ANGRY TOWN w Toruniu

Koncert ANGRY TOWN w Toruniu - 23-11-2017

Koncert ANGRY TOWN w Toruniu

Angry Town

23.11.2017 20:00

Toruń(Kujawsko-pomorskie) - Muzyk


ANGRY TOWN to zespół, którego znakiem szczególnym jest brytyjski frontman Sam Jones (wokal prowadzący, gitara), odwiedzający wcześniej Polskę w czasie solowych tras koncertowych po Europie. Nazwa zespołu nawiązuje do miasta, gdzie muzycy spotkali się po raz pierwszy podczas odbywającego się w Gniewkowie solowego koncertu wykonawcy. Muzyka, którą gra Angry Town to przede wszystkim covery klasyków brytyjskiego punk rocka oraz mod. Ta unikatowa mieszanka stylów odzwierciedlona została nie tylko w dźwiękach ale także w ubiorze, co poskutkowało współpracą wokalisty z brytyjską marką odzieży retro – Relco London. Zespół wykonuje także piosenki skomponowane i nagrane w ciągu wieloletniej działalności muzycznej Sama Jones’a. Wiele z nich pojawi się na nadchodzącym albumie artysty - „Retrospective”, którego premiera przewidziana jest na grudzień tego roku. Obecnie grupa pracuje nad własnym materiałem, który będzie prezentowany na przyszłych koncertach. Grupę współtworzą Łukasz Panfilak (bas, wokal) oraz Jakub Zadorecki (perkusja), którego zarówno styl gry, jak i wygląd zewnętrzny łudząco przypominają Kieth’aMoon’a z The Who. Łukasz i Jakub grali ze sobą w przeszłości. Co więcej zagrali wspólnie swój pierwszy w życiu koncert.
Znakiem rozpoznawczym w czasie koncertów są bardzo krótkie przerwy miedzy kolejnymi piosenkami charakterystyczne między innymi dla Ramones. Angry Town zagrał swój debiutancki koncert we wrześniu 2017 na deskach HRP Pamela, supportując brytyjską formację The Mambranes. Lider zespołu, dziennikarz muzyczny – John Robb – był pod dużym wrażeniem wykonanej przez Angry Town wersji utworu The Damned – „New Rose”. W sieci udostępnione zostało nagranie demo, a w wkrótce, za pośrednictwem YouTube ukaże się również czarno biały wideoklip. Nakładem Camouflage Records wydany zostanie również 7 calowy winyl na którym oprócz New Rose pojawi się również piosenka Under Glass, gdzie na basie zagrał Adam Kamiński. Zdjęcia okładki wykonała Jolanta Mia.
Po udanym debiucie Angry Town wystąpiło jako support legendy polskiego rocka – Kobranocki, której członkowie wyrazili bardzo pozytywne opinie o zespole. Obecna aktywność koncertowa zespołu Angry Town to zasługa m.in. Szymona Chmielewskiego, którego aktywność i zaangażowanie bardzo pomogły zespołowi.

// camouflagerecords.bigcartel.com/product/samjonesretrospectiveexpanded

https://soundcloud.com/camouflagerecords/angrytownnewrosedemo

https://soundcloud.com/camouflagerecords/hitthefloor

https://soundcloud.com/camouflagerecords/fireintherain