Marek Napiórkowski - "WAW-NYC" we Wrocławiu

Bilety na koncert Marek Napiórkowski - "WAW-NYC" we Wrocławiu - 18-02-2018

Koncert Marek Napiórkowski - "WAW-NYC" we Wrocławiu

Marek Napiórkowski

18.02.2018 18:00

Wrocław (Dolnośląskie) - Sala Koncertowa Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka, ul. Karkonoska 10

389

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi
Czołowy polski gitarzysta i kompozytor. Artysta wszechstronny, posiadający własny, niepowtarzalny język muzyczny. Marek Napiórkowski z premierowymi utworami z płyty „WAW-NYC” wystąpi 18 lutego o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Radia Wrocław.

Marek Napiórkowski to artysta trudny do zaszufladkowania – z każdym nowym przedsięwzięciem zabiera nas w coraz ciekawsze, intrygujące światy muzyczne, przypieczętowując je marką unikatowego brzmienia. Na nowej płycie artysta sprawia niespodziankę kolejną przemianą. 

„Jego najnowszy zespół tworzą w połowie muzycy z Nowego Jorku, miasta bliskiego sercu każdego jazzmana. Druga połowa jest polska, stąd tytuł: „WAW–NYC”, jak na bagażu lotniczym. W żyłach pianisty Manuela Valery płynie kubańska krew, to zawsze słychać w muzyce. Grający na perkusji mistrz Clarence Penn ma w dorobku cały niemal leksykon jazzu – grał nawet z samym Dizzy Gillespiem.  Robert Kubiszyn  jest fenomenem kontrabasu i gitary basowej. Nowa muzyka Marka Napiórkowskiego wywołuje cały wachlarz emocji. Jak zawsze, jest w niej niesłabnąca dynamika. Gitarzysta słynie z wyczucia dramatyzmu, jego sola mają swoją narrację, opowiadają historię. Pulsująca energia towarzyszy także utworom lirycznym, ale kiedy muzyk przesiada się na gitarę akustyczną, pojawiają się w tych opowieściach nowe tony: zaduma, a nawet czułość. Napiórkowski nie osiągnąłby takich efektów sam – zespół doskonale wczuwa się w kompozycje lidera i fenomenalnie go wspiera.” 

„WAW–NYC”

Marek Napiórkowski - gitary
Manuel Valera - piano
Robert Kubiszyn - bas
Clarence Penn - perkusja

Zapraszamy na koncert Marek Napiórkowski we Wrocławiu
Koncert odbędzie się w/na Sala Koncertowa Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka przy ul. Karkonoska 10.