WROsound - Dzień 1 we Wrocławiu

Bilety na koncert WROsound - Dzień 1 we Wrocławiu - 01-12-2017

Koncert WROsound - Dzień 1 we Wrocławiu

Lone , KROKI , Alex Smoke , ŻÓŁĆ , MEETING BY CHANCE , CLUB ALPINO

01.12.2017 20:00

Wrocław(Dolnośląskie) - Centrum Kultury Impart


Znamy program 9. edycji WROsound. Marcin Cichy kuratorem festiwalu

Już 1 i 2 grudnia w Imparcie odbędzie się 9. edycja festiwalu WROsound. Kuratorem prezentującej „wrocławskie brzmienie” imprezy jest w tym roku Marcin Cichy z grupy Skalpel, najbardziej znanego w Europie wrocławskiego zespołu. W programie festiwalu m.in.: premiera Meeting by Chance, Alex Smoke, Lone i Long Arm oraz polskie projekty, w tym Coals, Kroki, Janka i Normal Bias.

Festiwal WROsound organizowany jest od 2009 roku. W pierwszych edycjach, definiując „wrocławskie brzmienie”, skupiał się przede wszystkim na muzyce powstającej we Wrocławiu – na scenach Impartu występowali wtedy m.in. Peter J. Birch, Mikromusic, Miloopa, We Draw A, L.U.C, Hoo Doo Band, Indigo Tree czy Sinusoidal. Po sukcesie gościnnych występów artystów z innych części Polski (Kristen, Pink Freud, Sonar) i spoza jej granic (Ventolin, Christan Löffler), formuła imprezy zaczęła ewoluować: wrocławski sound prezentowany jest w kontekście muzyki z innych miast Polski i zagranicy. Kluczem do wrocławskości nadchodzącej edycji będzie kurator festiwalu – Marcin Cichy. – WROsound to świetna okazja, by zorganizować festiwal… moich marzeń. Zaprosić artystów, których lubię i którzy wywarli na mnie wpływ. Zrobić coś, na co chętnie sam bym przyszedł – komentuje.

Na WROsoundzie Cichy zaprezentuje premierowo nowy materiał swojego solowego projektu Meeting by Chance, który wkrótce wydany zostanie przez jedną z najstarszych alternatywnych wytwórni R&S Records. W ramach showcase’u brytyjskiej oficyny wystąpią również Alex Smoke i Lone. Z drugiego krańca Europy przyleci do Wrocławia pochodzący z Sankt Petersburga Long Arm.

Polskie składy na WROsound to przede wszystkim premiery – debiutancka płyta zespołu Coals, pierwszy występ tajemniczego projektu Janka, dubowy Normal Bias czy nieznany jeszcze szerszej publiczności wrocławski zespół Żółć. Oprócz tego triumfalne zakończenie przygody z debiutancką płytą zespołu Kroki. Z Islandii przyjedzie do stolicy Dolnego Śląska Club Alpino, projekt wrocławskiego muzyka Marka Jeżyny.

1 i 2 grudnia Impart zamieni się w wypełnioną niecodziennymi brzmieniami przestrzeń klubową z trzema scenami i chillout roomem.

PROGRAM FESTIWALU

Impart, Mazowiecka 17

1.12
ŻÓŁĆ (PL) – sala kameralna
KROKI (PL) – sala teatralna
MEETING BY CHANCE (PL) – R&S Showcase – sala kameralna
ALEX SMOKE (UK) – R&S Showcase – sala kameralna
LONE (UK) – R&S Showcase – sala kameralna
CLUB ALPINO (PL) – Klub Autograf

2.12
NORMAL BIAS (PL) – premierowy występ we Wrocławiu – sala kameralna
COALS (PL) – premiera płyty – sala teatralna
LONG ARM (RU) – sala kameralna
JANKA (PL) – premierowy występ – sala kameralna
YEAH BUT NO (DE) – premierowy występ w Polsce – Klub Autograf &TBAPowiązane