Łoskot w Lublinie

Bilety na koncert Łoskot w Lublinie - 17-11-2017

Koncert Łoskot w Lublinie

Łoskot

17.11.2017 19:00

Lublin(Lubelskie) - Spotkania Kultur


OPIS WYDARZENIA Łoskot to zespół z długą historią. Powstał w 1993 roku w Gdańsku. Czterech facetów po przejściach -właśnie do siebie wrócili. Grają nie to co zwykle i co należy, ale to czego nie należy, a ich zdaniem trzeba. Za starzy na konwenanse i zbyt dorośli na bunt. Grają jak potrafią i jak im wychodzi. Grają dla Państwa, ale też dla siebie, żeby im się nie nudziło. Starają się i to bardzo - perkusista najbardziej, bo jest nowy i z Warszawy.

Nazwa „Łoskot” fanom muzyki kojarzy się przede wszystkim z jednym z najważniejszych zespołów trójmiejskiej sceny yassowej. Jego działalność to przełom wieków, a dokładnie lata 1993 - 2005: czasy rewolucji, która niczym słona fala znad morza wdzierała się w głąb krajowej sceny muzycznej, zmieniając oblicze jazzu i rocka. Grupa nagrała cztery albumy i zagrała masę szałowych koncertów. Łoskot zawiesił swoją działalność, kiedy powoli zaczęła wyczerpywać się formuła sceny yassowej. Od wydania ostatniej płyty „Sun” minęło już ponad 12 lat. W tym czasie członkowie zespołu prowadzili aktywne życie muzyczne, ale też poszli na terapię, zbudowali domy i urodzili dzieci.

Powoli zbliżał się czas ponownego spotkania. I stało się. Łoskot powrócił. „Po ostatnim dźwięku OFFowego koncertu, ktoś z publiki krzyknął »I taka muzyka mnie interesuje«. To piękna i obiecująca deklaracja. Nas też taka muzyka interesuje. Pod tym szyldem zagramy jesienią kilkanaście koncertów” - tak o nietypowej nazwie trasy opowiada Piotr Pawlak, gitarzysta grupy, w chwilę po zakończeniu ich pierwszego od dwunastu lat koncertu.

Łoskot to:
Mikołaj Trzaska - saksofony, klarnet basowy
Piotr Pawlak - gitara
Olo Walicki - kontrabas
Macio Moretti - perkusja