 2009 w kategorii "Rock Group" oraz "Rock Track”. Zespół podkreśla jednak, iż nie zamierza osiąść na laurach dotychczasowego sukcesu i z niecierpliwością patrzy w swoją muzyczną przyszłość.

21 marca formacja rozpoczęła nagrywanie nowego albumu. Zapewne podczas koncertu warszawskiego można więc spodziewać się wykonania nowych piosenek Paramore.

Obecnie zespół występuje w składzie: Hayley Williams (wokal prowadzący), Jeremy Davis (gitara basowa), Taylor York (gitara rytmiczna). Bracia Farro opuścili zespół pod koniec 2010 roku.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: go aheadPowiązane