Koncert Jekateriny i Stanisława Drzewieckich w Szafarni

Koncert Jekateriny i Stanisława Drzewieckich w Szafarni - 17-06-2017

Koncert Jekateriny i Stanisława Drzewieckich w Szafarni

Jekaterina Drzewiecka , Stanisław Drzewiecki

17.06.2017 17:00

Szafarnia(Kujawsko-pomorskie) - Ośrodek Chopinowski


Serdecznie zapraszamy w sobotę 17 czerwca o godzinie 17.00 do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni na niezwykły koncert, w trakcie którego przeboje muzyki poważnej na jednym fortepianie, ale na cztery ręce, zagra znany i ceniony duet fortepianowy Jekateriny i Stanisława Drzewieckich.

W interpretacji pianistów będzie można usłyszeć najpopularniejsze utwory muzyki poważnej z różnych epok i krajów. W programie dzieła rosyjskich mistrzów: Wokaliza Siergieja Rachmaninowa oraz muzyka suity baletowej Dziadek do Orzechów op. 76 Piotra Czajkowskiego. W tej części koncertu artyści wykonają także Rano, Taniec Anitry, W grocie króla gór z suity Peer Gynt op. 46 nr 1 Edvarda Griega oraz żywiołową Tritsch-Tratsch Polkę austriackiego kompozytora Johanna Straussa II.

W drugiej części sobotniego koncertu również nie zabraknie znanych i porywających utworów w interpretacji Jekateriny i Stanisława Drzewieckich. Tę część rozpocznie muzyczny żart, czyli popularne Baninerie Jana Sebastiana Bacha. Artyści wspólnie wykonają także na cztery ręce impresjonistyczną Petite suite Claude’a Debussy’ego, czyli cztery miniatury fortepianowe utrzymane w tanecznym stylu. Emocji dostarczy również publiczności pełen pasji Taniec z szablami Arama Chaczaturiana, a w atmosferę zmysłowych argentyńskich tang wprowadzą słuchaczy znane utwory Astora Piazzolli: Adiós Nonino, Oblivion i ogniste Libertango.

Bilety w cenie 15/20 złotych można rezerwować za pomocą elektronicznego systemu rezerwacji lub telefonicznie: 56 682 79 30 .
Ośrodek zastrzega, że wszystkie nieodebrane rezerwacje są automatycznie anulowane 20 minut przed koncertem i ponownie skierowane do sprzedaży. Nie dotyczy osób korzystających z Chopin Busa.

Informujemy, że na koncert można dojechać Chopin Busem (bilet na przejazd podlega osobnej rezerwacji):
z Torunia
15:30 – Urząd Marszałkowski, Plac Teatralny 2 (bilet w obie strony 10 zł)
15:40 – Rubinkowo, przystanek przy markecie Obi (bilet w obie strony 10 zł)
z Golubia-Dobrzynia
16:20 – Starostwo Powiatowe, pl. 1000-lecia 25 (przejazd darmowy)
Powrót około pół godziny po koncercie.