15 - years Watergate w Lublinie

Bilety na koncert 15 - years Watergate w Lublinie - 24-06-2017

Koncert 15 - years Watergate w Lublinie

Watergate , Tiefschwarz , Marco Resmann , Matthias Meyer

24.06.2017 22:00

Lublin(Lubelskie) - Spotkania Kultur


15 - years Watergate // Lublin / Centrum Spotkania Kultur

WATERGATE to jedna z najważniejszych nazw dla fanów muzyki techno z Europy. To legendarny berliński klub. W każdą środę, piątek i sobotę klub Watergate otwiera swoje drzwi i porywa tłumy z całego świata, rzadko kończąc imprezy przed 10 rano. Od 15 lat Watergate jest także wytwórnią promującą najświeższe brzmienia – wydaje mixy z ekskluzywnymi utworami, a ich autorami zostają najciekawsze postaci z grona rezydentów. W wytwórni wydawali najważniejsi dla kultury klubowej świata min. SOLOMUN, TIEFSCHWARZ czy ELLEN ALIEN.

Dzięki współpracy z agencją Portobello oraz Klubem Dom Kultury z Lublina udało nam się zaprosić Artystów związanych z Watergate na ekskluzywny występ na trasie podsumowującej XV-lecie wytwórni. Na imprezie zagrają:

TIEFSCHWARZ
To bracia Ali i Basti Schwarz. Tiefschwarz to jeden z najbardziej znanych duetów z pogranicza house, electro i techno. Ich wielka producencko-didżejska kariera rozpoczęła się w połowie lat 90., kiedy po raz pierwszy postanowili stanąć za gramofonami. Kolejnym krokiem było wejście do studia nagraniowego. I tu też los im sprzyjał. Ich pierwszy singiel –„Music”- zdobył tak dużą popularność, że braciom Schwarz nie pozostało nic innego jak wydać album. Płytą „Ral 9005“ zjednała im duże grono fanów, wśród których znalazł się sam Derrick Carter, legenda sceny klubowej i szef wytwórni Classic. W takcie swojej kariery Tiefschwarz zremiksowali nagrania bardzo wielu znanych wykonawców, m.in. Madonny, Underworld i Missy Elliot. Jednak największą sławę przyniósł im remiks mało znanego zespołu Spektrum – ich wersja „Kinda New” dziś uznawana jest za jeden z najlepszych utworów w historii muzyki elektronicznej. Sukcesy płytowe zaowocowały licznymi ofertami grania – Tiefschwarz otrzymali rezydentury w londyńskim Fabric, w Weekend w Berlinie i frankfurckim klubie Robert Johnson. Obecnie prowadzą własną wytwórnię płytową Souvenir Music. Nagrali też dwie kompilacje: „10 Years of Tiefschwarz. Blackmusik” oraz „Strictly Tiefschwarz”, z klasykami house, dla amerykańskiej oficyny Strictly Rhythm. W 2015 wydali album w barwach Watergate. W Lublinie duet TIEFSCHWARZ będzie reprezentował Basti.

MARCO RESMANN
Marco Resmann to osoba ściśle związana z berlińskim środowiskiem klubowym. Posiada imponujący dorobek artystyczny, wystarczy w tym miejscu wspomnieć, iż był jednym z założycieli Pan-Pot oraz Luna City Express, producentem Anji Schneider, prowadzi wytwórnię Upon.You, w końcu pełni funkcję rezydenta klubu Watergate.

MATTHIAS MEYER
Wieloletni rezydent klubu Watergate. Dla wytwórni przygotował mix numer 20 z 2016 roku. Jego umiejętności producencko-dj’skie sprawiają, że w tylko w tym roku grał w Indiach (8 występów), na Karaibach czy w 4 stolicach Europy.